Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці

Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці

 

Урок-змагання з математики. 3 клас

 

ТЕМА:  Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці.

МЕТА: Ознайомити учнів з прийомами віднімання круглих десятків від трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметиних дій, формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; виховувати бажання дотримуватися здорового способу життя.

 

Хід уроку:

 

ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:

     Встаньте , діти, всі скоріш, посміхніться всі миліш.

       Привітайтесь: „Добрий день!” Бо дзвінок нам дав наказ-

       Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо

                  Математику вивчаймо.

- Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ:

1)  № 633, № 634 -  РОБОТА В ПАРАХ,

Завдання :  Обміняйтеся зошитами і перевірте домашнє завдання один у одного. Якщо завдання виконане правильно поставте знак оклику.

  Хто отримав знак оклику?

2) Індивідуальна робота на картках.

                                 КАРТКА1.

6 . 7 – 18

460 +8 . 5

1м – 15 см

У городки грало  4 хлопчика, а у волейбол – на 8 більше, У скільки разів більше хлопчиків грало у волейбол , ніж у городки?

                                КАРТКА2

570 + 5 . 6

8 . 7 – 6 . 4

1кг – 200 г

За одну годину пішоход проходить 4 км, за скільки він може пройти 20 км?

УСНИЙ РАХУНОК:

1. ГРА „ ЖИВІ ЧИСЛА”

Завдання: Із цифр 9, 7, 2 утвори шість трицифрових чисел.

Розстав їх у порядку зростання і прочитаєш слово.

279      297        729     792       927     972

 ф           у            т        б            о        л

- Яку гру називають футболом?

- Які ще ігри з м’ячем ви знаєте?

- Які футбольні клуби вам відомі?

( Італія – „Мілан”, Іспанія – „ Барселона”, Англія – „ Ліверпуль”, Київ – „ Динамо”, Донецьк – „ Шахтар”)

-         Назвіть відомих вам футболістів.

Олег Блохін  - тренер „ Динамо”,

Андрій шевченко – капітан „ Динамо”, провів 61 гру, забив 27 голів.

Ребров, Воронін, Шевчук.

-         Які риси характеру виховує футбол?

( спритність, швидкість, увагу, кмітливість, почуття дружби, силу волі,)

 

Отже, девізом нашого уроку будуть слова:

              Дає здоров’я – спорт, вагу – солодкий торт,

              Мед – працьовиті бджоли, знання – глибокі – школа.

Рух – джерело здоров’я, робота мязів тіла, а розум ова праця – робота мозку та органів чуття. Народна мудрість говорить: „ Нема більшого багатства, як здоров’я ваше”. Лікар і видатний вчаний Ральф Грінс, у своїх роботах писав:-

„ Досконале й квітуче здоров’я є природним станом життя . Бог ніколи не створював хвороб – це творіння людей. Хвороби виникають від того, що люди порушують закони, за якими вони повинні жити,”

 Отже , корисно займатися спортом,розвивати розум, тож на уроці математики ми будемо розвивати увагу, кмітливість, швидкість рахунку, логічне мислення, почуття дружби.

А щоб на уроці було цікаво пограємо в математичний футбол.

1. Математичний марафон „ Цікаві задачі”

Спортсмену потрібно пробігти на стадіоні 1000м, він пробіг 2 круги по 400м. Скільки йому залишилося пробігти?

 

Перший хлопчик стрибнув у довжину 2м80см, а другий на 20 см більше. Який результат стрибка у другого хлопчика?

Скільки кроків пройде горобець за 7 років?

У футбол грали дві команди „ Сокіл” і „ Беркут”. У першому періоді виграв

„ Беркут” з рахунком 6 : 5, У другому переміг „ Сокіл” з рахунком 5 : 2, але у третьому періоді знов виграв „ Беркут” з рахунком 3 : 2 Яка команда перемогла? 

          „ Сокіл”     5      5      2        всього  12

          „ Беркут”   6      2      3        всього 11

             Перемогу отримав „ Сокіл”

Ранкову зарядку Юрко робить 8 хв..Скільки часу він використовує на ранкову зарядку протягом тижня?

2. Гра „ Забий гол у ворота”

    13 – 8                   26 - 9

    33 – 7                   17 - 8

    41 – 8                    9 + 9

    5 + 36                    18 – 5

3. Гра „Хто швидше”

№ 635 – Виписати всі числа які діляться на 6.  ( 18, 30, 36, 42, 48, 54)

- Яких чисел не вистачає?    ( 24, 12 )

АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Поясни, як розв’язали приклад 33 – 7

Подумай як по іншому можно розв’язати?

