Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Амуніція: шопінг у серпні

Амуніція: шопінг у серпні

 

Більшість «шкільних» мам радять починати купувати шкільне обмундирування в серпні, коли відкриваються «шкільні базари». Саме тоді можна придбати «все в одному місці», причому за низь­кими цінами. Проте, якщо ви придбаєте щось заздалегідь, нічого страшного не буде.

Головне — щоб кожна покупка була добре продумана, адже всі шкільні речі повинні бути помічниками дитини, а не джерелом проблем.

Робоче місце. Можливо, вам не доведеться купувати для дити­ни спеціальний робочий стіл, але варто наперед продумати, як обладнати їй місце для приготування уроків.

1.    Робочий стіл повинен стояти в найтихішій кімнаті, щоб дити­ну ніщо не відволікало під час роботи.

2.    Робочий стіл ставиться ближче до вікна, так, щоб світло пада­ло з лівого боку.

3.    Якщо дитина на зріст від 120 до 129 см, стіл повинен бути заввишки 59 см, якщо вона на зріст від 130 до 139 см — стіл заввишки 62 см, якщо показники зросту становлять від 140 до 149 см — стіл заввишки 68 см. Слід стежити за тим, щоб ноги дитини спиралися всією ступнею на підлогу або підніжку столу.

4.    Необхідна настільна лампа, яку також розташовують із лівого боку. Дуже зручними є лампи з кронштейном, висоту і поло­ження яких можна регулювати. Лампа не повинна бути дуже яскравою. Лікарі-гігієністи рекомендують зелений абажур, тому що цей колір найменшою мірою стомлює зір.

5.    Для зручності читання і переписування можна придбати книжкову підставку.

6.    Не варто купувати стілець, що крутиться, — це перешкодить дитині під час писання. Стілець має бути зручним, із висо­кою спинкою, відповідної висоти. Різниця між висотою столу і стільця має становити від 21 до 27 см. Відстань від очей до поверхні столу — 35 см, між грудьми і столом відстань пови­нна дорівнювати ширині долоні.

7.    Поряд зі столом зручно помістити маленьку шафку або настін­ну полицю, де зберігатимуться підручники і зошити.

8.    На стіну варто повісити календар, розклад уроків, а також абетку, що написана друкованими і письмовими літерами, — ця підказка дуже допоможе учневі на перших порах. Форма. На батьківських зборах ви приймете рішення, чи

будуть учні вашого класу ходити у формі. Більшість педагогів і батьків схиляються до думки про те, що форма дисциплінує та не дозволяє дітям із незабезпечених сімей почуватися неповно­цінними. Чесно кажучи, я не можу з ними погодитися. Якщо батьки позбавлені смаку і такту, вони знайдуть спосіб одягнути свою дитину «найдорожче» і «найпримхливіше» навіть за наяв­ності шкільної форми.

Якщо ж у батьків все гаразд зі смаком, вони легко зможуть знайти зручний і достатньо скромний одяг для відвідування шко­ли. Крім того, домашній звичний одяг може бути психологічною підтримкою для школяра. Що ж стосується дисципліни, то, за моїми спостереженнями, діти у формі бігають, грають та б'ються так само захоплено, як і діти без форми.

Проте питання «носити чи не носити форму» — не варте того щоб сперечатися з педагогом або з батьками всього класу. Можли­во, вона не допоможе встановленню дисципліни та рівноправ'я, але й не перешкодить. Яку форму обрати? Мені найбільше подо­бається ясно-сіра, вона виглядає охайно і не дуже похмуро. Чор­на дуже швидко брудниться, а зелені й червоні піджаки, на мій погляд, виглядають дивно. Але ви можете дібрати форму на ваш смак. Головне, щоб вона була необхідного розміру і зручною для вашої дитини. Переконайтеся в тому, що дитина може самостійно швидко зняти і надіти форму, щоб у неї не було проблем на уро­ках фізкультури. Досвідчені мами рекомендують придбати відразу дві пари штанів вони рвуться та брудняться набагато швидше, ніж піджаки. Можуть також стати в нагоді теплі штани або темні джинси для зими.

Питання догляду за шкільною формою мами розв'язують по-різному. Деякі перуть її в машині-автоматі, дібравши відповід­ний режим, деякі періодично здають її до хімчистки — чищення речей невеликих розмірів коштує недорого.

Інший одяг. Знадобиться також інший одяг, наприклад: форма для фізкультури, колготки, а також змінне взуття тощо.

Якщо дитина відвідуватиме групу продовженого дня, є сенс дати їй джинси для прогулянок, щоб вона не бруднила формені брюки.

