Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Здоров’я вашої дитини

Здоров’я вашої дитини

 

         Сьогоднішній стан здоров’я дітей викликає серйозну тривогу. Тільки 5% випускників шкіл є практично здоровими, 40% школярів страждають різними хронічними захворюваннями, 50% мають морфофізіологічні відхилення (збільшення в 20 разів кількості низькорослих дітей). До 80% дітей страждають різними нервово-психологічними розладами.

 

         Яка причина? Що відбувається сьогодні?

 

         Шкільне життя вимагає чималих зусиль від дитини… Основна причина такого нездоров’я – недоліки у системі виховання дітей, як в сім’ї, так і в школі. Більшість дітей сьогодні народжується вже ослабленими, а батьки підчас ускладнюють їх стан (палять, вживають алкоголь або наркотики.) Раніше, до того, як з’явилися різні пристрої цивілізації, діти дуже багато рухались, повзали, ходили, бігали. У постійному русі формувався та зміцнювався їх фізичний стан. Адже недостатність рухів призводить до затримання фізичного і психічного розвитку.

         Батькам необхідно уважно віднестися до порад та рекомендацій лікаря і самим постійно слідкувати за здоров’ям свого школяра.

    

Реальний стан здоров'я школярів

 

 

Учені з Інституту вікової фізіології Російської академії освіти нещодавно завершили обробку даних, отриманих на першому етапі широкомасштабного експерименту, що проводиться Міністерством освіти Росії. Мета роботи фахівців - виявити реальний стан здоров'я школярів.

Всього було обстежено більше тридцяти тисяч учнів з 1468 перших і десятих класів тих шкіл, що вже вступили в перший етап модернізації середньої освіти. Не обмежуючись аналізом медичних карт учені провели анкетування педагогів, батьків і самих дітей, використовували різні тести і методики обробки даних. Результати дослідження виявилися невтішними: стан здоров'я як першокласників, так і десятикласників насправді гірше, ніж відмічається в медичних картах.

 

Деякі виводи вчених:

  Від першого класу до десятого в два рази збільшується число дітей із захворюваннями серця і судин, шлунково-кишкового тракту, зору і слуху. Особливо різко – у вісім разів - зростають ендокринні захворювання, в два рази збільшується число заражених туберкульозом.

  Зі всіх хвороб у першокласників на першому місці карієс, у десятикласників - захворювання опорно-рухового апарату. Друге і третє місця займають в першому класі хвороби вуха, горла і носу і порушення опорно-рухового апарату, а в десятому - порушення зору і також лор-патологія.

  Відмічений високий рівень алергічних захворювань в сільській місцевості, такий, що здивував навіть фахівців, а також переважання там хвороб вуха, горла і носу, короткозорості. Але ще більше уразив вчених-медиків рівень травматизму у сільських дітей - він майже в три рази вище, ніж в середньому по країні. Ті або інші травми (переломи, струси мозку, серйозні удари) отримують на селі до 30% дітей і підлітків.

Виходить, що сільський побут значно травмонебезпечніший міського? Не виключено, що такий травматизм пов'язаний з високою алкоголізацією сільських жителів. У анкетах 60% дітей і підлітків вказали, що хоч би раз пробували алкогольні напої, про використання наркотиків або токсичних речовин написали 5% опитаних. Коли ж хлопців запитали про їх близьких друзів, 89% відповіли, що у них є друзі, що систематично вживають алкоголь і вживання наркотиків, мають досвід в цьому.

В ході дослідження були розроблені спеціальні анкети, які дозволяли визначати психічне здоров'я школярів, адже саме психіка дитини найгостріше реагує на учбові перевантаження, погану організацію учбового процесу і інші негативні чинники. Глибокий аналіз стану здоров’я першокласників показав, що у 20% дітей на початку навчального року в наявності напруга адаптації (у деяких школах таких дітей від 45 до 50%). Серед десятикласників високий рівень психічної напруженості також відмічений в п'ятої частини школярів.

Фахівці, що проводили дослідження, відзначили негативний вплив на рівень здоров'я дітей порушення основних вимог режиму дня. Характерний для більшості школярів недолік сну. Першокласники, наприклад, недосипають від півгодини до години, а в 48-64% випадків дефіцит нічного сну складає півтори години і більше. Діти мало бувають на повітрі, а ось біля телевізора просиджують годинами.

Норми, передбачені для учбових навантажень в школах, практично не дотримуються. Наприклад, у першокласників повинно бути не більш  трьох-чотирьох уроків на день, в багатьох же регіонах час шкільних занять більший, причому всі первачки готують уроки ще і удома, хоча на початку навчального року цього взагалі бути не повинно.

Сумарне навантаження старшокласників складається з часу, витраченого на уроки в школі, плюс факультативи, самопідготовка вдома, заняття за вибором... Виявилось, в будні вони в середньому займаються 9 годин 20 хвилин (!), та і велика частина вихідних йде на виконання домашніх завдань.

Впливає на здоров'ї наших дітей їх низька фізична активність: учені підрахували, що число дітей, що не займаються регулярно фізкультурою і спортом, надзвичайно велике. Цікаво проведене зіставлення даних про фізичну форму міських і сільських дітей: у молодшому віці (10-11 років) сільські школярі мають перевагу над городянами за більшістю показників. У підлітковому віці результати рухових тестів практично порівнюються, а ось юнацький вік характеризується істотним відставанням селян від городян, особливо за витривалістю, силою і прудкістю. На думку фахівців, поєднання цих даних із значним зниженням спортивно-оздоровчої роботи і різким зростанням наркогенного зараження на селі - факт дуже тривожний.

 

                                                  "Здоров'я дітей"        В. Борисова

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (04.10.2008)
Переглядів: 2729 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!