Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Щеплення не за графіком

Щеплення не за графіком

Розбираємося, які вакцини застосовувати не обов’язково, але бажано, і які протипоказання до вакцинації існують.

Часто хворіючим малюкам лікарі рекомендують індивідуальний графік, в який нерідко входять і необов’язкові щеплення.

За словами дитячого імунолога-педіатра Ольги Спіріной, батьки повинні пам’ятати, що будь-яка вакцина для дитини - це спосіб захистити його від «дикого» вірусу.
Як відомо, «дикими» лікарі називають хвороботворні віруси і бактерії, які дитина зазвичай приносить з вулиці, з дитячого майданчика або підхоплює у своїх же батьків. Хоча багато інфекцій самих по собі не представляють особливої небезпеки, в майбутньому вони можуть агукатися ускладненнями. А якщо врахувати, що генетично у кожної дитини закладена схильність до якихось хронічних захворювань, жива інфекція може стати їх пусковим механізмом. Та ж вітрянка, наприклад, у дітей-алергіків може спровокувати бронхіальну астму, а у тих, хто має ризики в гастро-області, гастрити і панкреатит.
Прищепний вірус, на відміну від «дикого», є нічим інше, як ослаблений (рідше - убитий) штам збудника. Для того, щоб його отримати, учені проводять цілу селекційну роботу: на спеціальних середовищах вирощують покоління за поколінням мікроорганізми, кожного разу відбираючи слабкіший. І так до тих пір, поки не отримають «екземпляр», який вже не в силах викликати захворювання, але мобілізує імунну систему.
Чим уколотися додатково?

- Серед необов’язкових щеплень, якими ми рекомендуємо щепити часто хворіючих дітей, - вакцина від гепатиту А (жовтяниці), - розповідає Ольга Сергіївна. - Це інфекція, яка передається через брудні руки і немиті продукти. Часто на жовтяницю хворіють діти, які тільки пішли в садок. На жаль, держава поки не ввела цю вакцину в календар обов’язкових щеплень, - констатує лікар.
Не вважається обов’язковою і щеплення від грипу. Її рекомендують робити як дітям, так і дорослим перед прогнозованою епідемією захворювання. Якщо навіть під час епідемії щеплена людина захворіє, грип йому вже не загрожує ускладненнями, оскільки циркулюючі в крові імунниє клітки пам’яті порушують моментальну відповідь на дії вірусу і не дають йому ослабити організм.
Ситуативні щеплення
- У нашій клініці як дорослі, так і діти можуть отримати профілактичне щеплення, якщо в цьому виникла гостра необхідність, - продовжує розповідь Ольга Спіріна. - Наприклад, можна щепитися протягом 72 годин після контакту з хворим вітрянкою, краснухою або кором (якщо людина раніше не хворіла і не робила вакцинацію). Тим самим попередити хворобу.
Якщо, скажімо, укусив собака, наступили на іржавий цвях і т.п. - можна зробити щеплення від правця. До речі, питання до батьків: пригадаєте, коли ви самі останній раз щепилися від правця і дифтерії? Захиститися від них можна тільки, якщо кожні десять років робити ревакцинацію. Інакше імунна відповідь знижується.
Що стосується дорослих, які не пам’ятають, вакцинували їх в дитинстві іншими обов’язковими вакцинами чи ні, їм в «Гіппократі» пропонують вихід з ситуації. А саме - провести спеціальний аналіз на імуноглобуліни до інфекцій: якщо такі в крові не виявлено, значить, щеплення потрібне.

Індивідуальний графік і заборони
Індивідуальну схему вакцинації, не співпадаючу з календарем, підбирають, як правило, дітям з ослабленим імунітетом. Це алергіки, малюки з неврологічною симптоматикою, гідроцефалією (водянкою), енцефалітом, післяродовими травмами. А також ті, хто недавно перехворів якоюсь вірусною інфекцією.
Перед вакцинацією будь-якої дитини обов’язково повинні оглянути невропатолог і педіатр. Останній міряє температуру, збирає анамнез: цікавиться у батьків, чи не було у дитини за 2-3 дні перед вакцинацією якихось порушень стільця, покашлювань, нежиті. Також призначає загальний аналіз крові і сечі. Тільки після цього дитячий імунолог виробляє подальшу схему вакцинації.
Кому ж не можна робити щеплень? За словами Ольги Спіріной, деякі вакцини заборонені при Віл-інфекції і специфічній алергії. Не можна щепитися при гострих інфекційних захворюваннях, грипі, ОРВІ, ангіні, нежиті. Лікарі радять також утриматися від вакцинації в період, коли у малюків хворобливо ріжуться зубки (при цьому подальший графік зрушується).

                                                        Джерело: pk.kiev.ua

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (04.02.2009)
Переглядів: 1797 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!