Каталог статей

Головна » Статті » Літній оздоровчий табір (пришкільний та ін.) » Барви сонячного літа [ Додати статтю ]

Перевезення дітей до місць відпочинку
Перевезення дітей до місць відпочинку

Порядок перевезення організованих груп дітей до оздоровчого табору пасажирським автомобільним транспортом визначено постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 17б «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автотранспорту».
Вказані перевезення повинні здійснюватись із забезпеченням високого рівня безпеки, надійності та якості транспортного обслуговування дисциплінованими й досвідченими водіями, вимога до яких встановлено Правилами дорожнього руху і які мають стаж керування транспортним засобом більш ніж три роки.
Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння в ньому згідно з паспортом заводу-виготовлювача.
Для перевезення організованих груп дітей слід отримати спеціальний дозвіл, який видається:
а) у межах Автономної Республіки Крим, області: школам, професійно-технічним та іншим навчальним закладам – районним (міським) відділом освіти; оздоровчим закладам, туристичним фірмам, іншим установам, підприємствам та організаціям – керівниками установ, підприємств та організацій, яким вони підпорядковуються, і у випадках, передбачених законодавством,
– відповідними підрозділами місцевих держадміністрацій, виконавчих рад чи профспілковими комітетами;
б) за межами Автономної Республіки Крим, області: школам, професійно-технічним та іншим навчальним закладам – Міносвіти Автономної Республіки Крим, обласним, Київським та Севастопольським міським управліннями освіти; оздоровчим закладам, туристичним фірмам, іншим установам, підприємствам та організаціям – керівниками установ, підприємств та організацій, яким вони підпорядковуються, а у випадках передбачених законодавством,
– відповідними підрозділами місцевих держадміністрацій чи профспілковими комітетами з обов'язковим повідомленням Державтоінспекції.
Перевезення організованих груп дітей колоною з п'яти і більше автобусів узгоджується замовником з органами Державтоінспекції.
До перевезення організованих груп дітей замовнику і перевізнику необхідно:
а) визначити маршрут, використовуючи при цьому, як правило, дороги, якими вже здійснюються регу¬лярні автобусні перевезення;
б) визначити зупинки автобуса:
• технологічні проміжні — одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї на кожні наступні 100 кіло¬метрів маршрутів більшої протяжності;
• для відпочинку – на 5 хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин – через кожні 5 годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);
• дія приймання їжі – через 3 – 5 годин руху;
• для відпочинку (ночівлі);
в) скласти схему маршруту;
г) скласти розклад руху. Перевезення організованих груп дітей виконуються тільки у світлу пору доби і за сприятливі погодні умови. Схема маршруту та розклад руху складаються в трьох примірниках, узгоджуються перевізником з відповідними органами Державтоінспекції і затверджуються замовником. На схему маршруту наносяться ділянки доріг, населені пункти, аварійно небезпечні ділянки тощо. Спереду і ззаду транспортного засобу обов'язково встановлюється розпізнавальний знак «Діти».
 Замовник перевезення зобов'язаний скласти списки груп дітей у трьох примірниках (для перевізника, замовника і керівника групи), допускати до поїздки дітей, які не мають протипоказань для далеких переїздів за станом здоров'я, призначити на кожні десять дітей керівника групи, відповідального за супроводження дітей під час поїздки, а на групу дітей, яка складається з тридцяти чоловік, ще й медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки. 

Керівник групи зобов'язаний провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки безпеки під час поїздки, забезпечувати додержання належного порядку дітьми під час руху (діти повинні сидіти на призначених для цього місцях), а також підчас посадки (висадки) з автобуса.

При організації перевезення організованих груп дітей на відпочинок залізницею слід керуватися «Правилами безпеки громадян на залізничному транспорті України», затвердженими наказом Міністерства транспорту України 19 лютого 1998 р № 54.
Після подачі потяга до перону. повної його зупинки, супроводжуючі та вихователі організовано ведуть групи дітей до вагона і разом з провідником організують їх посадку.
Дітей старшого віку слід розміщувати на верхніх полицях, які в обов'язковому порядку повинні бути оснащені запобіжними ременями. Під час прибуття до пункту призначення висадка дітей здійснюється з дозволу провідника.
Дітям забороняється відкривати вікна вагонів і двері тамбурів під нас руху потяга, виходити в тамбури (робочий і неробочий), а також на перон під час зупинки, зупиняти потяг стоп-краном.

Супроводжуючі і вихователі повинні в обов'язковому порядку організувати нічні чергування у вагоні, а також цілодобове чергування біля дверей тамбурів. У кожному вагоні повинна бути аптечка першої медичної допомоги.

Методичний посібник "Барви сонячного літа"




Категорія: Барви сонячного літа | Додав: [ADM]Irina (24.05.2009)
Переглядів: 2410 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!