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вирішення проблемного моменту.

Метод „ ДВА – ЧОТИРИ – ВСІ РАЗОМ”

1 пара 420 – 70

2 пара 350 – 60

Подумайте над способами розв’язання спочатку самостійно, потім у парах, обміняйтеся думками в четвірках.

Презентація:

 420 – 70=

420 – 20 = 400              120 – 70= 50

400 – 50 =350                300 + 50= 350

2. Метод „ ПРЕС”

Поясни розв’язання  будь – яким  способом. Використовуй слова

Я думаю...

Тому що....

Отже...

670 – 90=             520 – 60=

240 – 50=             730 – 70 =

3. Самостійна робота

№ 639  по варіантам

1-2 пр – 1В

3-4 пр – 2В

Перевірка – робота в парах

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Що ж прийшла пора трохи відпочити

Я хочу усіх вас на фізкультхвилинку запросити.

Раз – підняли руки вгору,

Два – нагнулися додолу,

Руки вбоки, повернулись.

Вліво вправо нахилились,

Щоб мужніло наше тіло.

Ще раз руки підняли ,

І на місті всі пішли.

Сіли –встали, сіли – встали

І на місті пострибали.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

В наш час , коли людина живе в умовах забрудненого середовища, особливо постає питання збереження здоров’я. Саме тому, з раннього дитинства треба дотримуватися Здорового способу життя: дотримуватися режиму дня, правил особистої гігієни, правильного харчування, загартовуватися, відмовитися від шкідливих звичок, Бо в народі кажуть : ходи більше -  проживеш довше.

РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’яжи задачу , склавши умову за її коротким записом.

Творча робота над задачею.

           За 2 год – 10 км

           За ? год – 20 км, якщо на 1 км менше?

2. Складання плану розв’язку задачі.

- Якого типу задача?

- Про що давідаємося, якщо за 2 год пішохід проходить 10 км?

- Що знайдемо в другій дії, якщо відомо , що тепер він буде проходити на 1 км менше?

- Про що дізнаємося в 3 дії?

3. Розв’язання задачі

 Сильні учні розв’язують самостійно, слабші за планом.

4. Творче завдання: Скласти умову так, щоб задача розв’язувалася у 2 дії.

              За 2 год – 10 км

               За ? год – 20 км

-         Чи знаєте ви , що дихання – це природна потреба людини. Щоб легені більше вміщували повітря, потрібно їх розвивати. Хто знає як?

Цьому сприяє ранкова гімнастика, посильна фізична праця, заняття спортом і фізкультурою, рухливі ігри на свіжому повітрі.

Розв’яжи задачу, дізнайся, що корисніше бігати чи ходити?

Під час ходьбилюдина вдихає за хвилину 9 л повітря, а під час бігу – в 5 разів більше, Скільки літрів повітря вдихає людина за 2 хвилини під час бігу?

1.Робота над умовою задачі.

- Чи можно дати відразу відповідь на запитання задачі? Чому що невідомо?

- Якою дією знайдемо відповідь, якщо відомо в 5 разів більше?

- Якщо за 1 хвилину – 45л, як знайти скільки за 2 хв?

Висновок: Корисніше бігати, бо збільшується об’єм повітря в легенях.

Домашнє завдання: № 642, 643.

Підсумок уроку

1. Поясни, як розв’язати 830 – 60.

2.- Чи сподобався урок? Що найбільше?

   -  Чому навчилися  на уроці?

   -   Про що дізналися ?

-  Підніміть руки хто з сьогоднішнього дня буде біль піклуватися про своє здоров’я?

3. Підсумок. Перемогла команда....

Давньогрецький лікар Гіпократ виявив зв’язок між здоровою людиною і її характером. Він стверджував, що здорові люди завжди в доброму настрої, менше втомлюються, завжди активні, гарно навчаються. Здоров’я – дар космосу. Його потрібно шанувати, берегти.

        Друже, щоб здоровим бути,

         Треба навички здобути,

         Про здоров’я турбуватись.

         Перш за все – не лінуватись,

         І здружитися із спортом,

         Рідко ласувати тортом,

         Воду крижану не пити

         І ніколи не палити.

 

Татарчук С. В., учитель початкових класів, Семенівська школа № 3 Чернігівської обл..

http://osvita.ua/

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (01.06.2010)
Переглядів: 4262 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!