Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Здорові зуби – запорука здоров’я

Здорові зуби – запорука здоров’я

 

Урок-проект з основ здоров’я

 

І. Визначення теми та завдань проекту.

У чому полягає задум?                              Для чого це потрібно?

Дізнатися якомога більше про зуби        Щоб учні знали, вміли і виконували

та догляд за порожниною рота.                правила особистої гігієни.

Визначити значення виконання               Щоб дбайливо ставилися до свого

правил особистої гігієни в житті             здоровя, зважаючи на його цінність

людини.                                                                 і значимість для людини.

 

ІІ. Планування діяльності.

  1. Знайди інформацію в книжках.
  2. Звернись по допомогу до дорослих. Запиши знайдену інформацію.
  3. Обговори з друзями, намалюй, приклей. Напиши проект. Твори.
  4. Звіт.

  Завдання групам.

 

Групи             Виконавці              Завдання

   

    І                    Нізамєєв К.         "За сторінками книг, газет, журналів."

                         Ковальов І.           Добір матеріалу про гігієну порожнини

                         Ларіонов Д.          рота.

 

   ІІ                   Кирніс Я.               "Це цікаво!”

                        Демченко М.           Добір цікавого матеріалу з енциклопедій

                        Рябова Д.                  за темою.

 

   ІІІ                 Мухбілова А.         "Майбутні стоматологи

                        Бєлікова Д.             Зустріч з шкільним лікарем. Ознайомлення

                        Реунов І.                 з будовою зуба.

 

   ІV                 Шивяков Е.               Вікторина

                         Савченко І.

                        Солодилов О.

  

V                     Радіонов Р.               Прислівя, приказки, малюнки

                        Шейко В.

                        Волик А.

  

ІІІ. Виконання проекту.

ІV. Захист проекту.

 

Здорові зуби – запорука здоров’я

 

МЕТА: поглибити знання учнів про гігієну порожнини рота;

               вчити працювати самостійно та в групах;

               збагачувати активний словник учнів;

               розвивати творчу уяву, фантазію, зацікавленість;

               формувати уміння збирати інформацію, досліджувати матеріал, робити

               висновки;

               виховувати дбайливе ставлення до свого здоровя.

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до теми, малюнки учнів, таблиці.

                                               Хід уроку

І. Організація класу.

Доброго ранку, діти!

Доброго ранку всім!

Усміхніться всім довкола

Небу, сонцю, гостям, друзям,

І тоді обовязково день

Для всіх чудовим буде.

 

Сядьте, діти всі рівненько,

Руки покладіть гарненько,

Голівку вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

ІІ. Емоційне налаштування.

Релаксація.

Лунає спокійна мелодія – звуки природи.

Закрийте очі. Уявіть собі, що ви виходите з лісу на нескошений луг і ваше серце переповнюється радістю: скільки тут різних квітів, схожих на святковий танок. На зеленому лузі біліють ромашки, жовтіють кульбабки. Навколо цих квітів літають бджоли, жуки, коники, метелики, птахи. І по всьому полі стелиться духмяний аромат польових квітів, який наповнює ваше тіло силою та здоровям, а вашу душу гарним настроєм.

- Відкрийте очі.

ІІІ. Мотивація. Оголошення очікуваних результатів.

1.Гра-заняття з гігієнічними навичками.

Ви поснідали смачненько? (Діти: Так!)

Зубки чистили гарненько? (Діти: Так!)

Хто не любить пасти

Та зубної щітки,

То у того зубки зіпсуються швидко? (Діти: Так!)

Хто ласує тортом,

Полюбляє цукор,

Той собі на горе буде мати муку? (Діти: Так!)

Зубки ввечері почистили

І йдете відпочивати

Захватили булочку

Солодку у кровать? (Діти: Ні!)

Щоб зуби укріпляти

Корисно цвях жувати? (Діти: Ні!)

Блиск зубам щоби надати

Треба крем взуттєвий взяти

Видавить пів тюбика

І почистить зубики.

Так чи ні? (Діти: Ні!)

Отже, не лінуйтеся,

Діточки маленькі,

Зранку і під вечір

Зубки чистити гарненько!

2. Слово учителя.

-          Сьогодні в нас, без сумніву, незвичайний урок – Захист нашого проекту "ЗДОРОВІ ЗУБИ – ЗАПОРУКА ЗДОРОВЯ.Адже:

Про чистоту хто добре дбає,

Завжди здоровя добре має.

І настрій в того просто гарний,

І в світі він живе не марно.

     - Слово "гігієна означає здоровий спосіб життя. А однією з найголовніших вимог гігієни є чистота. Народна мудрість каже: "Чистота – запорука здоровя. Чистота потрібна, щоб перемогти небезпечних ворогів людини – збудників хвороб. Бактерії – живі істоти, яких ми не бачимо неозброєним оком. Їх багато у воді, грунті, вони потрапляють на руки разом із брудом. Отже, щоб бути здоровим, треба щодня бути чистим і охайним.

     - Виконуючи цей проект кожна група мала своє завдання. І так поринаємо в Країну Знань.

ІV. Повідомлення зібраної інформації.

