Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Подарунок для першокласника

Подарунок для першокласника

 

Нічого зайвого!

 

Щороку перед настанням Першого вересня по місту відкривається безліч "шкільних базарів", а газети починають лякати батьків-споживачів цінами на шкільні товари. Але панікувати з приводу непомірних шкільних витрат абсолютно необов’язково, особливо, якщо йдеться про першокласника.

Речі, які купують (дарують) першокласникові і взагалі школяру молодших класів, повинні відповідати трьом основним властивостям:

1) максимальною міцністю;

2) максимальною простотою в експлуатації;

3) бути легко замінюваними.

Наприклад, портфель або рюкзак першокласника повинні бути дуже міцні, щоб з честю винести всі випробування, призначені йому долею.

У магазинах продається безліч складних, дуже красивих пеналів, в яких ручки, фломастери і олівці вставляються в держаки-резинки. Природно, такий пенал особливо красивий тоді, коли він повністю заповнений. Якщо на уроці першокласник дістав хоч би половину вмісту такого пеналу, то на зворотне заповнення у нього піде від п'яти до десяти хвилин (залежно від рівня психомоторного розвитку дитини). Де у нього ці десять хвилин? Немає! І тому ручки, фломастери, гумки і олівці зсипаються в портфель абияк, причому, природно, губляться і ламаються. Вихід дуже простий: для молодшого школяра оптимальним буде пенал у вигляді коробки, що щільно закривається (такі у продажу також є).

Відносно третього пункту (замінюваності). Більшість маленьких школярів під час вступу до школи проходять період психологічної адаптації. При цьому вони часто стають ще більш розсіяними, ніж зазвичай. Щось забувають, щось гублять. А якщо ви придбали для свого маляти ексклюзивну шкільну "снасть", а він її загубив, зіпсував, зламав... Вам це байдуже? Можливо. Але дитині, повірте, зовсім ні! І починати з подібної невдачі його шкільне життя зовсім недоречно. Хай "снасті" (ручки, олівці, гумки і так далі) будуть недорогими, але хай їх буде багато. Загубив? Зламав? Нічого страшного. Ось вони лежать, в ящику. Надалі будь акуратніше...

 

Маленькі психологічні хитрощі

 

Молодші школярі люблять, щоб всього було багато. Тобто, найкращий набір олівців - це той, де олівців найбільше. Найкраща кулькова ручка - це набір кулькових ручок. Найкраща гумка - серія гумок з однотипними картинками. І так далі.

 

Крім того, відправляючи дитину "вперше в перший клас", треба враховувати, що навіть дуже добре підготовлене до школи маля потрапляє, по суті, в чужий і незнайомий йому світ.

Портфельчик - це його власність, річ, принесена з ДОМУ, тому треба постаратися, щоб, окрім суто шкільних, функціональних речей, в ранці першокласника лежало що-небудь домашнє, рідне. Наприклад, фотографія мами або сестрички, маленька іграшка і тому подібне.

Якщо до Першого вересня ви даруєте щось не своєму, а "чужому" першокласникові, вчинити слід дуже просто: зайдіть в хороший канцелярський магазин, гляньте на прилавок, пригадайте своє дитинство і придбайте те, що вам-дитині дуже-дуже хотілося б мати. Навіть якщо ви купите що-небудь зовсім абсурдне в контексті першого класу (наприклад, готовальню) - нічого страшного. Першокласник і сам не знає, що йому знадобиться, і буде страшно радий будь-якій красивій речі з "дорослого", шкільного світу. А готовальня згодиться. З часом.

 

Список - це святе!

 

Як правило, в будь-якій школі на батьківських зборах видають більш менш докладні списки того, що дитині потрібно мати під час вступу до першого класу. Список - це обов'язково. Власне дарунки - те, що отримується понад список. Для молодших школярів визначитися з подарунком дуже просто. Приходьте на шкільний базар, озброївшись списком, купуєте все необхідне. А потім говорите дитині:

- Так, начебто все за списком купили. А тепер поглянь: що б ти ще хотів – все ж таки у тебе така важлива подія в житті! Давай купимо ще що-небудь красиве... Першокласник навіть скупитися не буде - попросить, швидше за все, будь-які яскраві дрібні речі. Купіть обов'язково.

 

А свято?

 

А тепер про найголовніше - на Перше вересня неодмінно подаруєте дитині свято. Як він виглядатиме - вирішувати вам, вашій сім'ї. Для когось це родинний похід в Макдоналдс, для когось - балет у Великому Театрі або вистава у театрі Ляльок, для когось - катання на атракціонах, для когось - просто урочистий родинний обід. Але свято повинно відбутися. І вирішальне слово про те, яким йому бути, - належить дитині, винуватцю події.

 

І обов'язково – квіти, повітряні кульки. І обов'язково - торт або пиріг. І обов'язково - морозиво.  Свято! Навіть якщо дитина йде не в перший, а в другий або в п'ятий клас. Один раз в році - свято школи. Все останнє - будні, нотації, щоденники, двійки, диктанти... Адже ви хочете, щоб ваше дитина любила вчитися? Тоді напружтеся, візьміть відгул, забудьте, що життя важке, купіть квіти і... посміхайтеся... посміхайтеся, хай йому біс! Адже це ж так здорово - "перший раз в перший клас"!

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (14.07.2008)
Переглядів: 3057 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!