Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
«Веселка над квітучим полем» Художня праця з музикою Мета: Вчити дітей створювати веселку за допомогою різно –кольорового піску. Вчити описувати це чарівне явище, збагачувати мовний запас; відтворювати мелодії дощу за допомогою підручних предметів; розвивати уміння користуватися клеєм, пензликом, ножицями; виховувати естетичний смак, уміння сприймати на слух і відтворювати звуки дощу, сонячної погоди. Обладнання: різнокольоровий пісок, клей ПВА, папір, декоративні квіти, звуки дощу, сонячної погоди, підручні предмети для шумового оркестру. Хід уроку 1. Організація класу. Раді вітати вас в нашій
оселі, Зичимо щастя, здоров’я, добра. - Усміхаюсь сонечку! -
Усміхаюсь дощику! - Здрастуй золоте! - Лийся мов з відра! - Усміхаюсь квіточці! - Людям
усміхаюся! - Хай вона росте! - Зичу
їм добра! - Пошліть свої « сонячні зайчики» один – одному і
всім нам. - Яку картину намалює ваша уява під час слухання
вірша і музичного
твору? Є у літечка сестричка - у косі червона стрічка. Коси, наче злото чисте, і калинове намисто. А спідничка в неї з листя різноколірна,
барвиста.
3.
Робота в парах. Народні прикмети. ( Прочитай слова, які знаходяться на хмарках в
порядку зростання цифр.) Вересніє – дощик сіє. Грім у жовтні – на сніжну зиму. Розкотилась чорна хмара, Вся химерна, як
примара. Дощ потроху
вгомонився, Грім здалека
докотився. ( Дитина декламує вірш під супровід грому.) 4. Розвиток зв’язного мовлення. - А який буває дощик? (грозовий, грибний, теплий, холодний, осінній, літній) -
Яку пісеньку може співати дощик? (Дріботить, шумить, ллє, тарабанить,
дзюркотить) Нотну грамоту не знає, Та бува, що безліч діб Вибиває влучно дріб. Барабанить в барабанчик, Бубонить у бубонець, Тільки жаль у днину гожу Барабанити не може. Музиканти, не баріться, грати з
дощиком учіться. 5. Шумовий оркестр. (Діти грають на
дзвониках, дерев. ложках, торохтушках музику літнього дощу, осіннього, грозового). -
Що буває після літнього теплого дощу? (Веселка) 6. Прихід
гості.
Називають всі веселкою мене, Та сьогодні все навкруг сумне,- Бо під зиму я таки змарніла, Кольори свої з корони розгубила. Я за Літечком сумую, бо це ж
матінка моя, І за Сонечком нудьгую, і за
співом солов’я. Моє плаття вже зносилось,
Жовтим листям притрусилось. - Допоможемо Веселці убратися
у пишне, яскраве, різнокольорове вбрання? - То ж давайте здійснимо мандрівку у тепле
літечко. Цього літа ми дуже часто бачили на небі Веселку – Доріжку, якою Сонечко скочується до Землі. -
Скільки ж кольорів у веселки? -
Назвіть їх. -Діти:
- Веселко, люба, не журися, ти до Сонечка всміхнися, -
Теплим дощиком умийся! -
До Матусі пригорнися. -
День народження у тебе! -
Зараз будем святкувати, -
Нове плаття тобі одягати.
7. Фізкультхвилинка. « Сонячна зарядка» -
Через поле, через ліс дощик в торбі воду ніс. ( Піднімають п’яти, стають на носки.) -
Розірвалася торбинка – фіолетова хмаринка. Розлилася
вмить вода. Отака дощу біда. (Хапають дощик руками. Крутяться.) -
Сонце, сонечко! Відчини віконечко! Оббіжимо кругом хати: будем з сонечком гуляти!
(Стрибки на місці.) -
Сонечко іде до хати. Ми будемо відпочивати. Дуже раді бачить вас! Вже Веселка жде на нас. 8. Інструктаж перед роботою. Основний матеріал з яким ми
будемо сьогодні працювати – це пісок. Де використовують його в народному господарстві? На уроках художньої праці пісок застосовують, нажаль, дуже рідко. Сьогодні
на уроці ми виправимо цю помилку.
Стрічки веселки ми прикрасимо різнокольоровим піском. Жителі Веселкового міста придумали знаки – правила поведінки на уроці. 9. Самостійна робота учнів. *
Від Весни подарунок доні - перша
смужечка – червона.
В золотій її короні.
-
Червона урочиста. Вона яскрава, гарна, чиста. ( піском засипають діти першу полоску). *
Веселе Сонечко, яке живе на небі,
принесло в дарунок смужечку оранжеву –
золотисту, гарну, яскраву, помаранчеву! -
Ось оранжева палає, наче осінь догорає. *
А у лузі, а у лузі теж живуть
Веселки друзі! Ой, це ж квітонька Кульбабка, це її
жовтенька шапка. Третім кольором в короні буде жовтий. -
Жовтий, ніби первоцвіт,за оранжевим розцвів. * У
Веселки є сестриця – це зеленая Травиця. Колір цей
зелений подаруночок від неї. -
Розцвів зелений
малахітом, ніби ліс зелений літом. ·
Високе небо голубе для
Веселки тато, Тож до доні
воно йде – з Днем народження вітати. - Голубий, як небеса, дивовижна в нім краса. ·
Тепле Літечко прийшло і з
собою дивні квіти принесло. Принесло
цієї днини від волошки колір синій. -
Синій колір ген розлився.
Глянь, як гарно, подивися! ·
Дивна квітка весняна
розпустилась, розцвіла. Це ж фіалка
запашна фіолетовий колір подрузі принесла. Засіяли, заясніли золотом на сонці кольори
всі на короні у Веселки – доні. Як веселка виростає, Йти у казку
закликає, Не вагайся та
мерщій Йди у казочку по
ній. Учитель: Давайте прикрасимо свої роботи квітами. Адже справжнього літа без квітів не буває. Зацвіла земля, вкрилася яскравим килимом. Радує око. Все тягнеться угору з вологої землі: Капуста, квасоля, верба
та тополя. Трава та квіти, волошки,
що у житі. Палають маки, ружі – мов
пломінь на щоці. Видзьобують калюжі шумливі
горобці. Зраділий світ віншує
веселку золоту! …Отут і я квітую, отут і я росту. І Веселка задоволена своїм новим
вбранням. Веселка: Дякую вам хлопчики й дівчата, за чудове гарне свято. Швидко з вами час
минає, Листопад вже наступає. Літо, літечко яскраве!
Забери мене з собою, Щоб сіяла над
світами я барвистою дугою. В небі світиться Веселка кольорами дружби. Хай всім весело живеться! Хай ніхто
не тужить! Хай всім щастя усміхнеться! Хай добро
всім додається! 10. Підсумок уроку. Оцінювання
робіт. 11. Домашнє завдання. ( Творче.) Дома придумати казку про
Веселку і Хмарку; Про Веселку і Сонечко. Мартьянова Тетяна Володимирівна, учитель початкових класів, Зеленодольська школа № 2 Апостолівського району
Дніпропетровської обл. За
матеріалами: Освіта.ua | |
Переглядів: 2959 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |