Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

"Осінні" турботи батьків чи всім шести річкам потрібно поспішати до школи

сінні" турботи батьків чи всім шести річкам потрібно поспішати до школи  


Хоча тепер і літо, багато хто з батьків заклопотаний думкою про школу, а саме: чи віддавати своїх дітей цієї осені до першого класу. Перед деким ця проблема постане через рік, два, три. Вступ дитини до школи - це основоположне питання, від якого залежатимуть її розвиток, освіта, любов чи нелюбов до навчання, розумової праці, а також здоров'я. Тому підхід - що раніше піде, то раніше закінчить, - тут недоречний. Суть питання полягає в тому, з яким настроєм дитина ходитиме до школи всі 11 років, як це позначиться на її фізичному й психічному розвитку, яких результатів буде досягнуто. Всі ці важливі речі значною мірою залежать від того, наскільки вчасно батьки віддадуть дитину до школи. Саме вчасно, а не рано чи пізно. Отже, які нюанси потрібно враховувати, приймаючи це рішення, та які кроки зробити, щоб підготувати дитину до школи?
Помічено, що легше адаптуються до шкільних умов діти, які відвідували дитячий садок, тобто були в дитячому організованому колективі. Вони легше сприймають необхідність дисципліни та інформаційні навантаження. Тому, якщо дитина "домашня", є сенс за рік до школи оформити її в підготовчу групу дитячого садка.
Розв'язуючи питання, чи віддавати шестирічного сина або доньку до школи, батьки повинні врахувати їхній розвиток. У цьому віці він буває різним: одні діти з 4-5 років знають усі літери, читають по складах, вміють лічити до 10, інші ж не хочуть навчатися. Звичайно, їх можна силоміць примусити це робити. Але на високі результати марно розраховувати, бо поки такі діти просто ще не готові до навчання. Через рік (це дуже багато для такого віку) ситуація може кардинально змінитися. Розвиток дитини досягне того рівня, коли вона буде готовою до нового життєвого етапу, сприйняття інформації такого рівня. Якщо ж дитину віддати до школи зарано, вона швидко відчує, що відстає від інших і виробить у собі захисну психологічну реакцію: змиритися з тим, що є. Тому байдуже ставитиметься до шкільних занять протягом усього періоду навчання в школі.
Ще один надзвичайно важливий аспект: здоров'я дитини. Якщо вона часто хворіє на застудні захворювання чи якусь хронічну недугу, не варто поспішати віддавати її до школи в 6 років. Додаткові навантаження можуть зумовити погіршення здоров'я, звичайно, це не сприятиме навчанню. Тож батькам доцільніше використати цей рік - від 6 до 7 років, на інтенсивне оздоровлення дитини за допомогою загартування, спортивних занять та порад, рекомендованих лікарем.
Потрібно враховувати й психологічні особливості дитини. Якщо вона занадто "домашня" й сором'язлива, це теж негативно може позначитися на її навчанні та адаптації до шкільного колективу. Тут необхідна допомога педагога. Тому батькам слід поговорити на цю тему з учителем, який навчатиме дитину, щоб той допоміг їй подолати психологічний бар'єр, увійти в колектив.
Оцінюючи готовність шестирічної дитини до школи, потрібно враховувати генетичні чинники: як навчалися бабусі, дідусі, батьки, а також індивідуальні особливості розвитку дитини, зокрема: доношеною чи недоношеною вона народилася, як довго мати годувала її грудним молоком (що довше, то ліпше), як часто хворіла, чи повноцінним було її харчування (чи достатньо вітамінів вона споживала), чи не пережила якихось відчутних стресів (скажімо, розлучення батьків). Якщо на поставлені запитання ви дасте більше негативних відповідей, аніж позитивних, більше ймовірності того, що дитині потрібна додаткова психологічна й фізична підготовка перед школою і доцільно ще один рік присвятити цьому.
За рік до того, як дитина піде до школи, її потрібно поступово привчати працювати за столом, а саме тримати спину прямою, не "клювати" носом книжку чи зошит, а тримати голову на відстані півметра від цих посібників. Якщо ви цього не зробите, існує велика ймовірність, що за перший рік шкільного навчання дитина набуде "сколіозної" статури, а ще за кілька років "посадить" зір. Відомо, що сьогодні у 90% учнів середніх класів є сколіоз того чи того ступеня, 50% потрібна допомога лікаря-окуліста.

Мистецтво проти хвороб

Любов Польова,
"Здоров'я і довголіття".

У червні в Художньому салоні м. Житомира експонувалася Міжнародна художня виставка, на якій демонструвалися роботи маленьких талантів не лише з України, а й з близького і далекого зарубіжжя. Цей захід організовано молодіжною громадською організацією "Арт-село", яку очолює художниця Олена Гузенко. Цю організацію створювали задля пошуку та розвитку сільських талантів. Успішно виконуючи покладену на них місію, фахівці "Арт-села" розпочали ще один напрям у своїй діяльності - робота з глухими дітьми. Переконавшись у благотворному впливі на психічне і фізичне самопочуття малюків мистецтва і творчості, з минулого року митці стали частими гостями у дитячому відділенні Інституту онкології. "Арт-село" в цьому підтримує Фонд "Україна 3000", зокрема, виділяє кошти на закупівлю фарб, пензлів, паперу для хворих дітей. Заняття образотворчим мистецтвом допомагають маленьким пацієнтам виходити зі стану депресії, забути про свою хворобу, отримати заряд позитивних емоцій. Як відомо, психологічний стан хворого відіграє величезну роль у нормалізації фізіологічних процесів.

http://vz.kiev.ua/pop/26-06/2.shtml#2

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (22.06.2009)
Переглядів: 1126 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!