Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Як розповісти дитині про СНІД?

Як розповісти дитині про СНІД?

 

СНІД - особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

Історії відомо чимало прикладів, коли страшні епідемії чуми, віспи, холери спустошували країни й навіть окремі континенти земної кулі. Але людство вистояло, хоча дорогою ціною.

У 70-ті роки XX століття з'явилося нове інфекційне захворювання, назва якого СНІД. Воно здатне за 10-20 років поставити рід людський під реальну загрозу вимирання.

СНІД - смертельне захворювання, проти якого відсутні ефективні засоби лікування та профілактики. Спричинюється специфічним вірусом, через що організм втрачає природню здатність протидіяти мікробам і знищувати злоякісні клітини. Хворіють дорослі й діти.

Проте вірус СНІДу не уражає людину за звичайних умов: рукостискання, через користування загальним посудом, одягом, рушником, а також унітазом, ванною. СНІД не передаєгься тваринами, що живляться кров'ю.

Збудник хвороби - специфічний вірус, що отримав назву вірусу імунодефіциту людини. Потрапивши до організму людини, він руйнує імунну систему, яка необхідна для захисту від різних інфекцій. Ураження виникає за умов, коли збудник потрапляє безпосередньо в кров. Це може статися під час переливання інфікованої крові або ж тоді, коли така кров потрапила на пошкоджені шкіру або слизові оболонки, від матері, хворої на СНІД, новонародженому під час вагітності та пологів, а також статевим шляхом. Шприцева наркоманія, проституція, безладне статеве життя - ось ті чинники, що неймовірно підвищують ризик зараження СНІДом.

Щоб уникнути зараження цим вірусом, слід дотримуватися заходів безпеки. По-перше, не варто поспішати з початком "дорослого" життя, не знаючи найпростішого з безпечної статевої поведінки. По-друге, треба відмовитися від вживання наркотиків та допінгів. По-третє, ні в якому разі не використовувати предмети особистої гігієни, що належать іншій людині, а саме: зубні щітки, бритви, манікюрне приладдя тощо. Косметичні маніпуляції (проколювання вух тощо) здійснювати тільки в спеціалізованих установах.

Пам'ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу, - це ви самі!

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (07.01.2009)
Переглядів: 8041 | Рейтинг: 4.3/12
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!