Каталог статей

Головна » Статті » Різне » В хвилини відпочинку [ Додати статтю ]

“Букет замість ялинки”

“Букет замість ялинки”

 

Рекомендації 

 

         Обласна екологічна акція “Букет замість ялинки” спрямована на попередження незаконного вирубування хвойних дерев, на формування громадської думки про “ялинкову” проблему, шляхом пропаганди заміни ялин, сосен аранжуваннями з гілок хвойних дерев, що повинно значно скоротити попит на великі дерева. Ця заміна сприятиме тому, що велика кількість гілок – “Лапника”, що залишається в лісі, на місцях санітарної рубки, лісосіках і навіть інколи спалюються, дасть економічний ефект, збереже ліс, збереже життя багатьом деревам на вирощування яких витрачено чималі роки та гроші.

         Ця акція має глибоке моральне значення, тому що дозволяє допомогти дітям навчитися бути уважними до світу, що оточує їх; побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробудить в їхніх думах співчуття та розуміння життя в його проявах.

 

Практичні рекомендації по виготовленню композицій

 

         Аранжування – галузь декоративного прикладного мистецтва. Оскільки мова буде йти про творче аранжування пропонуємо використовувати такі атрибути:

-         гілки дерев хвойних порід – ялини, сосни, ялівця;

-         шишки, вкриті “снігом”, пофарбовані;

-         ялинкові прикраси, стрічки, серпантин;

-         свічки та дзвіночки, дзвони.

Дзвони, то є атрибут Різдва, релігійного свята, яке у нашій країні, різні за фактурою, кольорами, розмірами.

Аранжування виконується для розміщення в різних приміщеннях, їх розвішують, розставляють і за цією ознакою поділяють на декілька груп, серед яких найбільш поширені настільні, підлогові, підвісні, оздоблені подарунки.

Вони бувають:

-         Настільне аранжування.

1.      У вазах, келихах, сільничках зі скла, порцеляну, металу, пластмас.

2.      На серветках, тарілках.

3.      На підставках з природного матеріалу: коряги, дерев’яні бруски.

4.      З побутовими предметами такими як чайник, годинник, лампа.

-         Підлогове аранжування.

1.      В підлогових вазах.

2.      На штативах металевих, або з дерева.

-         Підвісні аранжування.

1.      Підвісні до стелі, мости у вигляді куль, кіл, підвісок із декількох елементів на стрічках.

2.      Настінні:

а) на площині з циновки; рогожки з рогозу, шпону;

б) в колі, з дроту, п’ялець;

в) в рамці;

г) гірлянда;

д) вінок.

         Для виконання композицій необхідні такі матеріали та інструменти.

І. 1. Гілки дерев хвойних порід з шишками та без них, гілки дерев та чагарників.

2.  Квіти живі, штучні.

3.      Шишки природного та штучного забарвлення, “засніжені”.

ІІ. Оазис, піафлор, перлит – штучні основи в яких закріплюються елементи аранжування; пластилін, пінопласт; барви гуашеві, бронзові – “золоті”,      алюмінієві – “сріблясті”, порошкоподібні; клей ПВА, дріт та гвіздки, скляні кульки.

ІІІ. Секатор, ножиці, ніж садовий, пасатижі, молоток, клейка стрічка, дошка або фанерка.

ІV. Ялинкові прикраси, стрічки, поворозки, “дощик”, дитячі іграшки.

V. Основа композиції: корені дерев та кущів, гілки, кора дерев, гриби-трутовики, вази, блюда, тапці, плетіння з лози, макраме.

VІ. При виконанні аранжування в вазах слід пам’ятати, що стійкість всієї роботи залежить від вірного вибору тримачів: металевих кендзанів, м’ятого дроту, камінців, піску, скляних кульок, гілок-рогаток та деяких перелічених вище елементів.

         Для успішного виконання творчих задумок слід вірно упорядкувати робочі місця:

а) столи для аранжувальників вкрити плівкою або клейонкою, щоб не залишити сліди смоли, клею, барв;

б) виділити столи для розміщення ваз, основи композицій аранжувального матеріалу основного та допоміжного, інструментів.

VІІ. Як виготовити “засніжені” гілочки.

