Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Комп'ютеризація – нові реалії нового часу
          Комп'ютеризація – нові реалії нового часу
  
Людство завжди прагнуло полегшити собі життя. З метою удосконалення праці, для простішого виконання завдань люди винаходили все нові і нові пристрої. Механізація праці не обійшла і розумову роботу. Людина створила безліч засобів, від простих рахівниць з кісточками на шпицях до складних механічних арифмометрів, здатних виконувати великі арифметичні обчислення одним поворотом важеля.

Але справжня революція відбулася тоді, коли перед очима захопленого людства учені представили шедевр людського генія - електронну обчислювальну машину, або, простіше кажучи, комп'ютер. Тоді, на зорі існування ЕОМ, програми були маленькими і писалися на перфокартах, а комп'ютери навпаки, були великими і займали не одну кімнату. Таку розкіш могла собі дозволити лише армія та деякі науково-дослідні інститути. Ця ситуація тривала біля трьох десятків років.

На початку вісімдесятих років двоє молодих студентів із Сполучених Штатів Америки у власному гаражі зібрали прототип першого персонального комп'ютера. Це був прорив у техніці. Комп'ютер з громіздкої конструкції перетворився на маленьку металеву коробку з монітором та клавіатурою.

Дана подія вивела електронну обчислювальну техніку на якісно новий рівень - вона стала доступною більшості пересічних користувачів. Виникли нові галузі і напрями в бізнесі і промисловості більшості країн. Спочатку сотні, а надалі десятки тисяч фірм і компаній стали випускати комп'ютерні комплектуючі і програмне забезпечення, яких споживач вимагав все більше і більше.

Нові технології семимильними кроками пішли по планеті. Майже всі галузі людського життя отримали нові можливості. Завоювавши собі місце під сонцем, комп'ютерні технології не зупинилися, а активно продовжували розширювати свою "експансію".

Продуктивність персональних комп'ютерів приблизно за десять років зросла в декілька тисяч разів, а їх вартість, навпаки, неухильно і невідворотно знизилася. ПК з'явилися майже у всіх організаціях. Також безліч приватних користувачів отримали можливість похвалитися потужним комп'ютером у себе вдома.

Світ обплутала павутина всесвітньої Мережі, інформація, накопичена за тисячоліття існування людства, стала доступна будь-якій людині, яка лише побажає з нею ознайомитися.

Так з'явилися хакери - люди, що віртуозно володіють комп'ютерними технологіями, настільки добре, наскільки досвідчений скрипаль знає свій інструмент. Хакери внесли нове поняття до нашого суспільства - кіберзлочини.

Кіберзлочинність змусила людство поглянути на комп'ютери під дещо іншою точкою зору. Адже з'явилася нова загроза його безпеці. Тепер стало важко тримати в таємниці свої фінансові операції, телефонні переговори, навіть власне місцезнаходження стало легко визначити завдяки Мережі. Деякі люди стали побоюватися комп'ютерів.

Проте цей начебто очевидний мінус породив і не менш якісний плюс. Адже ті ж самі технології можна завжди обернути на благо. Завдяки кіберконтролю і засобам стеження були спіймані тисячі злочинців. Так хакери прийшли на допомогу людям.

Мережеві технології зближували світ, з'єднали між собою найвіддаленіші його куточки. Сьогодні будь-хто може, сівши за комп'ютер, спілкуватися зі своїми друзями, які знаходяться навіть в іншій півкулі. Причому таке мережеве спілкування спровокувало молодь на вивчення іноземних мов. Адже цікаво поговорити з другом з іншої країни його рідною мовою.

Небувалих висот досягла швидкість поширення інформації. Тепер події, що відбулись в одному кінці світу, стають відомі всьому світу всього за кілька хвилин. Саме тому XXI століття назвали інформаційним століттям. У минулому, відправляючи лист, необхідно було чекати, доки він дійде до адресата. Деколи таке чекання займало декілька тижнів, а то і місяців. Тепер же, завдяки системі електронної пошти, ваше повідомлення доходить всього за дві-три хвилини.

Персональні комп'ютери полегшили роботу лікарям і вчителям, пожежникам і міліціонерам, листоношам і бухгалтерам, а також представникам інших професій. Сьогодні важко зустріти студента, який при підготовці до занять не використав би комп'ютер.

Персональні комп'ютери, окрім допомоги в роботі, міцно увійшли у галузь дозвілля і особистого життя людей. Молоді пари часто знайомляться через мережу, самотні знаходять собі друзів і так далі

Перегляд фільмів, прослухування музики, читання книг, гра - у всьому цьому комп'ютер - вірний помічник. Але саме в цьому і полягає певна підступність ПК, його головна небезпека. Непомітно для оточуючих комп'ютер став підміняти собою все. Навіщо читати книгу, коли є синтезатор мови? Навіщо займатися спортом, коли змагання можна влаштувати на своєму улюбленому моніторі? Навіщо вчитися водити автомобіль, коли є гоночний автосимулятор? Все більше людей перестають удосконалюватися, займатися своїми справами, виховувати дітей, вести звичний спосіб життя, віддаючи весь свій приватний, а часто і робочий час, комп'ютеру.

У психологів і психіатрів виник навіть спеціальний термін - "комп'ютерна залежність". Під неї потрапляють, в основному, молоді люди, які проводять свій вільний час перед монітором. Мільйони підлітків та дорослих людей сидять в чатах, бездумно читаючи повідомлення і друкуючи відповіді абсолютно незнайомим їм людям. Величезна кількість людей грає в комп'ютерні ігри безперервно, плутаючи, врешті-решт, віртуальний світ з реальністю. Вони втрачають орієнтацію в просторі, часі, втрачають цінність людського життя.

Однак, не зважаючи на вищеописані недоліки, комп'ютерні технології принесли немало добра людям, полегшивши їх працю, подарувавши масу нових можливостей для самореалізації і творчої діяльності. Електронна обчислювальна техніка супроводжувала людину, яка вступила у XXI століття і вірою та правдою служитиме йому. Комп'ютерні технології - наше майбутнє. Хоча, хто знає, як обернеться життя?

"Освітній портал"



Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (18.05.2009)
Переглядів: 6140 | Рейтинг: 3.6/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!