Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Особливості фізичного розвитку шестирічок

Шановні батьки майбутніх першокласників! 

  Незабаром у вашому житті відбудуться хвилюючі події. Свого маленького сина чи доньку ви приведете до першого класу. Про період життя маленької людини шести років написано вже достатньо цікавих, розумних і важливих книг. Однак не завжди у вас залишається вільний час, щоб присвятити його читанню, знайти відповіді на запитання, що вас хвилюють. А запитань цих багато. Найчастіше вони виникають у такі відповідальні періоди життя дитини, як молодший шкільний вік, підлітковий період, юнацтво. „Як розвивається моя дитина?”, „Які важливі події відбуваються в житті дитини?”, „Як допомогти своїй дитині бути здоровою, розумною, щасливою?”, „Як правильно виховувати дитину?”, „Як допомогти дитині вчитися?” І ще безліч подібних запитань, що не дають спокою батькам і вимагають негайних відповідей.
  З огляду на вашу, шановні батьки, зайнятість і брак часу я пропоную вам такий собі діалог між вами і фахівцями в галузі педагогіки, психології, медицини. Спробую відповісти на запитання, які найчастіше задають батьки шестирічних дітей, які найбільш цікаві та актуальні для широкої аудиторії читачів. Сподіваюсь, відповіді фахівців, які також є батьками, допоможуть вам виховати свою доньку або сина впевненим у собі, щасливими, добрими, люблячими життя! 

Особливості фізичного розвитку шестирічок

 Почнемо із самого початку. Щоб зрозуміти, як допомогти дитині успішно розпочати навчання в першому класі, насамперед необхідно знати особливості її фізичного, психічного, особистісного розвитку. Тільки в цьому випадку вам буде легше подолати усі труднощі, що виникають у батьків і першокласників у цей період життя.Отже, шановні батьки, візьмемося за вивчення і відкриття вашої дитини!Які найбільш суттєві фізичні особливості дітей шести років? Цим питанням часто задаються батьки. І як може бути інакше? Ви привели свою таку ще маленьку, нетямущу дитину до школи, де на неї чекає безліч труднощів. А успіх навчання, успіх звикання до школи багато в чому залежить від її нормального фізичного розвитку, стану здоров’я.Давайте познайомимося з найбільш важливими особливостями шестирічної дитини і вислухаємо поради різних фахівців, які допоможуть вам уважно слідкувати за всіма змінами, що відбуваються з дитиною, і вчасно допомогти їй в разі потреби. 

  Отже, період від 6 до 12 років називається середнім (або другим) дитинством. Це час, коли радикально змінюється спос іб життя дитини, види її діяльності, розвиваються нові форми поведінки і взаємодії з навколишнім світом.  
  Особливо виділяється в другому дитинстві період 6-7 років. В цей час у дитини відбуваються глибокі різноманітні зміни: фізичні, психічні, соціальні. Тому вік 6-7 років ще називають кризовим періодом. Та як же цьому віку не бути критичним! Познайомтеся з тими численними змінами, що відбуваються з організмом дитини, її фізичним розвитком.
Зріст і вага. Змін зазнають всі органи і системи організму. Йде процес активного дозрівання.Вагащомісяця збільшується середньому на 200 г, зріст – на 0,5 см.Зріст і вага є важливими показниками гармонійного фізичного розвитку дитини.Ви можете самостійно розрахувати, яким має бути, у середньому, зріст вашої дитини. Для цього використовуйте формулу (формула для визначення зросту дітей від 2 до 15 років): 
 
Таким чином, середній зріст шестирічної дитини має складати 112 см.
Для орієнтованої оцінки маси тіла дитини, можна використовувати такі обчислення:
Дитина зі зростом 125 см має масу тіла 25 кг.
Таким чином на кожні 5 см, що перевищують 125 см, до 25 кг додають 3 кг.
Однак ви завжди повинні пам’ятати про індивідуальні особливості розвитку дитини. У цьому випадку не забувайте про регулярні відвідування лікаря-педіатра, який зможе оцінити ступінь гармонійності розвитку саме вашої дитини. 

  У віці 6-7 років діти досягають приблизно половини довжини тіла дорослої людини. А оскільки при цьому спостерігається посилений ріст кінцівок, то пропорції тіла дитини наближаються до пропорцій тіла дорослого. Це явище антропологи називають напівростовим стрибком. А перевірити його можна за допомогою „філіппінського тесту”. 

  Кістки скелета.У середньому дитинстві відбувається подовження кісток скелета в міру збільшення тіла. Цей процес може супроводжуватися болями (оніміння кінцівок, ниючий, викручу вальний біль у кістках вночі). Допомагайте своїй дитині перебороти нездужання за допомогою масажу кінцівок, який можна робити на ніч, після гігієнічних процедур.
  Спостерігається посилений ріст черепної коробки. Так, у молодшого школяра вона може досягати більше 90% розмірів черепа дорослої людини. З цього віку черепна коробка практично не росте. Саме з такою невідповідністю у пропорціях голови пов’язаний зовнішній вигляд першокласників, що виглядають, як маленькі 2 пуголовки” або „каченята”.
  А от кістки лицьового скелета продовжують рости і формуватися. Цим обумовлена зміна молочних зубів постійними. З віку 6 років діти втрачають до 20 молочних зубів. Незабутня відмітна риса першокласників – беззуба посмішка маленьких чоловіків!
  Сфотографуйте своє чадо. Залишіть напам`ять його усмішку – посмішку шестирічної дитини! 
  Дуже важливо пояснити дитині правила гігієни ротової порожнини. Якщо до шести років дитина чистила зуби нерегулярно, необхідно негайно формувати в неї звичку чистити зуби двічі на день. 
   
  За додатковою інформацією краще звернутись до фахівця – дитячого стоматолога.Ще одна особливість розвитку скелета шестирічних дітей – посилений ріст ребер, який призводить до змін форми та обсягу грудної клітки. У зв’язку з цим змінюється характер подиху дитини. Якщо раніше у дітей переважав черевний вид дихання, то з розвитком грудної клітки дихання стає грудочеревним.
  Як зріст і вага, окружність грудної клітки дитини – важливий показник її фізичного розвитку. Розрахувати окружність грудної клітки шестирічної дитини можна за такою формулою: 

  Особливу увагу, шановні батьки, ви повинні приділяти хребту дитини, формуванню правильної постави. Під час навчання дитини в школі хребет зазнає серйозних навантажень. Неправильне сидіння за партою, робочим столом, слабко розвинені спинні м’язи, можуть призвести до скривлення хребта, розвитку сколіозу.Розглянемо схему фізіологічних вигинів нормального хребта (удодатку наприкінці книги ви знайдете вправи для нормальної постави). 

  Не меншої уваги вимагає розвиток стопи дитини і профілактика плоскостопості. Для запобігання цьому захворюванню дитина повинна носити зручне взуття, яке не заважає нормальному розвитку кісток стопи. 



Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (22.05.2009)
Переглядів: 3454 | Рейтинг: 2.3/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!