       Гілки та суцвіття декоровані кристалами кухонної солі. Обмиті елементи занурюють в киплячий розчин кухонної солі (на 1л води 400-500г солі); виносять на холод на 1-2 доби. Виймають об’єкт, вкритий кристалами, і розміщують в вазах для висихання. Розмір кристалів залежить від розміру дрібочок солі, чим більше – тим краще.

 

Шишка-ялинка

 

         В будь яку за розміром шишку вклеюють хвоїнки сосни між лусками, починаючи з нижніх. Потім шишку прикріплюють пластиліном до основи з пінопласту, картону, фанери. За бажанням її прикрашають бісером, намистинами, пінопластовими кульками. Поруч з шишкою-ялинкою на основі можна розмістити свічечку, Діда Мороза та Снігуроньку. Основу слід задекорувати дрібним пінопластом, хвоїнками.

 

Сільничка новорічна

 

         В сільничках вкладаємо пінопласт, в якому шилом зробили отвір для закріплення гілочки, квіточки; гілочки з шишечкою, посріблено або бронзованою. За бажанням можна декорувати тоненьким “дощиком”.

 

Композиція в черепашці

 

Дуже проста для виконання, в черепашці молюска що називається рапана, цих сувенірів з теплих морів достатньо в наших домівках. В щілину вкладаємо шматочок пластиліну, що буде тримати гілку, а, може, і квіточку. Якщо маємо велику черепашку, то можна додати і свічку на відстані від  гілки.

 

Композиція на зрізі дерева

 

На зрізі стовбура дерева просвердлюємо отвори для закріплення гілок, свічок, іграшок. Подібні композиції нагадують казкові історії новорічного лісу, коли додаємо іграшкових звірят.

 

Грона шишок

 

До верхівок шишок приклеюємо петлю з нитки, куди протягуємо стрічку, яку зав’язуємо бантом. Луски шишок можна фарбувати, вкрити пінопластовим снігом.

 

Бант з шишками

 

На кінці стрічка бо шнура прикріплюємо шишки. Зав’язуємо бант. Можна прикріпити до книжкових полиць, бара. Якщо прикріпити до гілки сосни, то будемо мати другий варіант цієї роботи.

 

Шишка-ялина

 

З пінопласту вирізають конус, на якому закріплюють шишки відрізками дроту, встромляючи їх в основу. Луски шишок можна фарбувати. Поміж шишок так само закріплюють банти із стрічки, “дощик”.

 

Гілка-ялина

 

Більшої уваги вимагає ця робота, в основі якої конус з пінопласту, але в ньому закріплюються дрібні гілочки, кінці яких попередньо загострені. Поміж гілочками на дроті вставляються кульки з фольги, горіхи, натуральні та пофарбовані; шишки, жолуді, ялинкові прикраси, дрібні цукерки. На верхівці конуса закріплюємо  за бажанням свічку, шишку, які настромлюємо на гвіздок або шпильку.

 

Композиція в рамі

 

Сучасно виглядатиме композиція в рамі, яка може бути плоскою, або глибокою, як коробка. Гілки закріплюємо гвіздками в рамі, нижню частину гілки декоруємо хвоєю, стрічками, пінопластом. В протилежному куті ставимо свічку в свічнику з дрібних шишок. За бажанням прикрашаємо гілку.

 

 

Композиції в колі

 

П’яльця, металеві або пластмасові обручі, будуть основою для цілого ряду композицій. На них прикріплюємо гілки з одного боку; по всьому колу. Кількість варіантів залежить від фантазії аранжувальника, який використовує всі можливі матеріали для створення маленького дива.

З гімнастичного обруча можна зробити навіть новорічну люстру. Обруч обвивають гілочками з дротом. На лавсанових стрічках або “дощику” підвішують під люстру, під стелю. На “дощику” спускають вниз з обруча ялинкові прикраси. На верхній частині обруча встановлюють свічки, справжні або імітовані.

Чудовою окрасою святкового столу стануть аранжування у келиху. Підбираємо цікавої форми гілочку. Частину, що буде у келиху, очищаємо від хвої, опускаємо до дна і заповнюємо келих скляними кульками. До гілочки можна додати квітку. Декілька келихів з різними квітками; келихи на серветці, на тарілці та інші варіанти композицій призначені для господинь Новорічного свята.

Категорія: В хвилини відпочинку | Додав: [ADM]Irina (24.07.2009)
Переглядів: 7562 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!