Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Зв’язок прикметників з іменниками. Змінювання прикметників за зразком «один-багато». Навчальний діалог

Вчитель Бондар Т.М.
Тема: Зв’язок прикметників з іменниками. Змінювання прикметників за зразком «один-багато». Навчальний діалог.
Мета: Розширювати знання учнів про слова, що називають ознаки предметів, їх зв’язок з словами-назвами предметів; формувати вміння змінювати прикметники за числами; розвивати вміння описувати предмети, мовлення, спостережливість; збагачувати словниковий запас; виховувати бажання вчитися.

Хід уроку:

Не забувати розфарбовувати іграшки на ялинці.

І. Організація класу
ІІ. АОЗ, МНД, повідомлення теми

1. Перевірка д/з
2. Повторення правила з наведенням власних прикладів
3. Словниковий диктант. Один учень біля дошки.

Вокзал, зима, грудень, Тарас (орфограма).
Перевірка.
До записаних слів усно дібрати прикметники.
Отже…
4. Каліграф.хв. (коса лінія)
Сьогодні на урок до нас завітала гостя. А хто вона така, ви зможете дізнатися, відгадавши загадку.
Махнула птиця крилом
І покрила весь світ
Білим килимом.
(Зима.)
Перегляд зошитів, подяка.
Доберіть ознаки до слова ЗИМА.
Зима яка? ……
Наша гостя хоче знати, як ви вмієте працювати з прикметниками.
А ще у нас місія прикрасити ялинку в місті Ознак предметів.
Там у нас є один!!! Ведмедик. Діти, а в лісі один ведмедик?
Визначення теми уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Творче завдання
Прочитайте текст на дошці. Визначіть межу кожного речення і спишіть їх.
Прийшла сніжна зима пухкий килим вкрив землю радіє гомінка дітвора.
Підкресліть хвилястою лінією прикметники: 1 варіант у першому реченні, 2 – у другому реченні.
Перевірка.
Які «зимові» слова ви знаєте?
Фізкульхвилинка уявно грають в сніжки
2. Словникова робота
Іній – тонкий шар кристалів льоду, що вкриває поверхню предметів при різкому охолодженні.
Іній який? Сріблястий, легкий, ніжний, іскристий, пухкий.
3. Змінювання за числами.
У нашої гості є для вас завдання.
Пояснення вчителя.
Синичка голодна – синички голодні
Сніжинка легка – сніжинки легкі.
Колективна робота
Мороз сильний – морози сильні
Зайчик білий – зайчики білі.

ІV. Закріплення
1. Робота з підручником.
Зв’язок прикметників з іменниками (*)
Вправа 1, с.88
2. Творча робота
Змінювання за часами
На дощці записано
Сніговик красивий –
Шарф синій –
Рукавичка тепла –
З одним словосполученням скласти й записати речення.
3. Навчальний діалог. Тема: Як я прикрашатиму ялинку»
Вчитель показує приклад з одним із учнів.
Діалог учнів.
4. Гра «Віднови вірш»
Червоний снігур
Стрибають по дворі.
В задумі чорний крук
Присів на білий сук.
Знайдіть протилежні за значенням слова.

Сніг упали свіжий,
Прослався білий шлях,—
Візьму я бистрі лижі,
Полину наче птах.

Дивна квітка
Розпустились
На шибках вікна.
Це Морозкові
Приснилась
Уночі весна.

V. Підсумок
Про гостю, про ялинку (Дід Мороз та Снігуронька можуть спокійно готуватися до новорічних свят), про знання
VІ. Д/з картка

Категорія: Уроки | Додав: adelina (13.12.2016) | Автор: Тетяна Миколаївна E
Переглядів: 1002 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!