На світі білому єдине – домашнє вогнище родинне
Всім відомо, що на повноцінність життя людини впливає шлюб та благополуччя сім’ї. В попередньому номері ми розповіли читачам про перші кроки до створення сім’ї, про проблеми з якими стикаються молодята під час одруження, але все це тільки початок довгої дороги, яка зветься шлюбом. Сімейне життя – це своєрідна життєва школа, у якій чоловік і дружина весь час вчаться. Вчаться турбуватися один про одного, вчаться поважати батьків своєї половини, а коли з’являються діти – намагаються виховати їх гідними членами нашого суспільства. Вчені довели, що коли людина живе у шлюбі, то тривалість її життя набагато довша, ніж у тих, хто вирішив бути холостяком. Але це стосується тільки щасливого шлюбу, і наша розповідь буде присвячена тому, як створити і зберегти сім’ю, в якій буде панувати любов і порозуміння, взаємна щирість та повага до кожного члена родини. Свої поради щодо благополуччя сімейного щастя надасть нам сімейний психолог Олег Сергійович Таран.
Сімейне щастя – це не містична посмішка долі, а результат постійних зусиль двох людей, спрямованих на досягнення однієї цілі. Подружжя виступають «архітекторами» своєї сім’ї, і від їх постійної роботи залежить «витвір мистецтва» під назвою – щасливий шлюб. Перший крок до створення майбутніх відносин між молодими людьми є закоханість. Ви скажете, що це так просто і легко, і я погоджусь з вами. Але пройдуть роки і цей стан пройде, що далі? Треба буде навчитися кохати по-справжньому і про це піде наша подальша розмова.
Кохання – прекрасне почуття, про яке багато сказано і написано за всі віки існування людства. На мою думку, це єдність душ та помислів, це постійне джерело натхнення, яке надає сили та впевненості. Індійська народна мудрість стверджує – життя без кохання схоже на засохле дерево, що росте на кам’янистому ґрунті. Це та платформа, на якій базується сімейне щастя, проте у кохання дуже багато ворогів, і перше, що його руйнує, це егоїзм. Якщо ви вирішили створити сімейний союз, то в ньому є правило: не можна тільки брати, треба і віддавати. Віддавати все: ласку, увагу, вільну хвилинку та щиру усмішку. Завжди залишайтеся відкритими для спілкування, навчиться не тільки слухати, а й чути свою половинку. Будьте ввічливими одне до одного.
З перших днів знайомства з батьками намагайтеся завоювати їхню любов і встановити нормальні, здорові відносини. Кожен з нас виріс в різних родинах, де панували різні методи виховання і це треба теж враховувати. Якщо в родині вашого чоловіка склалися певні сімейні традиції, намагайтеся їх дотримуватися, це надасть вам великого шансу стати «улюбленою» невісткою.
Важливий вітамін щасливого шлюбу – активне творче життя кожного члена сім’ї. Наприклад, він прихильник фотографії, тому не намагайтеся долучити його собі у партнери з фігурного катання. Кожний має право на своє захоплення і вільну годину. Робіть один одному подарунки, і не тільки на свята і ювілейні дати, а просто так. Це може бути не обов’язково дорога річ, іноді цукерки та кава «у ліжко» справлять не абияке враження..... Дуже важливо ввічливо ставитися один до одного, прийти на допомогу своїй половині, якщо вона опинилася в складному становищі. Досить часто трапляється таке, що взаєморозуміння в сім’ї чомусь зникає. Починаються сварки, взаємні образи. Тут вам на допомогу прийде здоровий глузд і щире спілкування. Тільки ви самі повинні розібратися в проблемі, яка сталася між вами. Не можна щось приховувати, ображатися и сидіти мовчки. Всі образи, непорозуміння не можна накопичувати. Чітко встановіть шляхи вирішення конфліктів.
Сімейне життя не завжди проходить гладко. Вчіться йти на компроміси та вибачайте один одного. Атмосферу щастя в сім’ї допомагають створити діти. Любов батьків продовжується в їхніх дітях, не бійтеся «батьківських» труднощів. А на закінчення хочу сказати, що сучасний світ і процеси, які в ньому відбуваються, швидко змінюються і, відповідно, змінюється ролі чоловіка та жінки в родині. Тому, на мій погляд, шукати рішення, спираючись на «узаконені» норми, «як у всіх» не можна. Сучасному подружжю потрібно виробити індивідуальний стиль сімейної поведінки та взаємовідносин стосовно тільки їхньої сім’ї. Не слід покладатися на загально-сформовані родинні стереотипи. І прислухайтеся до народної мудрості: сімейне життя – це не ті дні, що пройшли, а ті, що запам’ятались.
Світлана Шевченко
http://familytimes.com.ua/
|