Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Всесвітній День Довкілля: час для негайних дій – настав!

Всесвітній День Довкілля: час для негайних дій – настав!

Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи планетарного масштабу. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, винищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу та цілих екосистем, нарешті загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи, або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність homo sapiens, спонукати його до негайних дій передова світова спільнота й започаткувала Всесвітній День Довкілля.

Всесвітній День Довкілля (22 квітня) був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 році до відкриття Стокгольмської конференції "Людське середовище". Інша резолюція, ухвалена Генеральною Асамблеєю в той же день, призвела до утворення ЮНЕП – Програми ООН зі збереження довкілля. ЮНЕП – це основний орган Організації Об’єднаних націй в галузі навколишнього середовища, що покликаний забезпечити керівництво й сприяти співробітництву в інтересах навколишнього середовища шляхом стимулювання діяльності, інформування й надання допомоги країнам і народам з метою поліпшення якості їхнього життя, не завдаючи збитків майбутнім поколінням.

Всесвітній День Довкілля – це подія з різноманітними акціями по всій Землі: вуличні ралі, велосипедні паради, зелені концерти, конкурси творів та плакатів у школах, висадка дерев, а також прибирання територій та збір сміття. В багатьох країнах ця щорічна подія підсилює політичну увагу та діяльність на захист довкілля.

В країнах, що переймаються проблемами довкілля, президенти, прем’єр-міністри, міністри охорони навколишнього природного середовища та губернатори не лише проголошують заяви, в яких зобов’язуються піклуватися про довкілля, але й підкріплюють свої слова конкретними діями.

Особливо це актуально для України, яка зазнала найстрашнішої в світі Чорнобильської катастрофи, і в якій через людську недбалість та злочинну бездіяльність залишилися лише 6% відносно чистої території.

Тож в Україні давно назріла необхідність робити більш серйозні, принципові кроки в напрямі збереження довкілля, аніж проголошувати чергові декларації. Зокрема Партія Зелених України наполягає на створенні у Верховній Раді посади екологічного омбудсмана, який би реагував на численні порушення екологічного законодавства, а також на наданні Міністерству охорони навколишнього природного середовища функцій силових міністерств. Адже без суворого контролю та покарання винних природа України буде продовжувати й далі деградувати.

Також ПЗУ наполягає на тому, щоб у бюджетах всіх рівнів – від державного до селищного – передбачалося не менше 10% коштів на збереження довкілля та розвиток сучасних зелених технологій. Приклад європейської спільноти, куди так прагне потрапити Україна, переконує, що принцип «лише екологічно доцільне є економічно вигідним» – є найбільш перспективним вектором розвитку сучасного світу.

http://h.ua/story/

Категорія: Класні виховні заходи | Додав: [ADM]Irina (18.04.2009)
Переглядів: 3379 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!