Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Перші літні канікули - з користю для дитини

Перші літні канікули - з користю для дитини

 

         Позаду перший учбовий рік зі всіма його радощами і труднощами. Попереду - довгождані канікули, цілих три місяці вольного життя і безмежного вільного часу. Використовуйте його з користю, адже за час літніх канікул можна з легкістю впоратися з деякими шкільними проблемами, що виникли в першому класі.

 

         Дитина не хоче читати

         По-перше, не намагайтеся змусити дитину читати, коли вона активно налаштована на інше заняття. Марно відкривати книгу, якщо маля вже узялося за олівці, конструктор або готує до прогулянки велосипед. Виберіть для читання більш влучний момент, краще за все годину відпочинку. Влаштуйте, наприклад, годину родинних читань після вечері. Хай кожен з членів сім'ї прочитає за цей час невелику розповідь, замітку в журналі або газеті, а потім розповість останнім щось цікаве з прочитаного. Швидше за все, дитяті захочеться нарівні з дорослими взяти участь в обговоренні, а для цього йому доведеться щось прочитати самому. Навіть якщо малюк уміє читати самостійно, нехай отримає задоволення читанням вголос.

         Читайте перед сном, а вранці обговорюйте прочитане. Беріть книгу з собою на прогулянку. Можливо, набігавшись і награвшись, маля із задоволенням відпочине на лавці в тіні, перегортаючи книгу. Необов’язково  навіть читати її, досить просто розгледіти картинки і за ними постаратися визначити, що станеться з героями далі, або навіть придумати свій варіант закінчення історії. Змусити дитину читати в голос ще важче. Кращий спосіб зацікавити малюка в цьому – рольове читання в голос. Якщо в сім'ї є молодші братики або сестрички, запропонуйте старшому підготувати для маленьких касету із записом казок. Магнітофонний запис дайте прослухати юному читачу, хай він сам поправить зроблені помилки.

         Не лякайте дитину довгим списком заданої літератури, і не переживайте самі, якщо щось так і залишилося непрочитаним. Врешті-решт, краще прочитати п'ять книжок із задоволенням і радістю, чим двадцять із сльозами і покараннями. Якщо за літо вам удасться прищепити любов до читання, можна не хвилюватися, перемога буде за вами.

 

         В дитини не виходить красиво писати

         Якщо букви "танцюють", а рядки розповзаються в різні боки, тренуйте дрібну моторику, але не заставляйте все літо безперервно переписувати прописи. Нехай під час канікул маля більше ліпить, малює, пише крейдою на асфальті, вирізає і клеїть. Будь-яке тренування корисне для пальчиків. Хороший ефект дає малювання пензликом – малюк вчиться не квапитися, робити рухи плавними і розслабляти м'язи рук. Допомагає поліпшити почерк і розфарбовування картинок кольоровими олівцями. Олівці, на відміну від фломастерів, дають рівний колір, без різких переходів. Обов'язково задайте дитині напрямок штрихування: нехай різні деталі малюнка будуть закрашені штрихами у різних напрямах. Основне завдання розфарбовування - добитися того, щоб штрихи олівця були рівними, однаковими за інтенсивністю і не вилазили за межі малюнка.

         Якщо зі штрихуванням малюк справляється, переходьте до наступного етапу - закрашування картинок фігурним штрихуванням, що включає елементи письмових букв і їх з'єднань. Це значно цікавіше, ніж просто писати букви в прописах, та і малюнки від такого штрихування набувають фантастичного вигляду. Ще один хороший спосіб потренуватися в письмі - вести літній щоденник. Візьміть товстий зошит в лінійку, разом з дитиною красиво оформіть титульну сторінку. Перші дні заповнюйте щоденник разом - красивими буквами пишіть декілька пропозицій про події цього дня, оформляйте сторінку малюнками, аплікаціями, фотографіями, всім, що підкаже вам фантазія. Головне, щоб кожна сторінка виглядала красиво, до речі, такий щоденник допоможе дитині скласти розповідь на тему "Як я провів літо".

 

Дитина неуважна, робить помилки там, де цілком може не допускати

         Помилки за неуважністю – найчастіші серед юних учнів. Тут не допомагають ні заучування правил, ні багатократні вправи, ні вирішення аналогічних завдань, лише спільне тренування уваги. Якщо малюк продовжує помилятися в завданнях на добре знайомі йому правила, спробуйте тренувати від супротивного. Запропонуєте йому перевірити роботу Незнайки, виконану (вами) з помилками. Коли дитина знайде помилки і виправить їх, попросіть написати відповідь Незнайці, вказавши, як правильно пишуться слова або вирішуються приклади. Ще одна корисна гра на тренування уваги, в яку можна грати практично будь коли і будь де : вибираєте будь-яку букву і, опинившись в новому місці, відшукуєте і по черзі називаєте предмети, назва яких починається з цієї букви. Можна відшукувати предмети, що відповідають якійсь ознаці, наприклад, круглі, або скляні, або червоні і так далі.

 

Не пам'ятає завдань, не може до ладу розповісти, що було сьогодні в школі

         Більшість батьків упевнені, що таким чином дитина проявляє хитрість - прагне ухилитися від домашніх завдань або не хоче признаватися в своїх невдачах. Можливо, це і так, але все ж таки багато першокласників дійсно виявляються не готові запам'ятати все, про що говорять, і що відбувається в школі. Поліпшити пам'ять можуть допомогти улюблені іграшки. Після читання казки або перегляду дитячої передачі, попросіть дитину розповісти їх зміст ведмедикові, зайчику або ляльці Барбі. Зорову пам'ять можна тренувати за допомогою такої гри: ви розкладаєте на столі 5-10 різних предметів. Маля прагне запам'ятати їх розташування і виходить з кімнати. Ви міняєте місцями 2-3 предмети і просите дитину визначити, що змінилося. Можна додавати або прибирати 1-2 предмети.

 

Довго збирається, постійно спізнюється на заняття

Не кожен першокласник уміє чітко організовувати свій час. Постарайтеся, до наступного навчального року навчити його планувати свої дії і відчувати час. Для тренування складайте з дитиною розклад спільних справ наступного дня, промовляючи, скільки часу ви можете приділити кожному заходу, щоб встигнути все намічене. Вирушаючи з малюком в добре знайоме йому місце (наприклад, в найближчий універсам або парк), запитайте його, скільки часу вам буде потрібно, щоб туди дібратися. Відчути час дітям допомагає пісочний годинник. З його допомогою малюк навчиться одягатися, чистити зуби, снідати рівно за той час, поки сиплеться пісок. Перед початком навчального року непогано було б потренуватися в швидкості збирання портфеля. В кінці можна навіть влаштувати змагання, хто швидше збере портфель, дитина до школи або татко до робочого дня.  

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (14.07.2008)
Переглядів: 5196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!