Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Подумаємо про дитину…

Подумаємо про дитину…

 

         Вступ дитини до школи - надзвичайно відповідальний момент як для самої дитини, так і для її батьків. Для безболісного і успішного входження в учбову діяльність малюк має бути здоровим і всесторонньо підготовленим. Докладніше про питання готовності дитини розповідає шкільний психолог.

 

Чому раніше дітей не треба було спеціально готувати до школи, а зараз говорять, що це необхідно?

 

Раніше над дітьми не було такої опіки батьків, яка існує сьогодні. Діти в своїй більшості самостійно бігали по вулицях і самі знаходили собі заняття. Поширена була сюжетно-рольова гра і різні рухливі ігри. В іграх зазвичай брали участь діти різних віків, причому керували грою більш старші. Ці старші діти були дуже строгими «вчителями», вони вимагали від учасників гри дотримання всіх правил. Якщо хтось не виконував правила, то його з гри виганяли. Часто діти потрапляли в якісь складні ситуації, з яких самі намагалися знайти вихід. Вуличні взаємодії розвивали у дітей і увагу, і пам'ять, і мислення, і самостійність, і здатність управляти собою, підпорядковувати себе певним вимогам.

Велику роль грали дитячі сади, які, в більшості своїй, закриті в сільській місцевості. Тому, проблема підготовки найгостріше стоїть саме тут.

 

 

Коли починати готувати до школи?

 

Тут питання таке: що означає готувати дитину до школи? Привчання дитини до елементарного розпорядку дня є підготовкою до школи? Тоді це, безумовно, можна починати з 2-3 років. Маля привчається до того, що сніданок у нього тоді-то, обід тоді-то. У футбол він грає в цих штанцях, а в театр йде ось в цьому костюмчику. Готувати ж до школи в сенсі навчання читанню і рахунку, звичайно ж, треба, але пізніше. Споконвіку це починалося роки в чотири, краще в п'ять. Чомусь всі вважають, що пізнавальні процеси розвиваються лише тоді, коли дитя сіло за стіл і почало писати букви. Адже розвиток пізнавальних процесів відбувається і тоді, коли дитя сидить за столом, і мама запитує його: «Як тобі здається, зараз ми обідаємо чи снідаємо? А що на столі такого, чого не було за сніданком?» А ще краще, якщо вона його запитує до того, як накриває на стіл. Вона може поцікавитися: «А що ми з тобою поставимо на стіл, коли обідатимемо? Ми ставитимемо чашки або склянки?» Адже це і є розвиток пізнавальних процесів, таких необхідних для успішного навчання…

 

Шкільний вік : 6 чи 7 років?

 

Нейрофізіологи вважають шкільним віком - 7 років, бо саме в сім років формується довільна увага і багато інших мозкових механізмів, які дозволяють дитині бути успішним в навчанні. Інакше кажучи, мозок готовий до того, щоб дитина просто висиділа ці 45 хвилин.

 

Що повинне насторожувати батьків перед тим, як віддавати дитину в школу?

 

Я б побажала батькам не ховати голову в пісок і інколи відноситися до свого дитяти, як до чужого, тобто дивитися на нього з боку. І якщо батько хоч на хвилину «вийде» з ролі і уявить, що його дитя не найгеніальніше, то він може побачити якісь речі, про які у іншої дитини він би сказав: «Боже, який жах!». Я не лякаю батьків, а навпаки, хочу поставити їх в позицію нормального дорослого, спостерігаючого за своїм дитям. Не закривати на все очі, а потім спохвачуватися: «Всі погані, вчителі погані!» Я закликаю безпристрасно оцінити: «Ось ваше дитя, погляньте, чому він не контактує з іншими дітками, чому він агресивний?». Потрібно уміти відноситися до свого малюка відчужено, не пояснюючи його особливості лише незвичайністю.

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (14.07.2008)
Переглядів: 1737 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!