Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Корисні та шкідливі звички. Практична робота: перегляд і обговорення поведінки персонажів мультфільмів, їх ставлення до свого здоров’я та
Тема: Корисні та шкідливі звички. Практична робота: перегляд і обговорення поведінки персонажів мультфільмів, їх ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших.
Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, його складові частини, про активний і пасивний відпочинок; розвивати вміння визначати корисні звички, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я, виховувати в дітей бажання наслідувати корисні звички.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, слайди, квітка з кольоровими пелюстками.

Хід уроку

І. Організація класу.
Щоб міцне здоров’я мати,
Добре слід про нього дбати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Інтерактивна гра „Мозковий штурм”. (на дошці зображено пуп’янок квіточки)
На дошці ви бачите пуп’янок, який нам потрібно прикрасити пелюстками. На пелюстках написано те, на що не шкода витрачати свій час
(ранкова гімнастика, ігри, заняття спортом, догляд за власним одягом і взуттям, дотримання режиму дня і т.д.). Прикрашаючи пуп’янок необхідно довести свою думку за допомогою слів: „Я вважаю, що...”
(Учні підходять до столу, беруть пелюстки і прикріплюють на дошці)
2. Бесіда.
Діти, подивіться, яка гарна у нас квіточка.
– А чи зможе вона жити без коріння?
Корінь нашої квіточки – це здоров’я. Без коріння квіточка жити не зможе, тому дбати про здоров’я потрібно від самого народження.

ІІІ. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку.
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати!
– Чи знаєте ви, як стати здоровим?
Сьогодні ми з вами відправимось у Країну Здоров’я, дізнаємось багато цікавого і корисного.

ІV. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя.
Життя і здоров’я людей залежать від самої людини. Від того, який настрій, які бажання, яка поведінка людини, залежить її самопочуття, здоров’я. Якщо людина доброзичлива і шаноблива до інших, то позитивні емоції наповнюють її добром і здоров’ям.
Дуже часто людина робить якість вчинки, не задумуючись над ними, тому що вони увійшли у звичку.
2. Створення асоціативного куща „Корисні звички”.
Слайд № 1
Корисні звички.
– Які корисні звички для фізичного здоров’я ви набули за прожиті вами роки?
Щоб бути здоровим, треба свій день розподіляти за режимом. Треба виконувати в один і той же час всі режимні моменти.
З чого починається день?
Кожен день по розпорядку Маємо робить зарядку.
Слайд № 2
Хто день починає з зарядки, у того здоров’я в порядку!
Слово „зарядка” називається так, тому що 10 – 15 хвилин вправ – і ви зарядитись енергією на весь день.
Як до крана сам дістану, В мене щіточка зубна,
умиваюсь біля крана. подивіться ось вона!
Милю милом щоки, шию Зверху вниз і навпаки
і водою добре мию. чищу зубки залюбки
Слайд № 3
Про чистоту хто всюди дбає, завжди здоров’я добре має!
З фізкультурою ми дружим, – Раз, два, три, чотири! -
Різні вправи любим дуже. чути з нашої квартири.
Слайд № 4
В здоровому тілі – здоровий дух!
Заняття фізкультурою та спортом розвивають силу, м’язи тіла, зміцнюють усі органи.
Фізкультхвилинка
(Учні виконують комплекс вправ під музику)
3. Створення асоціативного куща „Шкідливі звички”.
– Про які звички можна сказати, що вони вам не друзі?
Які ті звички можна назвати?
Слайд № 5
Шкідливі звички
Шкідливі звички – це постійне недотримання правил гігієни, паління цигарок, вживання спиртних напоїв, наркотичних або токсичних речовин. Люди, які мають шкідливі звички, звикають до них і вже не можуть без них обходитись. У кожному місці на вулиці, у парку, на зупинках можна зустріти курців.
Для здоров’я він шкідливий.
Тютюновий дим незримий.
А його син – нікотин –
Страшний жах номер один.
Слайд № 6
Нікотин – ворог здоров’я!
Діти часто забувають чистити зуби перед сном, гризуть нігті, не миють рук, тримають ручку в роті.
Слайд № 7
Нігті кусати, гризти олівці – це зовсім не потрібно тобі у житті!

4. Робота з підручником.
4.1. Бесіда за малюнками.
– Які бувають звички?
– Які звички потрібно у себе виховувати?
– Чого треба уникати, щоб не мати шкідливих звичок?
4.2. Робота над віршем М. Сингаївського „Марічка і звичка”:
– Корисні чи шкідливі звички має Марічка?
– Що ти їй порадиш?

5. Оздоровча хвилинка.
Руки за голову ставимо сміло Двічі наліво, двічі направо –
І повертаємось вправо та вліво: Будемо мати гарну поставу!

6. Робота в зошиті.
6.1. На малюнку познач зеленим кольором кружечок біля тієї дитини, яка повела себе правильно на пропозицію закурити.
6.2. Що ти зробиш, якщо хтось поряд з тобою закурив? (вибір правильної відповіді)
6.3. Малювання знака „Курити заборонено”.


7. Практична робота: перегляд і обговорення мультфільму „Мийдодір”
– Який мультфільм ми переглянули?
– Чому від хлопчика втекли речі ?
– Як можна його назвати?
– Що потрібно робити, щоб не стати схожим на цього хлопчика?

V. Узагальнення та закріплення нових знань.
1. Вправа „Віднови висловлювання”.
(Учні читають вислів, додаючи до написаного потрібне слово).
Найбільше щастя в житті – здоров’я
Здоров’я не купиш ні за які гроші.
2. Гра „Так чи ні”.
• Чиста вода – для хвороби біда.
• Приймати повітряні ванни корисно для здоров’я.
• Куріння – ворог здоров’я людини.
• Я чищу зуби два рази на день.
• У школі я тримаю ручку в роті.
• Коли хвилююсь, то гризу нігті.

VІ. Підсумок уроку.
– Що на уроці дізналися нового?
– Що таке здоровий спосіб життя?
–Які бувають звички?
– Які корисні звички ви знаєте?

Коломієць Л.Л., вища категорія, вчитель- методист СЗОШ № 18 ім. В. Чорновола
м. Хмельницького
Категорія: Уроки | Додав: (23.02.2013) | Автор: Коломієць Л.Л. E
Переглядів: 4719 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!