Каталог статей

Головна » Статті » Готуємо уроки разом з дитиною! » Я і Україна [ Додати статтю ]

Рослини-обереги

Рослини-обереги

Здавна рослини використовували як талісмани-обереги. Наприклад, у Стародавній Греції для захисту від «поганого» ока носили намисто з трав.

Єгиптяни та ефіопи захищали свої домівки корінням алое, яке розвішували у своїх кімнатах. У Швеції молодята носили із собою валеріану, щоб захиститися від злих заздрісних ельфів. Французи від чарувань широко використовували грушу: вважали, що це дерево знищує будь-які злі чари. У Данії вірили, що кущ бузини, який росте у дворі, захищає від хвороб та різної нечисті.

У наших краях від нечистої сили здавна застосовували полин звичайний. Його носили з собою, посипали ним долівки, а також обкурювали хату.

Від відьомських чар застосовували звіробій. Це одна із найефективніших рослин, яка здатна нейтралізувати негативну дію будь-якої відьми або чаклуна.

Щоб уберегтися від хвороб і ран, потрібно мати при собі вербену лікарську. Це одна з 12 трав-оберегів розенкрейцерів. Друїди вважали її священною. Вербена лікарська — універсальний магічний засіб, який оберігає від усіх хвороб.

Від людського зла, поганих стосунків та поговорів убереже геліотроп європейський. А тим, хто хоче позбутися самотності, допоможе незабудка лісова.

Золототисячник малий — відома в Європі рослина, яка приносить удачу підприємцям та шукачам скарбів, тому її носять і як талісман від бідності.

Від нерозумних вчинків убереже перстач повзучий. Той, хто носить цю траву на шиї, стає мудрішим.

Щоб приготувати талісман-ладанку, потрібно надземну частину відповідної рослини, зібраної в період цвітіння (бажано до обіду), розкласти в затіненому місці для сушіння. Після того як рослина повністю висохне, її потрібно подрібнити й розтерти в порошок. Потім всипати у розплавлений віск (лише натуральний). Достатньо 1 г рослини на 15 г воску. Перемішати і вилити в невеличку баночку (можна з-під крему), почекати, поки охолоне, вийняти і зашити в торбинку з натуральної тканини. Носять ладанку-оберіг на поворозці на шиї.

Таким чином можна приготувати і ладанку із суміші трав: беруть таку сам
у кількість розплавленого воску, а порошку кожної трави — по 1 граму.

Категорія: Я і Україна | Додав: [ADM]Irina (02.04.2009)
Переглядів: 4078 | Рейтинг: 3.8/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!