Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Прийоми управління органу поведінки

Прийоми управління органу поведінки

 

Організація для дитини антикризового навколишнього оточення

 

Де ми розмовляємо з дитям, сидимо ми або стоїмо, хто сидить поруч - все це є частинами структури навколишнього середовища. Це може створювати теплу, неформальну, доброзичливу або холодну, ділову, авторитарну атмосферу спілкування.

 

Навмисне ігнорування

Якщо ми не реагуємо на неприємні аспекти поведінки дитини, а спокійно вислухуємо її, то це підсилює процес дії. Треба не лише не реагувати на ці аспекти поведінки, але і підтримати дитину, якщо вона починає поводитися правильно.

Підказка

Можна підказати дитині, як треба поводитися або яка поведінка є не прийнятною, використовуючи, наприклад слова "Доки закінчувати грати", або невербальні прийоми: наприклад, погляд або кивок, що нагадує дитині про його обов'язки. Це просте, некритичне зауваження, яке допомагає дитині зробити наступний крок.

Емоційна підтримка

Як і похвала, емоційна підтримка допомагає підвищити самооцінку дитини. Коли стан дитини викликаний відчуттям незахищеності, страхом або гнівом з приводу якої-небудь життєвої ситуації, можливо для вирішення проблеми йому особливо необхідна ваша увага і турбота.

 

Допомога в скрутних ситуаціях

Коли ми знаємо, що дитя не може почати або закінчити завдання без додаткової допомоги, ми можемо допомогти йому здолати перші важкі кроки.

 

Невербальні способи дії

Невербальна дія включає різні прийоми: наприклад "знаходження поруч" і "фізичний контакт". Інколи, щоб заспокоїтися, дитині досить, щоб дорослий просто знаходився поруч. Фізичний контакт - дуже важливий прийом дії. Потиск руки або поплескування по плечу можуть допомогти дитині заспокоїтися.

 

Зміна направлення

Зміна направлення діяльності дитини або групи допомагає їм заспокоїтися і повернутися до звичайного розпорядку дня. При використанні цього методу енергія і увага дитини перемикаються на інший вид діяльності, завдяки чому вона починає контролювати свою поведінку.

 

Пряма вказівка

При подальшому розвитку кризисного стану дитя все менш здатне приймати розумні рішення, тому йому необхідно дати прямі вказівки. Прямі вказівки чітко і однозначно говорять дитині про те, що вона повинна робити. Це можуть бути зауваження, нагадування про правила поведінки або розпорядок дня і вказівки.

 

Перерва

Коли дитя засмучене або знервоване, потрібно попросити його піти в спокійне або тихе місце, щоб він прийшов в себе.

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (24.01.2009)
Переглядів: 1327 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!