Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Виховання здорового способу життя

Виховання здорового способу життя


Бути здоровим - це природне прагнення людини. Здоров’я означає не просто відсутність хвороб, а й фізичне, психічне, соціальне благополуччя.
Цілісність людської особистості проявляється насамперед у взаємозв’язку та взаємодії психічних і фізичних сил організму.
Гармонія психофізичних сил підвищує резерви здоров’я, створює умови для творчого самовираження в різних сферах нашого життя. Активна та здорова людина надовго зберігає молодість, продовжуючи творчу діяльність, не дозволяючи «душі лінуватись».
Щоби повніше використовувати власні духовні та фізичні резерви, слід не впадати в розпач через тимчасові слабості, а вірити в захисні сили своєї натури й учитись управляти ними. Чим більш багата людина фізично й духовно, тим легше і природніше врівноважуються прояви її людської сутності.
Правильно підібрані фізичні навантаження допомагають зняти психічну напругу, викликану виробничими чи особистими проблемами. Окрім того, систематичні фізичні вправи - ефективна профілактика різних захворювань.
«Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне та радісне життя.» Древнє висловлювання Гіппократа в наше століття проникнення в усі сфери діяльності науково-технічного процесу стає найвищою мірою актуальним.
Любов і турботу про дітей дорослі мають виявляти, граючи, бігаючи та плаваючи з ними, купуючи їм замість тортів і булочок м’ячі, ракетки чи лижі. Підтримувати прагнення дитини до стрункої фігури та спортивних успіхів, обмежити в меню солодощі, використовувати кожну можливість для занять фізичними вправами вдома й на вулиці й самим регулярно займатися спортом - такі задачі дорослих.
Рух поряд із харчуванням і сном є основною життєвою потребою кожного, тому що забезпечує ріст і розвиток органів, позитивно впливає на кровообіг і дихання, стимулює діяльність мозку. Постійне переїдання так само несприятливе, як і чергування жорстких короткочасних дієт і не обмеженого харчування.
У родині діти одержують перші навички здорового способу життя. Але лише здорова не тільки у фізичному, а й у соціально-моральному сенсі родина зможе виростити та виховати здорову в усіх відношеннях людину. В основі родини лежить любов усіх членів родини один до одного. Але є дві особливі людини, які дають початок родині, ростять нас. Це батько й мати - перші зразки мужності та жіночності.
Не всі стають великими спортсменами, але любов до спорту, до самостійних щоденних занять фізичними вправами допомагає кожній людині впевнено крокувати по життю. Боязкі учні після спільної участі з батьками у спортивних святах іноді набувають упевненості в собі, раптом починають любити уроки фізкультури, не бояться бути не зрозумілими однолітками. Вони почувають себе щасливими й потрібними в цьому житті, якщо у школі щорічно проходять спортивні змагання за участю дітей і батьків. Спостерігаючи за учасниками, бачимо, який позитивний вплив роблять ці заходи на школярів і батьків. Разом дорослі та діти одержують колосальний заряд енергії. У них з’являється бажання бути красивими та сильними. Задача вихователя - допомогти дітям повірити у свої здібності й можливості, навчити їх управляти процесами самопізнання та самовдосконалення. Змінивши себе, людина, яка дорослішає, розуміє, що змінюється й усе навкруги.
Діти та підлітки всмоктують у свою свідомість у першу чергу не наставляння, умовляння чи погрози, а ту атмосферу, яку створюють батьки, спілкуючись між собою та з оточуючими. Якими принципами керується родина, такі принципи покладаються в основу ставлення до життя й у дітей.
Якщо родина веде здоровий спосіб життя, у родині панують світ і доброзичливе ставлення один до одного, якщо в батьків немає шкідливих звичок і вони аматори туристичних походів, то й діти прилучаються до фізичної культури, до ведення здорового способу життя.
Учні можуть постійно спізнюватись на уроки фізкультури, приходити без спортивної форми, лінуватись виконувати вправи. Але коли у школі пройшов День родини, і батьки брали участь разом з учнями у змаганнях, із дітьми відбулась метаморфоза.
Батьки часто-густо дають до школи довідки про обмеження фізичного навантаження. А коли клас із батьками вирушає в похід, а батьки виявляють кмітливість і спритність у поході, ось тут уже діти зовсім змінюються й активно займаються фізкультурою.
Заняття у спеціальній медичній групі «Здоров’я» проходять у школі вже багато років. Мета цих занять - поліпшення контролю фізичного розвитку кожної дитини з урахуванням вікових і фізичних особливостей, сприяння більш ретельній корекції відхилень у її фізичному розвитку.
Варто нагадати, що ідеал виховання древні греки бачили в калокагаії, під якою малась на увазі нерозривна сукупність прекрасних фізичних, моральних і духовних якостей. Відповідно до цього принципу, від кожного вільного громадянина була потрібна необхідна психофізична доцільність, тобто сильне, треноване тіло й одночасно певний розвиток і моральна чистота. Такими хочеться бачити й сучасних юнаків і дівчат нашої країни.


http://ped-inform.org.ua/

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (16.05.2009)
Переглядів: 4617 | Рейтинг: 2.2/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!