Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Комп'ютер і здоров'я

                     Комп'ютер і здоров'я

Вас цікавить ця тема? Ви абсолютно маєте рацію! Людині, яка багато часу проводить біля монітора, треба знати, як впливає комп'ютер на здоров'я.

Ми постаралися доступно для людини, що не має відношення до медицини, описати професійні захворювання користувачів комп'ютерів, способи профілактики і методи лікування цих хвороб, як загальновизнані, так і народні, нетрадиційні. На цьому сайті ви взнаєте, як вибрати комп'ютер і програмне забезпечення безпечні для здоров'я людини, організувати робоче місце, знайдете корисні поради і підбірку народного досвіду з безпечної роботи на комп'ютері, зможете обговорити на форумі, як зберегти і укріпити своє здоров'я.

Яку ж шкоду здоров'ю наносить комп'ютер і як цю шкоду мінімізувати? Як зберегти красу і здоров'я людині, що просиджує днями і по ночах за монітором, як поєднати здоровий спосіб життя і роботу за комп'ютером?

Основні шкідливі чинники, що впливають на стан здоров'я людей, що працюють за комп’ютером:

      сидяче положення протягом довгого часу;

      дія електромагнітного випромінювання монітора;

      стомлення очей, навантаження на зір;

      перевантаження суглобів кистей;

      стрес при втраті інформації.

Сидяче положення.

Здавалося б, за комп'ютером людина сидить в розслабленій позі, проте вона є для організму вимушеною і неприємною: напружені шия, м'язи голови, руки і плечі, звідси зайве навантаження на хребет, остеохондроз, а у дітей - сколіоз. В тих, хто багато сидять, між сидінням стільця і тілом утворюється свого роду тепловий компресс, що веде до застою крові в тазових органах, як наслідок - простатит і геморой, хвороби, лікування яких - процес тривалий і малоприємний. Крім того, малорухливий спосіб життя часто приводить до ожиріння.

Електромагнітне випромінювання.

Сучасні монітори стали безпечнішими для здоров'я, але ще не повністю. А якщо на Вашому столі зовсім старенький монітор, краще тримайтеся від нього подалі.

Дія на зір.

Очі реєструють найдрібнішу вібрацію тексту або картинки, а тим більше мерехтіння екрану. Перевантаження очей приводить до втрати гостроти зору. Погано позначаються на зорі невдалий підбір кольору, шрифтів, компоновки вікон у використовуваних Вами програмах, неправильне розташування екрану.

Перевантаження суглобів кистей рук.

Нервові закінчення подушечок пальців як би розбиваються від постійних ударів по клавішах, виникають оніміння, слабкість, в подушечках бігають мурашки. Це може привести до пошкодження суглобового і зв'язкового апарату кисті, а надалі захворювання кисті можуть стати хронічними.

Стрес при втраті інформації.

Далеко не всі користувачі регулярно роблять резервні копії своєї інформації. Адже і віруси не дрімають, і вінчестери кращих фірм, буває, ламаються, і самий дослідний програміст може інколи натискувати не ту кнопку... В результаті такого стресу траплялися й інфаркти.

Пил і грязь: алергія і кишкові інфекції.

Пилу і грязі в комп'ютері і довкола нього з часом скупчується чимало, причому прибрати їх частенько буває вельми складно. А де грязь, там і усілякі мікроби, бактерії і грибки, де пил, там і пилові кліщі. Все це може спровокувати найрізноманітніші захворювання – від алергії до "хвороб брудних рук".

Комп'ютер і вагітність.

Чи небезпечні комп'ютери для вагітних? Безумовно, деякий негативний вплив на протікання вагітності і розвиток плоду комп'ютер надати може, але наскільки сильний? Єдиної думки із цього приводу у лікарів ще не склалося...

Вплив комп'ютера на психіку.

Тема, на наш погляд, дуже дискусійна. Ігроманія, Інтернет-залежність - наскільки серйозні ці проблеми? Як сильно впливає комп'ютер на психічне здоров'я людей? Пропонуємо вашій увазі різні точки зору на ці питання.

Працюйте на комп'ютері і будьте здорові!

http://comp-doctor.ru/

Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (01.08.2009)
Переглядів: 7850 | Рейтинг: 3.8/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!