Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Чому не хоче?

Чому не хоче?

 

         Помилки батьків, яких вони припускаються на самому початку шкільного шляху малюка, можуть принести дитячий психіці величезну шкоду.

         Як діяти, щоб не було психологічних травм, пов’язаних із навчанням? Як зробити так, щоб новому учню сподобалося вчитися у школі? Як вести себе батькам та вчителям?

         Незабаром 1 вересня. Більшість дітей не хочуть, щоб цей день настав. Тому що в школу їм іти зовсім не хочеться. Чому так відбувається? Вважаю, що винні в цьому і школа, і батьки.

 

         Батькам

 

         Батьки багатьох дітей-дошкільнят починають переживати мабуть за рік, до початку навчання: в яку школу їм віддати малюка, як він буде навчатися? Ця тема неодноразово обговорюється в сім’ї, і дитина все це чує. Батькам слід пам’ятати, що у цьому віці дитина особливо гостро сприймає все, що відбувається навколо. Вона починає багато думати про школу, про те, чи зможе там навчатися, ніби «приміряти» себе до цього невідомого середовища. А так як вона нічого про школу не знає, то їй, звичайно, стає страшно. На цій почві іноді у дитини розвиваються різні неврози.

         Моя порада – приведіть дитину в школу зарання, щоб вона змогла побачити те місце, де буде навчатися, той клас… Побільше розповідайте про те, як в школі цікаво і весело. Тобто зробіть все можливе, щоб морально дитина була до школи готова.

         Буває й таке, що діти не справляються зі шкільними завданнями.

         Батькам важливо створити такий настрій, коли дитина повинна прагнути до набуття нових знань, а не до оцінок.

         Ні в якому разі неможна допускати, щоб перемагала оціночна мотивація навчання. Не …, що малюк повинен приносити тільки «10», «11», «12». Те ж саме можна сказати і вчителям. Якщо дитина боїться погано вчитися, вона думає вже не про отримання нових знань, а про ту норму, яку вона повинна виконати. А страх і постійні переживання забирають в малюка енергетику, яку він повинен витратити на пізнання, на отримання інформації. Він починає швидко втомлюватися, зникає інтерес до навчання. Зі сторони здається, що це дрібниця. Але саме це може призвести до різних нервових та інших фізичних захворювань. 

         Якщо ж ви почнете вимагати від своєї дитини, щоб вона гарно вчилася не дивлячись ні на що, то з неї виросте, скоріш за все, виконавець, ніж творча мисляча людина.

 

         Вчителям

         Вчителі і самі повинні знати про те, що кожна дитина індивідуальна, і що до кожної потрібно знайти свій підхід. Якщо малюк не встигає, то потрібно уважніше придивитися, чому це відбувається. Можливо, що це причина психологічного характеру. В крайніх випадках, звичайно, потрібно звернутися до психолога.

         Найголовніше, вчителі повинні зробити так, щоб у дітей не було страху перед ними. А іноді буває так, що саме страхом потрібно скористатися, щоб учнями було легше керувати. З однієї сторони, це добре, тому що в класі порядок, але загалом  цей страх впливає дуже негативно. Підсумком стає те, що діти сприймають матеріал набагато гірше, ніж могли б…

 

                                             Наталя Бадмаєва, директор центру  психологічної служби, кандидат психологічних наук

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (19.07.2008)
Переглядів: 1296 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!