Каталог статей

Головна » Статті » Літній оздоровчий табір (пришкільний та ін.) » Барви сонячного літа [ Додати статтю ]

Сценарій свята «Флоралія»

                         Сценарій свята «Флоралія»

(з досвіду роботи гуртка «Довкілля» Диканського Будинку дитячої та юнацької творчості.)
 
Мета: розширення знань про рослини, які мають цілющі властивості, виховання бережливого ставлення до живої природи
Дегустацією відварів з лікарських рослин, сприйняттям їх через запах та смак, отриманням цінної інформації про їх властивості, виділенням морфологічних, екологічних особливостей цих рослин під час свята діти поглиблюють знання про рослини

Час проведення: еколого-натуралістична практика

Перед проведенням свята заздалегідь слід підготувати:
■ конкурс «Показуха»;
■ розповіді та вірші про запропоновані рослини;
■ букет для визначення;
■ відвари лікарських рослин;

■ прикрасити зал.

                                                Хід заняття:

1. Вступне слово

Розповідь про різноманітність представників флори, про їх значення в природі та житті людини, про їх лікувальні властивості.

2. Конкурс «Показуха»

Для проведення цієї гри учасників слід розділити на дві команди, які придумують собі назви, пов'язані з рослинним світом. Діти з двох команд показують тільки рухами, жестами, мімікою рослини, назви яких повинні відгадати діти другої команди. Наприклад: ромашка без'язичкова, дивина ведмежа, нечуй-вітер волохатенький, молочай лозяний, подорожник великий, собача кропива п'ятилопатева, дзвінець малий, дзвоники персиколисті.

3. Конкурс «Букет квітів»

Конкурс призначений для перевірки знань із систематики рослин. З цією метою до букету підходять по одному представнику із кожної команди і по черзі називають трав'янисті рослини, зібрані в околицях.
Приклад букету із 20 рослин: козельці великі, щавель кінський, головатень круглоголовий, парило звичайне, гикавка сіра, підмаренник руський, полин звичайний, лаватера тюрінгська, хміль звичайний, куничник наземний, цибуля круглоголова, морква дика, борщівник сибірський, лещиця волотиста, чина бульбиста, залізняк бульбистий, в'язіль барвистий, дрік фарбувальний, сокирки польові, шавлія сухо степова, пижмо звичайне.

4. Конкурс «Ботанічний чай»

 Конкурс призначений для набуття навичок визначення найбільш вживаних лікарських рослин за запахом та смаком відварів з них. Учням і заздалегідь пропонується завдання підготувати розповіді, вірші, пісні про ті рослини, відвари яких будуть представлені на конкурсі. Найдоцільніше використовувати найбільш поширені та вживані у народній медицині лікарські рослини: звіробій звичайний, материнку звичайну, липу серце листу, бузину чорну, чебрець Маршаллів, полин гіркий, деревій майже-звичайний та інші.

Перед проведенням конкурсу слід ознайомити присутніх із правилами дегустації: відвари наливати по черзі у склянки, спочатку визначати відвар відповідної рослини за запахом, глибоко вдихаючи аромат, потім маленькими ковтками визначати смак. Після кожного відвару слід ( споліскувати ротову порожнину і склянку ( в польових умовах цього можна І не робити). Дегустуючи відвар кожної рослини, учасники команд приходять до єдиної думки, яка подається як відповідь на завдання.

Після визначення рослини, відвар якої пройшов дегустацію, представники команд презентують цю рослину, зачитуючи складені вірші, пісні, загадки.

Приклади віршованих представлень рослин, складених членами екологічного гуртка Великобудищанської загальноосвітньої школи:

Ця рослина зовсім не проста, 
Вона пом'якшує і освіжає подих. 
Росте вона на берегах, 
Де протікає наша річка Ворскла. 

                                         (М'ята болотна)

Отож полин - одна із трав. 
Вона корисна, от тільки кепсько пахне. 
Як хтось не їсть і з голоду вже чахне,
То ви йому зваріть,
Хутчіш до рота піднесіть.
Як вип'є - буде все прекрасно,
І справи в нього будуть класно!
То ж, може, вип'ємо полин?!
Ти, апетит, прийди, а голод - згинь!
                                                (Полин гіркий)
Ще Ахіллес його вживав,
Коли проблеми зі здоров'ям мав.
                                                     (Деревій).



Категорія: Барви сонячного літа | Додав: [ADM]Irina (24.05.2009)
Переглядів: 7038 | Рейтинг: 3.3/12
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!