Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Загальношкільні заходи [ Додати статтю ]

День школи «Б’є столітнє джерело освітнє…»
День школи «Б’є столітнє джерело освітнє…»

Звучить пісня «Гімназійна».
На фоні спокійної мелодії звучать слова ведучих, демонструються слайди про гімназію.
Ведучий. А починалося все так…
Ведучий. Першу згадку про Уманську міську гімназію подала газета „Киевское слово” ще в 1895 році. В статті наголошувалось на потребі побудови в Умані жіночої гімназії.
Ведучий. 1900 рік – відкривається жіноча гімназія з 1 – 3 основними і підготовчим класами.
1904 рік – гімназія має повний склад 1 – 7 класів і 1 підготовчий клас.
1913 рік – в зв'язку з 300-річчям дому Романових гімназії присвоєно ім’я Євдокії Суздальської.
1914 рік – при гімназії почав існувати 8 педагогічний клас.
Ведучий. Перший директор жіночої гімназії – Олександр Павлович Пулковський. Головна наглядачка гімназії (керівниця школи – Ольга Павлівна Шелгіна. Педагогічний колектив гімназії – 27 осіб.
Ведучий. Тоді ж у гімназії навчалася наша славетна землячка Надія Суровцова. У своїй книзі спогадів вона згадує:
Слайди про Суровцову.
«Взагалі одягали нас дуже скромно: в школі була форма – коричнева, з високим коміром та чорним фартушком, у всіх точно однаково пошита, а вдома ми її зміняли, коли приходили, на бумазейні платтячка дуже скромного ґатунку або на торішню форму. На шкільні вечірки та вечірки у товаришок ми також ходили звичайно в формі, і у нас ніколи не відчувалася гостро різниця у маєтковому стані батьків. Щоправда заможніші мали годинники, які носили на однаковому чорному шнурочку, але мали їх, певне, далеко не всі. Це була розкіш.
А так – жили, вчилися. Танцювали на вечірках, дуже любили танцювати. Виглядало воно тоді дуже, мабуть, на сучасні погляди, по-старосвітськи: на вечірки, бали ми не ходили самі, завжди йшли і мами. Вони сиділи попід стінами, милувалися дочками і наглядали. О певній годині забирали додому. І тут не було ради, жодні благання не допомагали. Танцювали ми в шкільних формах, затягнені в корсети, в білих фартушках та лайкових білих рукавичках. Хлопці були більшість у мундирах і також у рукавичках, бо вважалося непристойним торкатися голою рукою. Танцювали вальс, мазурку, польку, різні падеспані, кроков’яка тощо. Танцями керував обраний диригент, він виявляв ініціативу щодо різних фігур, танки тривали довго. Дівчата часто при вступі одержували маленькі книжечки-програми послідовності танків і записували туди партнерів на обіцяні танці...
Школа, яку я кінчила, була семирічна, і щоб вступити до вищої, треба було скласти іспит на атестат зрілості (матуру) при чоловічій гімназії...”
Ведучий. Тож полинемо і ми з вами у те далеке минуле…
Виконується вальс.
Ведучий. 1920 рік – гімназію перетворено в єдину трудову школу.
1922 рік – при школі було організовано дитячий садок.
1926 рік – 2-й міській трудовій школі присвоєно ім'я І.Я.Франка.
1932 рік – неповна середня школа №2 імені І.Я. Франка.
Ведучий. Йшли роки, змінювались керівники гімназії – Нагорний І.П., Діброва Ю.С., Галай І.Я., Степаненко П.К.
Війна... Фашистсько-німецька окупація...
Гімназія не просто споруда – це шпиталь, де лікують військових...
Незабутній і довгожданий День Перемоги. Країна поступово входила в мирне життя... сіли за парти діти. Школа повернулась до свого прямого призначення. Довелось долати величезні труднощі: не було письмового приладдя, підручників, навчальних посібників, але величезна жадоба до навчання дітей і молоді переборювала всі перешкоди.
1960 рік – створено класи з продовженим днем навчання.
1971 рік – розпочато навчання в новому корпусі школи.
1972 рік – середня школа №2 ім.І.Я.Франка отримала статус школи-гімназії №2 ім.І.Я.Франка.
1999 рік – школа-гімназія №2 ім.І.Я.Франка реорганізована в Уманську міську гімназію ім. І Я.Франка.
Ведучий. Ось уже понад тридцять років цей навчальний заклад гідно очолює Заслужений вчитель України, депутат міської ради багатьох скликань, неперевершений фізик з душею лірика – Яременко Михайло Павлович. (Слово надається директорові гімназії)
Виконується номер художньої самодіяльності.
Ведучий. Болять майбутнім, школо, твої груди,
Нехай святиться твій простий поріг.
Ці вчителі учнів виводять в люди,
Готують старт для всіх крутих доріг.
Ведучий. Людина без знань – що птах без крил: не зможе злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті. Широкі знання, звичка мислити і благородство почуттів є саме тими трьома якостями, що формують ці крила, і з якими людина є осіченою у повному розумінні цього слова.
Ведучий. Наша гімназія дала для злету крила великій плеяді випускників, які залишили свій слід в історії нашого міста, краю, всієї країни. Найбільш відомими серед них є…
Демонструються слайди про відомих людей, які навчалися у гімназії.
Ведучий. Надія Суровцова – історик, публіцист, перекладач, краєзнавець, доктор філософії. Закінчує гімназію з золотою медаллю. Вищі жіночі Бестужевські курси на історико-філологічному факультеті в Петербурзі, Віденський університет – філософський факультет. Високоосвічена і володіюча іноземними мовами вона працює в Комісаріаті закордонних справ референтом наркома Шліхтера. Безпідставно засуджують за польсько-німецький шпіонаж. Ярославський політізолятор, далі заслання до Архангельська, потім – Колима… 1954 рік – амністована із зняттям судимостей. Повертається в Умань, працює над спогадами, займається краєзнавством. За її ініціативи було реставровано костел і відкрито в ньому картинну галерею. Визнання і слава прийшли до неї після смерті.
Микола Володимирович Пивнюк – Герой Радянського Союзу. Після закінчення гімназії у 1936 році навчався у Качинській військовій авіаційній школі. Воював на Західному фронті, був командиром бомбардувальників. 9-ть бомбардувальників, якими командував Пивнюк були одними з найкращих, дійшли до Берліна, де і зустріли День Перемоги. Відслуживши 22 роки в авіації, в званні підполковника пішов в запас.
Олексій Іванович Радзієвський – Герой Радянського Союзу. Після закінчення школи вспає до Укранської кавалерійської школи. Потім Військова Академія Генерального штабу. Війна… Він начальник штабу 53-ї кавалерійської дивізії, начальник штабу 2-го гвардійського кавалерійського корпусу, потім очолює штаб 1-го гвардійського кавалерійського корпусу, потім штаб 2 танкової армії, потім очолює командування всієї армії. Після війни генерал Радзієвський командує різними військовими округами. 1953 рік – перший заступник начальника Академії Генерального Штабу, 1969 рік – начальник Військової академії ім.М.В.Фрунзе. нагороджений багатьма орденами і медалями.
Галина Львівна Петрашевич – видатний український скульптор. Більше 65 років життя віддано улюбленому мистецтву. В її скульптурі- -відгомін найважливіших подій народу. Але провідною темою її творчості є прекрасний жіночий образ, як символ батьківщини, боротьби, миру, материнства. Галина Петрашевич започаткувала династію: скульпторами стали донька Оксана та внучка Тетяна, внук Сергій – художник монументаліст.
Петро Іванович Медяний – піонер стаханівського руху на Уманщині. 1931 рік випускник 2-ї міської трудової школи. Захоплюється радіотехнікою, мріє здобути професію за захопленням, проте Москва зустріла юнака невдало складеними іспитами до технікуму. Залишається там працювати на машинобудівному заводі. 1934 рік повертається до рідного міста, працює на Уманському машинобудівному заводі, стає ініціатором стаханівського руху. 55 років пропрацював токарем на цьому заводі.
Костянтин Петрович Степанков – народний артист СРСР і України, педагог. Відомо що в 1947 році закінчив Уманську школу. На той час бажав лише одного – працювати ближче до хліба – «страшно хтілось їсти». Навіть від своїх рідних приховував і не хотів згадувати про своє складне дитинство. Костянтин Петрович був одним з айвідоміших українських акторів – 78 фільмів, серед яких «Кам’яний хрест», «Захар Беркут», «Дума про Ковпака», «Як закалялась сталь», «Вавіло ХХ», «Овід», «Два місяці, три сонця», «Молитва про гетьмана Мазепу».
Ведучий. В нашому залі присутні батьки наших гімназистів, можливо через пару десятків років імена їхніх дітей поповнять кагорту великих діячів нашої держави.
(До слова запрошуються батьки учнів )
Виконується номер художньої самодіяльності.