1 ГРУПА. Інформація про гігієну порожнини рота.

            Якщо роздивитись свої зуби перед дзеркалом, то можна побачити між ними багато нерівностей. У них легко затримуються часточки страви. Тут дуже швидко розмножуються різні бактерії, в тому числі і збудники хвороб. Тому зуби необхідно чистити зубною щіткою із зубним порошком або пастою.

            Стоматологи радять чистити зуби увечері перед сном та вранці. Чистити зуби потрібно не поспішаючи, зверху вниз і знизу вверх. Так само зуби чистять із середини. Після кожного вживання їжі зуби не чистять, а прополіскують рот теплою водою.

            Після чищення зубів зубну щітку треба помити з милом і поставити сушити догори щетинкою. Нову щітку перед використанням теж миють з милом.

            Проте, щоб зберегти зуби цього ще замало. Не можна кусати ними горіхи, кісточки від ягід та різні тверді предмети, бо це призведе до  руйнування зубів.

А в пошкодження потраплятимуть часточки страви і гнитимуть. Це призведе до захворіння зубів, горла, шлунку і навіть серця. Крім того хворі зуби, як правило, мають неприємний запах. До того ж хворі зуби негарні. Проте ми не завжди можемо відчути, що почалося захворювання зубів. Тому двічі на рік потрібно звертатися до стоматолога і перевіряти стан своїх зубів. Це допоможе зберегти зуби здоровими. А здорові зуби – запорука здоровя і краси.

2 ГРУПА. Це цікаво!

      -     На жаль, нікому не доводилося бачити посмішку слона. Може, тому, що у нього зіпсовані зуби? – запитаєте ви. Зовсім ні! З чим, чим а з зубами у слона

все гаразд! Щоправда, їх небагато – всього шість. Але змінюються вони все життя. Тому майже не дошкуляють клаповухому велетню.

А ось в акулячій пащі вишикувалися рядами тисячі гострих, як лезо бритви, зубів. А позаду кожного робочого – запасний. Зручно, нічого не скажеш! Акулячі зуби чистить маленька рибка-санітар, поїдаючи дрібних паразитів на тілі й зубах хижачки.

Та найбільше ви б здивувались, якби побачили крокодила, з його роззявленою пащею, у якій спокійно господарює малесенька пташка – кулик- дерихвіст, яку називають "крокодилів сторож. Пташка для крокодила – це жива зубна щітка. Вона старанно викльовує рештки їжі між зубами тварин.

3 ГРУПА. Ознайомлення з будовою зуба. (Учні в білих халатах)

            - Спочатку у людини зявляються молочні зуби, а пізніше – постійні. Молочні зуби зявляються у 4-6 місяців, а постійні – в 8-12 років. Всього у дорослої людини 32 зуба.  Зуб складається з трьох частин:

над яснами – це коронка зуба;

обхоплена яснами – шийка зуба;

в альвеолі щелепи – корінь зуба.

Деякі зуби мають тільки один корінь, інші більше. Коронка зуба покрита емаллю, а в області шийки і кореня – цементом. По формі коронок зуби діляться на різці, клики, малі корінні зуби та великі корінні зуби.

4 ГРУПА. Вікторина.

- Де знаходяться зуби?

- Яка роль зубів?

- Скільки зубів у дорослої людини?

- Як називаються перші зуби?

- Коли зявляються молочні зуби?

- Коли зявляються постійні зуби?

- Як називається остання пара зубів?

- Коли вони зявляються?

- Скільки разів на день треба чистити зуби?

- Що треба робити після кожного прийому їжі?

- Як називається зубний лікар?

- З чого складається зуб?

- Чим покрита коронка?

- Які хвороби зубів ви знаєте?

- Навіщо ми чистимо зуби?

- Які хвороби можуть зявитися у людини, яка не виконує правил гігієни порожнини рота?

5 ГРУПА. Прислівя, приказки, малюнки.

            - Отже, не дарма у народі кажуть:

Наше здоровя в наших руках.

Чистота та рух – залог здоровя.

Здоровому все здорово.

У здоровому тілі – здоровий дух.

Праця – здоровя, лінь – хвороба.

Будь сильним духом, а не новим кожухом.

Хто день починає з зарядки, у того здоровя в порядку.

Ходи більше, проживеш довше.

Здоровя за гроші не купиш.

Найбільше щастя у житті – здоровя.

ІV.Підсумок уроку.

1. Рефлексія. Метод незакінчених пропозицій.

- От і завершується наш урок. Як ви думаєте, чи потрібну проблему ми досліджували?

Я запамятав, що … .

Я зрозумів, що … .

Мені на уроці … .

Думаю, що … .

V.Заключне слово учителя.

- Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.

                        Друже, щоб здоровим бути,

                        Треба навички здобути,

Про здоровя піклуватись.

Перш за все -  не лінуватись,

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом,

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні –

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий,

Завжди-завжди ти чисть зуби.

 

Усатюк І. А., учитель початкових класів, Дружківська школа № 12 Донецької обл.

http://osvita.ua/

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (18.05.2010)
Переглядів: 6638 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!