Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Підготовка до школи

Підготовка до школи

Збираєтесь у школу?
У Вашій родині підростає майбутній першокласник. Вітаю, Ви на порозі нового життя! Ви готові? Давайте перевіримо.

Не для кого не секрет, що дитина до моменту вступу в перший клас повинен досягти певного рівня розвитку та оволодіти деякими знаннями.
Мова йде не про вміння читати і рахувати - цьому, при необхідності, його навчать. Програма першого класу розрахована на навчання грамоті і досить часто вчителі, що набирав перших класи, просять батьків не вчити дитину читати, щоб їм не доводилося його переучувати.
Під готовністю до школи слід розуміти,
по-перше, психологічну готовність: дитина хоче піти в школу, йому подобається зміна його статусу, ігрова діяльність поступово поступається місцем навчальної, дитина здатний утримувати свою увагу і підкорятися правилам;
і по-друге, ряд умінь, які допоможуть дитині успішно адаптуватися в школі: майбутній першокласник повинен уміти орієнтуватися на аркуші паперу, користуватися ножицями, знати дні тижня, назви місяців, пори року, основні кольори, свої ім’я, прізвище та адресу.
Це той мінімум, який йому буде просто необхідний.
Зазвичай, до 7 років всі діти вже володіють цими навичками, якщо ж у знаннях вашого малюка знайдуться невеликі прогалини, то ви за допомогою цілеспрямованих занять ви зможете їх усунути.

Просто чудово, якщо дитина вміє виконувати завдання на об’єднання або виключення предметів, вважає в межах 10 і здатний виконувати штрихування і акуратно розфарбовувати малюнки. Зазвичай цими навичками володіють діти, які займалися в групах розвитку.

Налаштуйте дитину на зміну його статусу, говорите про те, що він піде в школу, де зможе дізнатися багато нового і знайти нових друзів. Пояснює, що в школі уроки, на яких потрібно сидіти і уважно слухати, і зміни, коли він зможе відпочити. Постарайтеся створити у своєї дитини радісне, позитивне ставлення до школи і вчителям.

Крім того, не забувайте, що вашій дитині треба увійти в новий колектив. Переконайтеся, що він вміє знайомитися, що адекватно поводиться з новими друзями. Трапляється, що, потрапивши в нове оточення, дитина стає агресивним або, навпаки, замикається в собі. Уважне спостереження за маленьким школярем в період адаптації допоможе вам своєчасно помітити що з’являються проблеми і допомогти йому.

http://rozhden.ru/?m=20090326&paged=3

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (22.06.2009)
Переглядів: 1436 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!