Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Помилки: як до них відноситися?

Помилки: як до них відноситися?

 

 

На наших заняттях ми часто ставимо питання: “Чого вас навчили помилки під час вашого дитинства?” Чи збігаються ваші відповіді з нашими?

    Помилки - це погано.

    Помилки робити не слід.

    Ти тупий, поганий, неповноцінний, повна нікчемність, якщо робиш помилки.

    Якщо ти зробив помилку, зроби так, щоб інші не взнали. Якщо вони взнають, придумай причину і вибачення, навіть якщо це неправда.

 

Ми називаємо ці думки божевільними, бо вони не лише спотворюють самооцінку, вони викликають депресію і скруту. Важко зростати і вчитися, коли ти випробовуєш смуток. Ми всі знаємо людей, які, зробивши помилку “зарились у пісок”, намагаючись заховати цю помилку. Вони не розуміють, що люди часто готові все пробачити, коли інші визнають свої помилки, вибачаються і намагаються вирішити проблему, яку вони створили. Як було б прекрасно, аби політики розділяли цю концепцію!

Заховання помилок тримає вас в ізоляції, оскільки ви не можете виправити втаєні помилки і навчитися чому-небудь на них. Спроби запобігти помилкам тримають вас в страху і напрузі. Як говорить прислів'я: “Хороше вирішення приходить з досвіду, а досвід - з поганого рішення”. Батьки можуть бути упевнені, що діти не розділяють цих безумних висловів про помилки. Скажіть своїм дітям, що всім людям в світі не обійтися без помилок протягом свого життя. Оскільки це правда, більш корисно розглядувати помилки як можливість вчитися, набувати життєвого досвіду, а не як свідоцтво про неповноцінність.

Навчіть дітей дивитися на здійснення помилок як можливість отримати коштовну допомогу від дорослих.

Це допоможе їм прийняти відповідальність за те, що вони зробили, навіть якщо це була просто помилка, а не злий намір.

Інколи необхідно виправити помилку, загладивши провину або принаймні вибачившись. Три кити зцілення - ось засіб, який усуває з помилки провину, сором, осуд.

 

Три кити зцілення

 

Скажіть своїм дітям, що здійснення помилки не так важливе, як те, що вони зроблять потім. Будь-яка людина може помилятися, але вихована людина повинна сказати: “Вибачте”. Якщо дитя захоче виправити помилку, три кити зцілення допоможуть йому в цьому:

 

1. Визнайте помилку з відчуттям відповідальності, замість відчуття провини.

2. Помиріться, вибачившись перед людьми, яких ви образили.

3. Якщо це можливо, разом вирішуйте проблему.

 

Якщо ви зробили помилку, три кити зцілення допоможуть вам помиритися з вашим малюком. Не вагаючись, дайте їм зрозуміти, що ви зробили помилку. Діти вас пробачать і слідуватимуть вашій моделі поведінки.

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (06.10.2008)
Переглядів: 1407 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!