Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Загартовування повітрям

Загартовування повітрям

 

До числа ефективних процедур відноситься загартовування повітрям, дія якого пов’язана з різницею температур між ним і поверхнею шкіри дитини.

У системі оздоровчих заходів, важливе значення мають регулярні прогулянки. Якщо дитина народилася в теплу пору року, то виносити його на вулицю можна через 2-3 дні після виписки з пологового будинку в теплу, безвітряну погоду. Улітку при гарній погоді дитина може знаходитися на відкритому повітрі цілий день (у тіні дерев), у відповідній сезону одязі, який не повинен порешкоджати диханню та кровообігу.

Велике значення для загартовування дитини має сон на відкритому повітрі. Свіже повітря володіє загальнозміцнюючою дією. Спати дитини можна укладати на веранді при відкритих вікнах, на балконі і на відкритому повітрі в тіні дерев. При цьому дитина швидко засинає і міцніше спить.

Важливим елементом загартовування є кімнатні повітряні ванни, які рекомендується проводити з перших днів життя при зміні пелюшок, одягу, починаючи з 2-3 хвилин (кімнатна температура повітря +22 ° С), збільшуючи тривалість процедури через кожні 2-3 дні на 1-2 хвилини, довівши до 10-15 хвилин - для дітей до 6 місяців і до 20-25 хвилин - для дітей старше 6 місяців. Повітряні ванни проводяться 2 рази на день. Для ослаблених дітей рекомендується зменшити тривалість процедур в 2 рази, температура повітря при цьому повинна становити 24 ° С. Під час кімнатній повітряної ванни дитини слід кілька разів перевертати зі спини на живіт з тим, щоб піддати рівномірному впливу всю поверхню тіла. Доцільно поєднувати цю процедуру з гімнастикою і масажем.

Повітряні ванни на відкритому повітрі відносяться до активних форм загартовування. Основним діючим фактором, що обумовлюють методику і дозування, є температура повітря. Певне значення має і вологість. Вітер також є сильним подразником, він підсилює охлаждающее дію повітря і збільшує втрати тепла організмом. Проводять повітряні ванни в сонячній тіні (під тентом, в тіні дерев), в місцях, захищених від вітру. Починати їх можна на відкритому повітрі дітям з 2-3 місячного віку, тривалість перших трьох процедур складає 5-7 хвилин (температура повітря +24-25 ° С). Через кожні 2-3 дні рекомендується збільшувати тривалість повітряних ванн на 1-2 хвилини, довівши до 10-15 хвилин - для дітей до 6 місяців і до 20-25 хвилин - для дітей старше 6 місяців. Однак у процесі загартовування оголює малюка слід поступово - спочатку руки, ноги, а потім живіт, груди. Діти старше 1,5 років можуть приймати повітряні ванни в одних трусах при температурі повітря від +23 ° С. Перші 2 процедури - 10-15 хвилин, кожні 2-3 дні можна додавати 5 хвилин, поступово довівши тривалість повітряних ванн до 30 хвилин, а дітям-дошкільника - до 60 хвилин. Ослабленим дітям збільшувати час процедури слід один раз на 3-4 дні.

Повітряні ванни приймають лежачи, періодично Перевертаючи, щоб забезпечити рівномірний вплив на передню та задню поверхню тіла, можна проводити їх під час спортивних ігор. Кращим часом для прийняття повітряних ванн на відкритому повітрі в середній смузі Росії є період з 9:00 до 13:00.

Дозування повітряних ванн проводять по ступені охолоджуючого дії повітря, тобто по тому кількістю тепла, що організм втрачає під час процедури - за так званою Холодова навантаженні.

Для загартовування дітей повітрям у дошкільнят використовують 2 режиму Холодова навантажень: слабку та середню. Тривалість виражається в хвилинах з урахуванням температури повітря, вологості, сили вітру. Розроблені спеціальні таблиці дозування повітряних ванн. Не слід проводити повітряні ванни при сильному вітрі або високої вологості повітря.

http://rozhden.ru/

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (30.06.2009)
Переглядів: 1549 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!