Вийшов вчасно на пенсію – отримав 10 окладів - Новини - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Вийшов вчасно на пенсію – отримав 10 окладів

Вийшов вчасно на пенсію – отримав 10 окладів
 

Не усі знають, що вийшовши вчасно на пенсію, можна отримати одноразову допомогу.

Кожен українець, хто має достатню кількість страхового стажу (для чоловіків 35 років, для жінок — 30) і вийшов на пенсію за віком, має право отримати одноразову грошову допомогу (десять місячних пенсій).

Щоправда, це положення стосується далеко не усіх – лише педагогів та медиків і лише за умови, що вони не скористалися правом вийти на пенсію за вислугою років.

До газети звернулася освітянка Галина, яка має 34 роки педагогічного стажу. Торік вона оформила пенсію достроково, а згодом повернулася до школи.

— Чи маю я право отримати грошову допомогу, чи ні? Адже буквально за кілька місяців, коли досягну граничного віку, планую остаточно вийти на пенсію, — запитує жінка.

Та отримати цю допомогу жінці навряд чи вдасться. Щоб мати на неї право, вона не мала виходити на пенсію за вислугою років.

— Положення про одноразову грошову допомогу стосується освітян та медиків. Якщо вони не скористалися правом вийти достроково на пенсію за вислугою років. То їм автоматично під час виходу на пенсію нараховується ця допомога, — каже начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Михайло Романів. – Якщо людина скористалася правом вийти на пенсію за вислугою років, наприклад, жінка має 30 років педагогічного стажу, а потім повернулася на роботу, то вона втрачає це право.

Через те, що про це положення знають надзвичайно мало людей, торік лише 134 людини у нашій області отримали цю допомогу.

До речі, жодна інша категорія пенсіонерів, крім освітян та медиків, не мають права на цю допомогу.

Як йдеться у законі, з 1 жовтня 2011 року органами Пенсійного фонду України виплачується неоподатковувана одноразова грошова допомога, передбачена Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розміром 10 місячних пенсій особи на день її призначення.Джерело: http://intermarium.com.ua/?p=3836
Категорія: Новини | Додав: (31.03.2016)
Переглядів: 1260 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!