Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Загадки. Вчуся складати сам. В. Скомаровський «Сліди». Скоромовки.
Тема. Загадки. Вчуся складати сам. В. Скомаровський «Сліди». Скоромовки.
Мета. Ознайомити учнів з віршем Вадима Скомаровського «Сліди»; скоромовками Володимира Лучука. Розвивати читацькі навчки учнів. Виховувати любов до природи, спостережливість.
Обладнання. Тематичні малюнки, таблиці із скоромовками.
                                                      Хід уроку
І. Організаційний момент.

Давайте пригадаємо дивіз уроку читання:
Хто багато читає, той багато знає.
Більше читаєш, більше знаєш
ІІ. Мовна розминка.
1. Гра "Хто більше?"

— Хто більше знає слів-назв птахів, які починаються звуком [с]. (Соловей, сорока, сокіл, снігур, страус, синиця ...)
2. Гра "Що птах робить?"
Сорока — ... (скрекоче),
синиця — ... (цінькає),
сова — ... (кричить, ухкає).
Далі діти самі пропонують аналогічні завдання однокласникам.
3. Робота зі скоромовкою.
Має втіху Солов'їха:
солов'ята — всі у тата.
Всі співучі, голосисті,
всі із хистом, всі артисти. (С. Шаповалов)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Переказування оповідання В. Сухомлинського «Як змінюється колір снігу».
ІV. Робота над загадками.
Зроду власних рук не маю, а узори вишиваю. (Мороз)
Прозорий мов скло, а не вставий у вікно. (Лід)
Я вода і на воді плава. (Крига)
- До якої пори року можна віднести відгадки до цих загадок? (Зими)
- До слова «зима» підберіть якнайбільше слів, ознак предметів (прикметників)
V. Повідомлення теми і мети уроку.
А для того, щоб дізнатись, що ми сьогодні будемо вивчати – відгадаємо кросворд.
1. Біла латка,
Чорна латка
По дереву скаче.
(Сорока)
2. Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене… (Лисиця)
3. В лісі вогник рудуватий
Шишки лускає завзято.
(Білка)
4. Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)
5. Маленьке, сіреньке,
А хвостик як шило.
(Миша)
СОРОКА
ЛИСИЦЯ
БІЛКА
ВЕДМІДЬ
МИША
VІ. Опрацювання вірша.
- Прогляньте очками вірш.
- Як він називається?
- Хто автор вірша? (Показ портрета та розповідь про автора)
- Знаючи тільки назву вірша і маючи у підручнику малюнок, скажіть, про що на вашу думку буде йтися у тексті.
- Послухайте вірш і скажіть, які з тварин із кросворду зустрічаються у вірші, а які ні.
- Чому сліди поет порівнює із словами?
- Які рядки вірша ілюструє малюнок?
- Кого у вірші названо витівницею, сіроманкою, білобокою? Чому?
- Хлопчик уміє читати сліди на снігу тому, що...
VІІ. Робота над скоросовками.
- Прочитайте скоромовку мовчки.
- Давайте прочитаємо її повільно хором. (Потім швидше, швиднше...)
- Хто бажає самостійно прочитати скоромовку?
VІІІ. Підсумок уроку
Як називається вірш, який ми сьогодні читали? Хто його автор?
Що вам сподобалось на уроці?
ІХ. Повідомлення домашнього завдання.
Виразно читати вірш, вивчити напам’ять (за бажанням).
Категорія: Уроки | Додав: Katerina0686 (20.02.2011) E
Переглядів: 2448 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!