Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Проблеми соромливих дітей в школі

Проблеми соромливих дітей в школі

 

Досить важкий відбувається процес адаптації до школи у соромливих дітей. Сама думка про те, що потрібно буде спілкуватися з незнайомими людьми, знайомитися з дітьми для них нестерпна. Підготовчі курси до школи для соромливих малят просто необхідні!

 

Але що ж робити, якщо в першому класі вашому маляті доведеться "вливатися" в абсолютно незнайомий для нього колектив, звикатися відповідати на уроках, не боятися діалогу з вчителем?

 

Все це може викликати стреси зі всіма випливаючими наслідками. Соромливе дитя може блискуче вивчити домашнє завдання і при цьому не сказати ні слова, коли його викличуть до дошки. Він промовчить, коли потрібно відповісти на питання вчителя, хоч прекрасно знає відповідь. І вчителем, і дітьми це мовчання буде розцінено як незнання.

Якщо так продовжуватиметься вчитель може визнати дитину важко навчаючою, а однокласники напевно підберуть для нього не зовсім приємне прізвисько.

 

Боротися зі соромливістю вашого маляти нелегко, але необхідно! Пригадайте, чи часто ви брали дитину з собою в гості, на всілякі урочисті заходи, запрошували до себе додому його друзів? Робіть це частіше, не думайте, що необхідно оберігати малюка від контактів.

 

Хай до нього прийдуть однокласники, а ви заздалегідь продумайте, в які ігри запропонувати їм пограти. Попросіть хлопців не виголошувати нічого образливого і вже, звичайно, обійтися без "дражнилок", які вони, трапляється, люблять. Дітям подобаються ігри в "фанти", "слова", вони люблять ділитися на маленькі команди і змальовувати "шаради", а якщо дозволяє площа квартири - грати в хованки, піжмурки, кеглі і так далі. Нехай самі вирішать, що саме вибрати. При цьому ви повинні помічати всі прояви "антисоромливості" у дитини, підтримати її у цей момент, похвалити. Так поступово маля привчається до вільного, розкутого спілкування з однолітками.

 

На святах і родинних торжествах дитя має бути разом зі всіма, приймати активну участь в їх підготовці. Чудово, якщо маля вивчить вірш до дня народження бабусі і прочитає його у присутності гостей. Нехай частіше спілкується з дорослими, незнайомими людьми.

 

Гуляючи з ним на вулиці, попросіть, наприклад, взнати у перехожого, котра година. Доручайте дитині відповідати на телефонні дзвінки, інколи просіть подзвонити комусь з родичів. Все це допоможе здолати соромливість, набути навичок комунікації і спілкування.

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (06.02.2009)
Переглядів: 1418 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!