Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Усне додавання трицифрових чисел виду 240 + 430; Розширена задача на спосіб зведення до одиниці. Розв'язування задачі виразом

Урок з математики у 3-А класі

«Усне додавання трицифрових чисел виду 240 + 430; Розширена задача на спосіб зведення до одиниці. Розв'язування задачі виразом».

 

Вчитель: Густ Вікторія Анатоліївна

Мета:
• формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту;
• формування життєвих компетентностей: формування характеру дитини, особистісних рис, національної свідомості й розвитку природного таланту.
• предметних компетентностей: ознайомити учнів із додаванням круглих трицифрових чисел виду 240 + 430 ; формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці діями і виразом з поясненням; розвивати мислення, пам'ять, пізнавальну активність, вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, працювати в групах; сприяти розширенню світогляду; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: мультимедійна презентація, індивідуальні картки, кубик «Блума», математична гра «Леопольд на риболовлі», алгоритм розв’язання задачі.

Хід уроку

(Слайд 1) І. Організація класу до роботи
1. Створення психологічного настрою

- Посмішка і хороший настрій будуть нам дуже потрібні. Тому що ми починаємо наш урок.
- Сьогодні я вас запрошую у дослідницьку лабораторію, де ви матимете змогу дослідити, перевірити та узагальнити свої знання й уміння з теми «Усне додавання трицифрових чисел виду 240 + 430».
- І якщо у кожного з вас усе буде добре, а я вірю, що неодмінно буде добре, то на вас чекає успіх. Вірте у себе, у свої сили, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому.
- (Слайд 2) А девіз сьогоднішнього уроку :
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним бувай
І про кмітливість не забувай!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Слайд 3) 1. Прийом «Абетковий салат».

- Кожен учень спочатку бере з «Абеткової торбинки» літеру, називає чарівне слово (інгредієнт) у приготуванні цікавого і корисного уроку, яке б починалося на цю букву.
А – активність, К – кмітливість, С – спостережливість, … .
(відповіді дітей)
- А я очікую, що ви будете правильно точно й красиво висловлювати свої думки, швидко розв’язуватимете приклади і задачі в яких застосовується додавання і віднімання трицифрових чисел. Зможете аналізувати, порівнювати, робити висновки, навчитеся оцінювати свою роботу і роботу товаришів.
ІІI. Актуалізація знань та вмінь.
(Слайд 4) 1. Завдання для допитливих «Математичний ланцюжок»

- У якій країні з’явилися перші школи?
а) у Греції – 907
б) в Україні – 870
в) у Єгипті – 807
(Слайд 5) (Перші школи з’явилися у Єгипті 3-4 тисячі років тому).
- А вам цікаво, коли ж з'явилася перша школа в Україні?
(Слайд 6) - В Україні перша така школа з'явилася у Львові 1586 р., а незабаром їх почали закладати скрізь по Україні. Їхнє головне призначення — надавати добру освіту й виховувати відданість давнім традиціям та батьківській вірі.
(Слайд 7) 2. Усний рахунок
Гра «Шифрувальник»
130-70 199
170-80 120
80+40 60
110-60 90
50+80 205
100+40 130
100+99 50
200+5 140
(розв’язати приклади, відповіді поставити у порядку зростання.
50, 60, 90, 120, 130, 140, 199, 205
(Слайд 8) Який вислів ми склали? МАТЕМАТИКА – ЦАРИЦЯ ВСІХ НАУК)
Б) «Леопольд на риболовлі»
(Слайд 9) В) Прийом «Кубик Блума».
• Знайди… (знання) суму чисел 100і 35, добуток чисел 7 і 8
• Порівняй … (розуміння) 2дм4см*26см, 1рік*16міс
• Поясни … (застосування) як знайти невідоме зменшуване, як знайти
Р квадрата.
• Подумай … (аналіз) Як називаються компоненти і результат дії ділення, додавання. 54:9 48+2. Прочитай це по-різному.
• Зміни … (синтез) скільки кілограмів ягід збере Андрій за тиждень, якщо кожного дня він збирав по 6 кг ягід.
• Запропонуй … (оцінка) Запропонуй алгоритм розв’язку прикладу 240+430
(Слайд 10) 3. Хвилинка каліграфії.
Визначте закономірність і продовжте ряд дописавши ще 3 числа. Числа записуйте каліграфічно.
100, 150, 200, 250, 300,…, …, … .
Ось свій зошит я відкрию
І похило покладу.
Сяду рівно, не зігнуся,
За роботу я візьмуся.
Цифри писатиму рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивилась (вся) Я,
Вчителька та ще й моя сім’я.
- Яку закономірність ви помітили у рядку?
( Кожне наступне число на 50 більше від попереднього).
- Яку дію потрібно виконати , щоб із попереднього числа отримати наступне?
( Дію додавання)
- Дії над якими числами ми розпочали вивчати?
(Трицифровими)
(Слайд 11) 4. Математичний диктант
• Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків: 583; 907.
• Запишіть число, що передує кожному з чисел: 867; 900.
• Запишіть наступне число, до числа 364; 600.
• Запишіть цифрами числа: двісті вісімнадцять, сімсот сімдесят сім, триста сорок, п’ятсот чотири.

