Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Твоє робоче місце

Тема . Твоє робоче місце. Практична робота : як складати портфель.
Мета: навчити учнів підтримувати робоче місце в порядку і складати портфель, тримати особисті речі в чистоті та порядку, розрізняти шкільне приладдя серед інших речей, розвивати вміння правильно готуватися до уроку та складати речі після занять в портфель, виховувати почуття охайності, чистоти , порядку в особистих речах.
Обладнання: екран, мультимедійний проектор, шкільне приладдя , портфель.

Хід уроку

1. Організаційний момент.
Любі друзі, дзінь-дзелень!
Всіх вітаю у цей день!
Продзвенів гучний дзвінок
Починаємо урок!

-Сьогодні наш клас запросили у гості. Чи полюбляєте ви гостини? Гостюватимемо ми в АГЕНЦІЇ ПОРЯДКУ.

- Чи чули ви такі слова? Звернемося до довідкового бюро.( На слайді. Агенція - ….)

2. Актуалізація опорних знань.
- До агенції нас запросили недарма. Усім класом ми будемо знайомитися з КНИГОЮ КОРИСНИХ ПОРАД.

Отож, відкриємо 1 сторінку . Здогадайся, без чого …
- кухар не зварить обід?( без плити)
- шофер не відвезе учнів до школи? (без автобуса)
- де виступає артист? ( на сцені)

3.Пояснення нового матеріалу.
- Отже, у кожного є робоче місце. А яке робоче місце школяра?
Разом стіл я і стілець.
Хто вгадає-молодець.(Парта)

- Розгляньте своє робоче місце. А вдома для вас що є робочим місцем?( Стіл). Вони мають відповідати зросту дитини. За партою треба сидіти рівно, злегка спираючись на спинку стільця. Між столом і грудьми має бути відстань на ширину долоні Вдома стіл повинен стояти біля вікна. Обов‘язково має бути лампа з лівого боку.
- Розгляньте малюнки. Хто з дітей вам подобається, а хто – ні? Чому?

- Які поради ви дали б дітям?
- Які правила сидіння за партою треба запам‘ятати? Скористаймося 2 сторінкою КНИГИ.
1. Сиди рівно, не спирайся, не горбся.
2. Став ноги на підлогу.
3. Світло від лампи падає з лівого боку.
4. Підтримуй все в чистоті та порядку.

3 сторінка – Світ загадок.
а)Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто цей славний молодець?
Це, звичайно ж ……(олівець)

б)По паперу походжаю,
Хоч одну лиш ніжку маю.
П‘ю багато, та не їм,
Про все на світі розповім. (ручка)

в) Я негарно змалювала,
а вона все те злизала.
Олівців моя сусідка
Ця вертлява буквоїдка.(гумка)

г)В мене є чудовий дім!
Все, що треба, є у нім
І живуть в будинку тому
Зошити ,книжки ,альбоми.(Портфель)
- Що ще повинно бути у портфелі?(Папка з зошитами, підручники, пенал, лінійка)

4.Гра - фізкультхвилинка « Хто швидше».

Вчитель називає предмети з портфеля, а діти , знайшовши, піднімають швиденько вгору .
- Чому деякі діти знаходили речі найпершими?( Бо речі лежать на своєму місці)

5. Робота над віршами.
- Запам‘ятаймо такі поради з вірша Н. Красоткіної
В цьому ранці все моє:
Книжечки у ньому є,
В папці зошити лежать,
Щоб листочків не зім’ять.
Ручки й олівці — в пеналі,
Гумка є там і так далі.
І як треба щось дістати,
Не потрібно скрізь шукати,
Бо на місці все лежить
І нікуди не біжить.
І в усіх так має бути.
Щоб нічого не забути.
Як поробиш всі уроки.
Поскладай, щоб без мороки
Завтра все приніс до класу
І не гаяв марно часу.
До порядку слід звикати,
Добре це запам'ятай.
Щоб нічого не шукати
Все на місце поскладай!
А вечірньої пори
Все зі столу прибери,
Книжечкам, як хочеш знати,
Треба теж відпочивати.
Ранець твій також втомився,
Задрімав і похилився.
Тож на місце все склади,
Спатоньки у ліжко йди.
-Чи викликає симпатію Миколка з наступного вірша.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку,зошит,гумку,
М‘яч,перо,граблі,подушку,
На обід м‘яку пампушку
Два ведмедики,лопату,
Білочку руду,хвостату,
Лук і стріли, і рушницю,
Ще стільця,стола і парту,
Ще й географічну карту,
Трактора,машину,мило,
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола,дума думку-
Чи усе поклав у сумку?
Надія Кир‘ян.
-Що Микола поклав у сумку?
-Чи все потрібне у школі?
-Дайте пораду хлопчикові.
Вчитель показує два портфелі(Чистенький та брудний.)
- Що можна сказати про власників цих портфелів? Кого вибрали собі у друзі? То який висновок зробите для себе ? ( Якщо ти охайний, то будеш мати багато друзів)

6.Робота з підручником та зошитом.

7.Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.
Тренувальні вправи.
- Змагання «Складання речей в портфель».
- Конкурс « Кожній речі - своє місце», «Чия парта найохайніша»
Перегорнемо останню сторінку КНИГИ
Пам‘ятка школяра
1. Робоче місце завжди в порядку.
2. У портфелі всі речі лежать на своєму місці.
3. Зошити та підручники обгорнуті та підписані.
4. Шкільне приладдя завжди клади у пенал.
5. Портфель збирай увечері.
8. Підсумок уроку.
- Чи запам‘яталися вам гостини у АГЕНЦІЇ ПОРЯДКУ?
- Чого ви навчилися із КНИГИ КОРИСНИХ ПОРАД ? Борейко О. І.

Категорія: Уроки | Додав: Olena5 (12.11.2015) | Автор: Олена Борейко E
Переглядів: 2790 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!