Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Заохочення замість похвали і винагороди

Заохочення замість похвали і винагороди

 

 

Рудольф Дрейкурс, психолог і автор книги “Діти: вибір”, сказав: “Дітям потрібне заохочення, як рослині вода”. Заохочення дає дітям інформацію про те, що вони досить хороші такі, які вони є. Підбадьорення показує дітям, що їх вчинки відокремлені від їх особистості. Підбадьорюючі слова дозволяють дітям бути упевненими в тому, що їх цінують за їх унікальність без всяких розмірковувань. Шляхом заохочення ми учимо дітей, що помилки - це просто можливість вчитися і зростати, замість того, щоб їх лише соромитися. Існує відмінність між похвалою і заохоченням. Легко похвалити або нагородити дитину, яка поводиться добре, але що ми можемо сказати дитині, яка поводиться погано і не відчуває нічого хорошого відносно інших? Адже саме в цьому випадку їй більш за все потрібне підбадьорення.

Похвала і винагорода привчають дітей залежати від думок інших людей, замість довіри своєму життєвому досвіду і самооцінці. Похвали і винагороди заставляють дітей вірити, що “я хороший, тільки якщо інші говорять, що я хороший».

Це також вчить їх уникати здійснення помилок, замість того, щоб на них вчитися.

Деякі приклади підбадьорення включають наступні питання:

 

“Как ти відчуваєш ________?”

“Что трапилося? Можливо, ти знаєш чому?”

“Не хотів би ти допомогти з________?”

“Так, у всіх бувають погані дні. Ми тебе все одно любимо”.

 

Члени сім'ї можуть писати записки із словами підтримки один одному. У деяких сім'ях по черзі стежать за такими підбадьореннями, щоб говорити їх один одному. Це також може стати особистим дорученням - говорити компліменти іншим членам сім'ї один або двічі в тиждень. Чимало часу пройде, поки підбадьорення створить позитивний сімейний клімат.

Навчіть дітей говорити компліменти. Розпитайте їх про ті моменти, коли хтось сказав їм щось таке, що вони відчули себе дуже добре. Змусьте їх подумати про щось, за що вони хотіли б віддячити іншим або за що вони самі хотіли б вислухати похвалу. Не бійтеся говорити компліменти своїм дітям або просити їх говорити  компліменти вам.

Спочатку діти відчувають себе незручно або думають, що говорити компліменти безглуздо. Майте терпіння і виконуйте це до тих пір, поки промовляння компліментів не стане звичкою. У дуже багатьох сім'ях єдине, що говорять один одному, - це слова критики, наказу, приниження і вимоги типу “передай сіль”. Паростки доброти виростуть у вашій сім'ї, як тільки ви почнете практикувати підбадьорення і компліменти.

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (07.10.2008)
Переглядів: 1808 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!