Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Як розповісти дитині про гепатит?

Як розповісти дитині про гепатит?

Гепатит В - це серйозне інфекційне захворювання, при якому вражається печінка. Найчастіше хворіють діти у віці від 3 до 6 років. Це типова хвороба брудних рук. Причиною хвороби є вірус.

Ознаки гострої форми гепатиту В - це відсутність апетиту, нудота, втомлюваність, болі в животі та м'язах, пожовтіння шкіри та очей, темна сеча.

З появою перших ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря для своєчасної ізоляції чи госпіталізації й лікування та суворо дотримуватись правил особистої гігієни: мити руки після туалету, не користуватися загальним рушником, носовичком, посудом тощо.

Вірус  гепатиту  присутній  у  крові  та деяких  виділеннях  слизових оболонок інфікованих людей. Інфікуюча властивість вірусу гепатиту В у 100 разів вище, ніж у ВІЛ.

Захворювання передається від хворої матері до дитини під час пологів, у разі застосування нестерильних голок при ін'єкціях, при спільному використанні лез для бриття чи зубних щіток, при незахищених статевих стосунках.

Сьогодні немає ефективного лікування від захворювання. Існуючі ліки тільки допомагають організму боротися з вірусом.

Дев'ять  з десяти  інфікованих немовлят матимуть  хронічну форму захворювання або стануть носіями вірусу в майбутньому, якщо не зробити щеплення.   Вакцина  проти   гепатиту  В   отримала  назву   першої  у світі протиракової вакцини.

Головним в профілактиці гепатиту А вживання доброякісної питної води та миття рук з не менш ніж дворазовим намилюванням перед приготуванням і вживанням їжі, після туалету й різних місць загального користування та дотримання інших вимог особистої гігієни.

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (07.01.2009)
Переглядів: 1224 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!