Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Гурткова робота [ Додати статтю ]

Опис досвіду роботи з розвитку народних ремесел
Опис досвіду роботи
 з розвитку народних ремесел

Важливе місце в підготовці школярів до життя посідають різні форми позакласної роботи. В першу чергу це стосується гурткових занять.

Останнім часом значно зросла зацікавленість учнів народними ремеслами.

Ця обставина сприяє активній роботі гуртків цього напрямку.

Різноманітність видів народних ремесел, бажання учнів навчитися виконувати різнопланові вироби, можливість ознайомлення з різними видами робіт з метою подальшого глибшого опанування певною технікою спонукали мене до розробки програми гуртка, яка об'єднала кілька напрямків роботи.

Працюючи за цією програмою, я маю змогу, по-перше, показати широкі можливості народних ремесел, що сприяє творчому самовизначенню дитини, дає змогу оволодіти певними практичними уміннями і все це за відносно невеликий проміжок часу. По-друге, поступова зміна видів і форм роботи, знарядь праці забезпечує збереження стійкості уваги.

Творча робота

“Лебедине озеро”

Матеріали: 40 г ниток білого кольору, трохи чорного і оранжевого, металічний гачок №2, 2 маленькі чорні бісеринки і 14 перламутрових.

Виконання: тулуб: почати з основного ланцюжка з 38 петель.

1 ряд: 1 повітряна петля,

2 стовпчики без накиду на другій петлі від гачка, 1 стовпчик без накиду на наступних 17 петлях, 3 стовпчики без накиду на наступній петлі, 1 стовпчик без накиду на наступних 18 петлях, 2 стовпчики без накиду на останній петлі, 1 повітряна петля для повороту.

2-9 ряди: плести стовпчики без накиду, виконуючи збільшення по схемі, відірвати нитку в кінці 9-го ряду.

Крила: 1-3 ряди: прив'язати нитку до 46-го стовпчика без накиду, зробити 1 повітряну петлю, 1 стовпчик без накиду на наступних 37 петлях, 1 повітряна петля для повороту.

4 ряд: добавити 1 стовпчик без накиду на початку і вкінці ряду (=39 стовпчиків без накиду), 1 повітряна петля для повороту.

5-17 ряди: плетемо на 15 перших стовпчиках без накиду 4-го ряду, збільшуючи і зменшуючи по схемі. Обірвати нитку в кінці 17-го ряду, пропустити 9 петель 4-го ряду, прив'язати нитку до наступної петлі і плести 2-е крило так само. тільки в дзеркальному відображенні.

З'єднати тулуб потаємними стібками.

Шия: 1 ряд: підняти 11 стовпчиків без накиду на 9-ти центральних петлях середини тулуба, які залишилися вільними (добавити 1 петля на початку і вкінці цього ряду) закрити 1 з'єднувальний стовпчик на 1-му стовпчику без накиду.

2-23 ряди: плести стовпчики без накиду по колу, зменшити на 1 петлю в 3-му ряді і обірвати нитку.

Клюв: за допомогою оранжевої нитки підняти 5 стовпчиків без накиду на 10 стовпчиках без накиду 23-го ряду шиї і зв'язати ще 2 ряди спочатку зменшуючи, а потім стягнути останні 2 петлі за один раз, перед тим як обірвати нитку. Обплести краї крил і хвоста 1-м рядом узору “ракушка”, обшити клюв і пришити очі, як показано на малюнку.

Категорія: Гурткова робота | Додав: [ADM]Irina (01.07.2009)
Переглядів: 3274 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!