Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Як захистити ваші очі

                     Як захистити ваші очі

Ви читаєте наш сайт - означає у вас є комп'ютер. А якщо у вас є комп'ютер, то інформація на цій сторіночці виявиться вельми корисною. Чи псує комп'ютер зір? Як уникнути шкідливого впливу монітора на очі і понизити їх стомлюваність? Чи можливо відновити, поліпшити зір, зіпсований довгою і неправильною роботою на комп'ютері? Відповісти на ці питання ми і постаралися в цьому розділі.

На жаль, поганий зір - характерна риса багатьох з тих, для кого комп'ютер є основним робочим інструментом. Адже зорова система людини погано пристосована до розгляду зображення на екрані монітора. Суть роботи на комп'ютері - ввести або прочитати текст, намалювати або вивчити деталі креслення. А це - величезне навантаження на очі, адже зображення на екрані дисплея складається не з безперервних ліній, як на папері, а з окремих крапок, які до того ж світяться і мерехтять.

Не менше шкодить зору і неякісне програмне забезпечення. Невдалий підбір кольору, шрифтів, компоновки вікон у використовуваних вами програмах дуже погано позначаються на зорі. Вносять свій вклад до погіршення зору і невдалого розташування монітора неправильна організація робочого місця.

В результаті робота на комп'ютері серйозно перенавантажує наші очі. Якщо до того ж монітор невисокої якості і інтерфейс використовуваних програм невдалий, то наслідки - різні порушення зору - не змусять себе чекати. У користувача знижується гострота зору очі починають сльозитися, з'являється головний біль, стомлення, двоїння зображення... Це явище отримало назву "Комп'ютерний зоровий синдром".

Отже, ви проводите багато часу за комп'ютером. Зір починає падати... Що робити? У цьому розділі сайту ви знайдете інформацію про хвороби очей правильному харчуванні для зору, вітамінах, гімнастиці для очей, вправах з йоги, про старовинну слов'янську методику покращення зору.

Основні правила гігієни зору

      Комфортне робоче місце.

Воно має бути досить освітлене, світлове поле рівномірно розподілене за всією площею робочого простору, промені світла не повинні потрапляти прямо в очі. Укомплектуйте комп'ютер хорошим монітором, правильно його набудуйте, використовуйте якісні програми.

      Спеціальне живлення для очей.

Людям з ослабленим зором потрібно вживати продукти, які зміцнюють судини сітківки ока: чорницю, чорну смородину, моркву. У раціоні короткозорих має бути присутньою печінка тріски, зелень: петрушка, салат, кріп, зелена цибуля. При дистрофії сітківки ока допомагає шипшина (настій, відвар), журавлина.

      Які препарати здатні поліпшити зір.

Корисні для очей вітаміни (особливо комплексні полівітаміни, в яких вітаміни поєднуються з мікроелементами: цинком, кальцієм), всі препарати на основі чорниці. При захворюваннях очей варто раз на рік приймати курс риб'ячого жиру.

Гімнастика для очей.

Існують комп'ютерні програми, що імітують відпочинок для очей. Деякі з них розробники підносять навіть як програми для поліпшення зору. Важко сказати, наскільки вони дієві... дуже часто, як ви знаєте, реклама видає бажане за дійсне або, як мінімум сильно перебільшує достоїнства і ні словом не згадує про недоліки... Напевно, краще ті ж 10 хвилин відпочити по-справжньому, чим роздивлятися екран з імітацією відпочинку.

Найбільшу користь гімнастика для очей приносить для профілактики і на перших стадіях ослаблення зору. У цих випадках за допомогою правильного тренування очних м'язів цілком можливо добитися деякого поліпшення зору, відновлення його гостроти, запобігти розвитку серйозніших хвороб очей.

Бажано виконувати "очний" комплекс вправ і тим, хто працює за комп'ютером, і тим чиї очі схильні до перевтоми. Гімнастика для очей зазвичай займає не більше п'яти хвилин. Можете також спробувати вправи з йоги, старовинної слов'янської медицини.

      Зняти втому, запобігти хворобам очей допомагають компреси, промивання очей чорним і зеленим чаєм, теплі примочки на закриті очі з відвару ромашки.

      Регулярно перевіряйте свої очі, відвідуйте окуліста не рідше ніж раз на рік. Регулярна перевірка зору фахівцем допоможе виявити можливі проблеми на ранніх стадіях і прийняти заходи профілактики задовго до того, як проблеми з вашими очима, як мовиться, стануть видні неозброєним оком. Лікар підкаже також можливі методи корекції зору.

      Якщо ви використовуєте окуляри або контактні лінзи, підбирайте їх в кабінеті лікаря, а не в підземному переході; дотримуйте нескладні, загалом, правила догляду за ними.

      Потрібно берегти очі від ультрафіолетової дії сонячних променів.

Інші матеріали про вплив комп'ютера на ваші очі, про те як зберегти свій зір на довгі роки, ви знайдете в нашій підбірці різних матеріалів на цю тему.

http://comp-doctor.ru/

Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (01.08.2009)
Переглядів: 3269 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!