Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

В.О.Сухомлинський «Сергійкова квітка»
Тема: В.О.Сухомлинський «Сергійкова квітка»

Мета: продовжувати ознайомлення дітей з творами В.Сухомлинського, пробуджувати інтерес до читання цих творів; вчити порівнювати вчинки і поведінку персонажів, робити висновки щодо прочитаного; розвивати творчу уяву,мислення, пізнавальний інтерес; викликати бажання діяти, підпорядковувати свої дії принципам моралі: «Твори добро, красу, радість»

Обладнання: портрет В. Сухомлинського, зошити «Читайлики», мікрофон, картки для розширення поля читання, дитячі малюнки, комп’ютерні техноло- логії, кубики із сюрпризом.

                                                                     Хід уроку:
1 Організація класу
2 Установчо-мотиваційний етап
Релаксація
Я- читач.
Я люблю читати.
Я переконана, що той, хто багато читає, той багато знає.
Побажайте успіху собі, побажайте успіху мені.
Інтерактивна впрррава «Мікрофон»
- Чого чекаєте від уроку?
- Що хочете дізнатись?
- Чого навчитись?
- Кожен із вас визначився над чим працювати. Успіх роботи залежатиме від вас.
У мене для вас сюрприз. Це малюнок. Хочете побачити? Для цього вам потрібно виконати всі завдання, які записані на кубиках, що закривають малюнок. Після кожного виконаного знання будемо відкривати частинку малюнка.
3 Мовна розминка
• Скоромовки

- у парі
- Хором
- Індивідуально
• Робота з «Читайликом»
«ланцюжком»
Хлопчики, як « ведмедики», дівчатка, як «мишки»
«дощиком»
• Інтонування речення
Кожна пригода- до мудрості дорога.
- темп повільний, гучність дуже тиха;
- темп помірний, гучність звичайна, тон захоплений.
Ми підготували мовний апарат і тому переходимо до наступного завдання.
4 Перевірка домашнього завдання.
• Бесіда
- Які твори опрацьовували вдома?
- Що їх об’єднує?
- Чим вони відрізняються ?
- Про яку пору року не згадується у віршах?
• Виставка «Наш Ермітаж»
( розгляд дитячих малюнків до прочитаних вдома віршів)
- Який вірш вразив дітей найбільше? Доведіть?
- Читання віршів, оцінювання
• Творчі роботи «Свої вірші»
Фізкультхвилинка
Вправи для очей
Вправа на слухання
Жила собі людина на Землі. До школи ходила , вчилася, трудилася, свою землю любила. Вирішила людина красу довкілля людям подарувати – учителем стати. Поїхала зі свого села до Кіровограда і там, в інституті, вивчилась на вчителя. Тільки не довелось Людині довго працювати вчителем. Налетіли вороги- чорні яструби. Стали людей вбивати, в рабство забирати. І пішла людина красу від ворога захищати. Поранили її. Найкращі лікарі лікува- ли людину, вилікували поранене тіло, але на війну людина більше не пішла.
Людина пішла між люди.Воїн знову став учителем, створив для учнів «Школу радості».
Людина написала 48 книг, 500 наукових статей, більше 1500 оповідань і казок для дітей .Ми опрацьовували такі твори ( називаю).
- Тією Людиною був хто ви думаєте?
5 Повідомлення теми
Познайомимось із твором В.Сухомлинського «Сергійкова квітка»
Прогнозуввання
- Про кого оповідання?
- Спрогнозуйте, про що може йтися в тексті?
6 Опрацювання оповідання
• Читання вчителем

Про кого оповідання? Чи збіглися ваші передбачення?
• Словникова робота (парна робота)
Ди во верш ник
кише ні чагар ник
передос танній батьків ськими
гуща вині коло дочці
- Яке слово зайве у 1 колонці?
- Яке з слів є синонімом до слова гущавина ?
• Читання твору комбінованим способом
1 і 2 абзаци учні читають «ланцюжком», а решту тексту самостійно.
- Скільки хлопчиків зустрілись? Коли і де це відбулось?
• Робота над змістом. Вибіркове читання.
- Який подарунок отримав Петро? Прочитайте опис ножика.
- Чим хвалився Максим? Прочитайте, яким був ножик.
- Цим здивував Гриць? Прочитайте.
- Що показав друзям Сергійко? Чому він похвалився в такий дивний спосіб?
- Друзі зрозуміли його вчинок? Чому?
* Читання в особах
Читаємо в особах текст з абзацу «Він повів ...». Працюйте активно і уявіть, що ви теж берете участь у розмові хлопчиків.
• Творча робота «Мої думки»
Робота в зошиті «Читайлик» , с. 18, завдання 4
• Робота над ілюстрацією
Розгляньте малюнок. Якими словами твору ви б підписали його?
• Визначення головної думки твору
- Яка головна думка твору? Чого хотів навчити автор?
- Яке з прислів’їв найточніше передає головну думку твору?
Добром, красою не можна обмінюватись, як предметом.
Добро, краса мають бути для всіх, а не для одного.
7 Домашнє завдання
8 Підведення підсумків уроку
- Який висновок з оповідання ви зробили для себе?
- Чи досягли ви мети, яку поставили перед собою?
- А ось і малюнок, якого ви чекали. Це- сон великий. Можливо про цю квітку писав В. Сухомлинський.
- Квітка цвіте у травні.Стовбур її закутаний у теплий кожушок з білястих волосків. Квітка у рослини велика, буває темно- фіолетового або синього, часом білого кольору. Усередині квітки, в глибині її келиха, сяє жовтизноюю, нвввіби витончена з чистого золота серединка. Ця серединка має вигляд супермодної, покручено- кучерявої зачіски.
- Бережіть цю красу!
 

автор Дичко М.В., вчитель початкових класів Хмельницької спеціалізованої школи № 30 з поглибленого вивчення іноземної мови



Джерело: http://Дичко М.В., вчитель початкових класів Хмельницької спеціалізованої школи № 30 з поглибленого вивчення іноземної мови
Категорія: Уроки | Додав: (29.03.2011) | Автор: Дичко Майя Вікторівна E
Переглядів: 5692 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!