5. Робота з картками
1). 256 + 1 =
340 – 10 =
70 + 80 =
140 – а, якщо а= 50, 80, 90.

2). Записати, як одне число
100+ 90+4=
900+70+1
800+20=
Порівняй:
701 702- 1 680-80 600
260- 200 59 60+70 150

3). Розв’язати рівняння
6* х= 54 х - 320=70

IV. Вивчення нового матеріалу
(Слайд 12) Цікаві факти про Архімеда, давньогрецького математика.
(Слайд 13) Яке значення має слово «Еврика!» (відкрив, знайшов)
Зараз ми з вами теж будемо робити відкриття.
(Слайд 14) Робота в групах. Постановка проблеми. (пари знаходять різні способи розв’язку прикладу 240+430)
Підготовча робота (ст.. 50, завдання 321)
1. (ст.. 50, завдання 322)
2. (ст.. 51, завдання 323)
(Слайд 15) — Як легко і швидко обчислити приклади?
400 + 30 + 500 + 40
300 + 20 + 500 +30
— Який закон додавання використали? (переставний закон додавання)
— Який висновок можемо зробити? (від перестановки доданків сума не змінюється)
(Слайд 16) 2. Пояснення нового матеріалу (ст.. 51, завдання 324)
240 + 430 = 670

200 +40 400+30

200+400=600                40+30=70
600+70=670

(Слайд 17) Алгоритм усного додавання трицифрових чисел
1. Розклади числа на розрядні доданки.
2. До сотень додай сотні.
3. До десятків додай десятки.
4. Знайдені результати додай.

(Слайд 18) 3. Фізкультхвилинка
4. Первинне закріплення. Робота в парах. (ст. 51, завдання 325)
Вказати числа, у яких число сотень більше 5 (960, 870)
Вказати числа, у яких число десятків менше 8 (530, 960, 870)

4. Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань
(Слайд 19)
1. Розв’язування розширеної задачі на спосіб зведення до одиниці (ст. 51, завдання 326)
– За скільки днів Арсен виготовив 27 літачків? (За 3 дні)
– Чи знаємо ми, скільки літачків виготовляв Арсен за 1 день? (Ні)
– Як це дізнатися? (27:3=9)
– На скільки літачків менше кожного дня виготовляв його брат? (На 5)
– Як дізнатися, скільки літачків виготовляв кожного дня брат? (9-5=4)
– Яким є головне питання задачі?
Розв’язок задачі виразом (27: 3- 5)*2=8 (л.)
Відповідь: 8 літачків виготовить брат Арсена за 2 дні.
(Слайд 20) 2. Розв’язування розширеної задачі на спосіб зведення до одиниці (ст. 51, завдання 327)
Продуктивність праці (за 1 день) Час роботи Загальний виробіток
Мама ?

?, на 4 ящ. <
2 дні 18 ящиків
Донька

3. (Слайд 21) Логічні вправи

А) Трикутник. Чому він так називається?(має 3 сторони 3 вершини, 3 кути)
Відріжте від трикутника 1 кут. Яку фігуру ми отримали? (чотирикутник:4 сторони, 4 кути, 4 вершини) і т.д.
Б) Як правильно прочитати: До 120+40=190 чи 120+40=190? (помилка у розв’язку, а читати можна 2 способами)
5. Оцінювання.
(Слайд 23) VI. Підсумок уроку
Рефлексія.
- На кожне твердження, з яким погоджуються, необхідно зігнути по контуру метелика.
• Урок для мене приніс багато користі.
• Мені було цікаво на уроці.
• Я навчився(лася) складати алгоритм до розв’язування прикладів виду 240+430
• Я зазнав труднощі при розв’язуванні задач.
• Знання мені знадобляться, щоб надалі використовувати їх на уроках математики.
• Розповім батькам про свої успіхи на уроці.
Діти кладуть метелика на долоньку, загадують бажання.

Категорія: Уроки | Додав: wiktoriyagust (10.11.2017) | Автор: Густ Вікторія Анатоліївна E
Переглядів: 910 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!