Для змінного взуття краще взяти не туфлі, а легкі сандалі. Дитині буде зручніше, якщо змінне взуття і взуття для фізкуль­тури буде на липучках або застібках. Навіть якщо дитина вміє зав'язувати шнурки, значна частина її життя на перервах про­ходитиме на бігу, в поспіху, цілком імовірно, що їй буде ліньки витрачати час на зав'язування шнурків, крім того, шнурки час­то розв'язуються і волочаться по підлозі. Можна скористатися спеціальними еластичними шнурками або просто зашнурувати черевики темною резинкою для білизни. Такі шнурки можна не розв'язувати вони розтягуються, коли дитина надягає черевик на ногу, і потім стискаються. Зрозуміло, простежте за тим, щоб взуття було зручним та не натирало ніг.

Перевірте, щоб у дитини була достатня кількість колготок, легких светрів, зручних сорочок та ін. Також знадобиться біла сорочка або білий светр для святкових днів.

Портфель. Портфель повинен бути легким, зручним та недо­рогим. Узагалі не варто купувати школяреві дорогих речей щоб потім не шкодувати про неминучі пропажі. Якщо ідеального портфеля не знаходиться, з'ясуйте, що вам найпотрібніше: якщо дитина ходитиме до школи 5—10 хвилин або їздити на машині, можна обійтися дешевим та легким портфелем; якщо малюка чекає щоденний довгий шлях «із торбинкою за спиною», варто підібрати портфель з ортопедичною спинкою. Усередину порт­феля необхідно помістити «візитну картку» з вашим ім'ям і теле­фоном стане в нагоді, якщо портфель загубиться. Якщо вам належить ходити до школи і повертатися звідти затемна, подбайте про те, щоб на портфелі й одязі дитини були світлові відбивачі, які відбиватимуть світло фар і підкажуть автомобілістові у темноті, що попереду йде людина.

Підручники. Приготуйтеся до того, що вам доведеться купува­ти підручники. Більшість підручників для початкової школи це так звані підручники-зошити, в яких діти виконують вправи, і з цієї причини ними може скористатися тільки одна людина. Ще навесні запитайте вчителя, скільки грошей вам потрібно від­класти на підручники. Дешевше і зручніше замовляти підручники завчасно та відразу на весь клас. Якщо вчитель через якісь причи­ни не хоче займатися придбанням підручників, цим цілком може зайнятися батьківський комітет.

Підручники слід підписати: напишіть на них не тільки ім'я дитини, школу і клас, де вона навчається, але й свій телефон на той випадок, якщо підручник загубиться і його знайдуть. Звичай­но ж, знадобиться обкладинка, щоб підручник зберігав охайний вигляд. На жаль, оскільки підручники та обкладинки випуска­ються різних форматів, вони деколи не підходять одне до одного, тому вирушаючи за обкладинками, ви маєте чітко уявляти, що вам потрібне. Якщо обкладинка дещо завелика і спадає, її можна «підігнати» за допомогою скотча або степлера. Зручно коли до обкладинки прикріплена закладка, дитині буде легше знайти потрібну сторінку на уроці. Закладку можна закріпити на корот­кій тасьмі та прикріпити до обкладинки за допомогою все тих же «чарівних помічників» — скотчу і степлера.

Зошити. Перш ніж купувати зошити, поговоріть з учите­лем. Деякі вчителі вважають за краще, щоб у класі панувала одноманітність. Коли ви дізнаєтеся, які зошити вам необхідні, придбайте відразу багато, про запас.

На уроках письма в початкових класах учні зазвичай пишуть у зошитах «в тонку лінійку». Коли вони переходитимуть до широ­кої лінійки вирішує вчитель.

Який щоденник придбати також запитаєте у вчителя.

Пенал. Пенал доцільно обрати невеликий і зручний, щоб дитина в ньому «не заблукала». У пеналі (якщо вчитель не скаже інакше) повинні бути дві сині ручки, два простих олівці (зручни­ми є олівці з маленькими гумками), стругачка, гумка і коротка лінійка. Окремо можна дати пенал із кольоровими олівцями.

Ручки для письма повинні бути неважкими. Дослідження засвідчили, що збільшення ваги ручки навіть на один грам під­вищує стомлення руки. Іноді дітям зручніше писати товстими ручками зі спеціальною шорсткою гумкою, за яку зручніше «вхо­питися» пальцями.

Досвідчені мами радять купувати побільше простого і деше­вого канцелярського (письмового) приладдя: простих олівців, простих ручок, стругачок і гумок, щоб за необхідності не бігти стрімголов за покупкою в неділю увечері.

 

Складіть ваш список покупок до 1 вересня.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: Natali (03.07.2011) | Автор: Первушина О.В.
Переглядів: 1395 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!