Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Декілька порад щодо переходу дитини до школи
Для кожної дитини перша зустріч зі школою - важлива подія в її житті. Особливо переживають батьки... Ось кілька порад для батьків.
 
Перехід дитини до школи - переломний момент у її житті, який пов'язаний з новим типом стосунків із дорослими й однолітками, новими формами діяльності, серед яких провідною стає навчання.

   Початок навчання - важливий і відповідальний період у житті дитини. У майбутньому шкільна успішність залежить від того, наскільки вдалими і радісними для першокласника були перші кроки у країні знань.

   Хотілося б повести розмову не про дітей, а про нас, дорослих, про наше ставлення до успіхів наших дітей і, ще важливіше, до їхніх невдач. Шкода, але ми, батьки, частіше за все нетерплячі та егоїстичні, хоча виправдовуємося "добрими намірами".

   Але, якими б не були виправдовування, наше роздратування, крики, вияснення стосунків, покарання - все це додаткові стресові ситуації, це постійний дитячий біль від непорозуміння та образи.

   Чим більші наші старання, чим більше уваги ми приділяємо дітям, тим вищий батьківський рівень домагань і бажана нагорода - відмінні оцінки...

   Велике значення для психічного та фізичного здоров'я вашої дитини має режим дня. Нижче - декілька порад щодо нього:

  • 12 годин сну з урахуванням обіднього (1-1,5 год.) для поновлення сил.
  • Після школи не поспішайте садовити дитину за уроки, необхідно 2-3 години відпочинку (обідній сон). Найпродуктивніший час для приготування уроків з 15 до 16 години. Заняття ввечері безрезультатні, завтра доведеться все починати спочатку.
  • Не примушуйте дитину готувати уроки за один раз. Після 20 хвилин занять необхідні 10-15 хвилин перерви.
  • Під час готування уроків не сидіть над дитиною, давайте їй можливість працювати самостійно, але якщо потрібна ваша допомога .наберіться терпіння. Спокійний тон та підтримка ("не хвилюйся, все вийде", "давай розбиратися разом", "я тобі допоможу"), похвала, навіть якщо щось не виходить, необхідна. Не акцентуйте увагу на оцінках("не дарма з письма в тебе одні "2" та "З").

   Якщо ви будете дотримуватись вищевказаних побажань у вихованні, ваша дитина виросте врівноваженою та спокійною.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (04.06.2008)
Переглядів: 2028 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!