Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Задачі на 2 дії (ознайомлення)

Тема уроку. Задачі на 2 дії  (ознайомлення)

Мета уроку:

ознайомити учнів з задачами на 2 дії; створити умови для самостійного знаходження учнями алгоритму розв'язування задач такого виду;

удосконалювати вміння аналізувати;

• виховуватинаполегливість у доведенні справи до кінця;

• розвивати пізнавальні здібності учнів.

Хід уроку

І.    Контроль, корекція, закріплення набутих знань

        1. Усна лічба. Дидактична гра "Футбол".

6+2      10-2
10-3    2+7
14-7    14-5
0+8      6-0
6+3      16-8
11-2    5+4

6

 

 

 

 

 

8

7

 

 

 

 

 

9

12-4    2+5
14-6
    0+6
14-5    4+5
3+3     2+4
9-2      1+5

 Треба знайтиприклади з відповідями6, 7, 8, 9. Тоді  м'яч попадає у ворота - голи

2. Математичний диктант.

 а) Знайдіть суму чисел б і 8.               б)Число 7 збільшити на 8. 

 в) Знайдіть різницю чисел12 і 8.       г)Число 20 зменшити на 8. 

д) Знайдіть суму рівних доданків, якщо перший доданок 7, 

е)Сума - 16. Перший доданок - 8. Чому дорівнює другий доданок? 

є)Від задуманого числа відняли 8 і отримали 5. Яке число задумали? 

ж)Мальвінапринесла12 апельсинів. З з'їв Буратіно. Скільки залишилось?

3.  Перевірка  результатів диктанту. Фізкультхвилинка. 

II.   Вивчення нового матеріалу

І.Повідомлення теми уроку. Постановка проблемного питання. "Будемо вчитися розв'язувати нові задачі. Які? Спробуйте здогадатися. Ось, послухайте уважно"

2. Задача. Офіціант приніс 7 великих тістечок і 5 маленьких. Довгань  з'їв 4 тістечки. Скільки тістечок залишилось Товстуну?

 3. Робота над задачею 

а) Аналіз. - Чи схожа ця задача на попередню про Мальвіну та Буратіно? Чим?

- А що не так? /з'явилось ще одне число/

- Запишемо коротко умови обох задач і порівняємо.

Принесла-12               Приніс-7 і 5    

З'їв-3                            З'їв-4    

Залишилось - ?            Залишилось - ?

- Першу задачу ми вже розв'язали. А що означає "розв'язати задачу"? /дати відповідь на питання задачі/

- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі? /ні/

- Чому? Які величини відомі? Які величини шукані? /відповіді учнів/

- Про що слід довідатись спочатку? Потім? /Складання плану розв'язування задачі/

- Отже, ця задача на 2 дії. 

б) Запис розв'язання у зошити.

III.  Первинне закріплення

1. Колективне виконання завдань №№164, 170 за підручником.

2. Творче завдання. Спробуйте скласти подібну задачу

IV. Розвиток розумових здібностей.  Дидактичні ігри "На десерт

       1.У Довганя 12пістолетів. Половину від половини він віддав Товстуну.
     Скільки пістолетів отримав Товстун?

2. Коли діти вишикувались один за одним, Миколкапобачив, що він стоїть п'ятим від початку і третім з кінця. Скільки вишикувалось дітей?

V.      Підсумок уроку.  
Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (24.09.2010)
Переглядів: 2541 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!