Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Вчитель студенту [ Додати статтю ]

Про педагогічну практику

Про педагогічну практику

 

Найважливішим завданням практики є:

-         поглиблення зв’язку теоретичних знань на основі практичного навчання з реальним педагогічним процесом, використання їх у розв’язанні конкретних навчальних і виховних задань, формування у студентів психологічної готовності до роботи в школі;

-         вироблення у майбутніх вчителів педагогічних умінь та навичок практичної готовності до роботи в школі;

-         вироблення у майбутніх вчителів педагогічних умінь та навичок практичної діяльності в навчально-виховних закладах, потреби в безперервній педагогічній самоосвіті;

-         оволодіння сучасними методами і формами педагогічної діяльності, новими прогресивними технологіями навчання;

-         формування творчого дослідницького підходу до педагогічної діяльності (Положення про практику студентів вищих педагогічних навчальних закладів України. Київ – 2000).

-         Практична підготовка здійснюється через навчальні та виробничі (педагогічні) практики.

-         Зміст, програми педпрактики, форми звітності обумовлюються “Положенням про практику студентів вищих педагогічних навчальних закладів України”, освітньо-кваліфікаційними характеристиками фахівців, що передбачені Державними стандартами вищої освіти України, навчальними планами спеціальностей і спеціалізацій та програмами практик.

При підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів “бакалавр”, “спеціаліст” педагогічна практика здійснюється за наступними формами.

Безперервна пропедевтична практика проводиться при підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів “бакалавр” і “спеціаліст” і передбачає залучення студентів до виконання конкретних завдань школи, класу, ознайомлення з діяльністю класного керівника, системою роботи навчального закладу, вивчення учнів і колективу класу, участь в поточній навчально-виховній роботі вчителя і класного керівника. Ця практика проводиться протягом трьох тижнів в 6 та 7 семестрах.

Суто педагогічна практика проводиться на передвипускному і випускному курсах. Під час практики студенти виконують самостійно основні види навчально-виховної роботи: проводять всі види занять з учнями, знайомляться з роботою вчителя по спеціальності, приймають участь в виховній роботі з учнями в методичній роботі вчителя.

Головним критерієм оцінки результатів педпрактики є рівень сформованості професійно значущих і педагогічних умінь та рівень професійної направленості майбутніх вчителів.

 

http://pu.ac.kharkov.ua/

Категорія: Вчитель студенту | Додав: [ADM]Irina (05.07.2009)
Переглядів: 1691 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!