Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

В очікуванні першого дзвоника

В очікуванні першого дзвоника

 

         Як ми готуємо малюка до школи? Більшість обмежується тим, що намагається навчити його читанню, письму і рахунку. П'ятирічне маля не може ще серйозно займатися, і абсолютно неприпустимо, щоб подібні «уроки» супроводилися скандалами, криками і сльозами.

«Ти не підеш гуляти, до тих пір…» Далі перелік того, що він повинен прочитати, написати і так далі. «Підготовлений» таким чином малюк спочатку дійсно добре встигає, але поступово «домашній запас» кінчається, вчитися стає все трудніше. Він не уміє бути уважним протягом всього уроку, погано «схоплює» те що бачить і чує, не радіє власним успіхам, в школу ходить без задоволення.

Може краще зовсім не готувати дитину до школи? Прийде час, там всього і навчиться? Педагоги і психологи вважають, що обов'язково треба. Лише без примусу і покарань.

 

Здоров'я дитини

 

Пам'ятайте: здоровому малюкові легше дається навчання, він відчуває себе в школі комфортніше. Ще раз проконсультуйтеся з лікарями, з'ясуєте, чи має потребу він в якому-небудь лікуванні, чи зроблені йому всі необхідні щеплення. Лікар підкаже, як краще гартувати вашого малюка. Треба, щоб в школу він пішов фізично міцним і загартованим. Заздалегідь привчить дитину до режиму життя школяра. Хай він звикнеться рано пробуджуватися і рано лягати спати, в першій половині дня займатися серйозними справами: малювати, розфарбовувати картинки, будувати з кубиків, допомагати мамі і бабусі. Важливо, щоб він багато гуляв, рухався, знаходився на свіжому повітрі.

 

Радість очікування

 

Добре, якщо під час канікул ви зайдете з малям в шкільну будівлю. Відведіть в кімнату першого класу. Хай він погляне, як вона оформлена, як там розташовані меблі, як виглядає класна дошка. Зазвичай така екскурсія справляє дуже велике враження. Поступово у дитини прокинеться інтерес до нового життя, яке його чекає, він почне мріяти про той день, коли сяде за парту.

Особливу радість дитині доставляють покупки шкільного приладдя. Робити їх треба поступово, хай ваше маля вибирає саме те, що йому більше подобається. Спочатку краще придбати ранець (портфель, сумку). Дозвольте майбутньому першокласникові походити з ним по кімнаті, навіть по вулиці, повернутися перед дзеркалом.

Поступово наповнюйте ранець необхідними речами, детально пояснюючи призначення кожної. Швидше за все вони стануть на якийсь час його улюбленими іграшками. Хай пограє, але під вашим наглядом.

Разом підберіть обкладинки для зошитів і книг, розріжте і розкладіть по кишеньках букви з розрізної азбуки. Лише не перетворюйте це заняття на нудну обов’язковість!

Приємним має бути і клопіт по устаткуванню робочого місця. Якщо це письмовий стіл або домашня парта, то треба заздалегідь привчити дитину саме тут малювати, розглядати картинки, клеїти, вишивати... Так вона звикне до цього місця, до того, що воно призначене для серйозних справ.

 

Вже не єдиний

 

Майте на увазі, що «домашній» дитині, що не відвідувала дитячий сад, буває важко змиритися з тим, що в школі вона не найголовніша, не єдина, а така сама, як і всі діти. Вона повинна сорок хвилин сидіти і не заважати іншим, вона вимушена підкорятися спільній дисципліні, постійно співвідносити свої бажання і інтереси з бажаннями і інтересами вчителів і однокласників.

Постарайтеся влаштувати так, щоб малюк ще до школи частіше спілкувався з однолітками: запишіть його в який-небудь гурток або секцію, самі частіше ходіть в гості, запрошуйте до себе в гості знайомих з дітьми.

Першокласникові доводиться самому себе обслуговувати: складати приладдя в ранець, одягатися, зашнуровувати взуття, застібати ґудзики. На уроках фізкультури багато дітей зазнають труднощі саме в цьому.

Отже, якщо ви дуже опікаєте своє чадо, робите за нього все самі, думка про те, як це потім зашкодить йому в школі, повинна змусити вас змінити своє відношення до нього. Любов - любов'ю, а до самостійності дитину треба привчати з раннього дитинства.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (14.07.2008)
Переглядів: 1363 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!