Ведучий. Вже встало сонце і торкнуло тихо
Ясним промінням сонних яворів,
І ранок задзвенів веселим сміхом,
Щасливим сміхом наших школярів.
Заходиш в клас – і серце б’ться часто,
Я віддаюся праці залюбки…
Моє важке, моє тривожне щастя –
Учительське, найбільше з щасть людських!
Ведучий. Вчителю! Вчителько! Ми не забудем ніколи
Світле дитинство, класи і зоряні дні,
Де б не були ми, прийдемо до рідної школи
В очі поглянути ніжні твої і ясні.
Ведучий. Дійсно, в нашій гімназії працювали вчителі, які не один десяток років сіяли в душі маленьких гімназистів «Розумне, добре, вічне».
Демонструються слайди про працівників гімназії минулих років, коротенька розповідь.
Ведучий
. Вороніч Володимир Григорович – вчитель російської мови і літератури, фронтовик. Талановита, неординарна людина, дуже любив малювати. Перший Заслужений вчитель України.
Сологуб Іван Хрисанфорович – вчитель військової підготовки, офіцер запасу, підполковник. Талановитий, вимогливий, вишколений, зразок офіцера. Багато хлопчаків ставали офіцерами, це було результатом військово-патріотичної, пошукової роботи вчителя і вихованців.
Родак Тамара Іванівна – вчитель математики. Людина знаюча, добра, завжди всім допомагала влучною порадою.
Китайгородський Михайло Абрамович – математик. Веселий, жартівливий, любив писати замітки.
Волошина Валентина Пантелеймонівна – заклала фундамент початкової школи. Чудова вчителька, добра, освічена, вміла налагодити тісний контакт з батьками учнів, дуже гарно співала.
Мірутенко Інна Семенівна – вчитель історії, «людина-енциклопедія». Ерудована, глибоко та всебічно знала історію, давала дітям глибокі знання. Вчила легко, вміла вислухати власну думку кожної дитини. Демократична, оптиміст, їй було притаманне почуття гумору.
Маляренко Наталія Федорівна – вчитель математики. Добра, весела, добросовісна, світла людина.
Стрембіцька Ірина Іванівна – 48 років віддала школі, вміло організовувала роботу з дітьми. Безвідмовна, комунікабельна, «прес-секретар», її руки каліграфічним почерком виводили сотні свідоцтв, атестатів учнів.
Троценко Віра Андріївна – для початківців «друга мама». Добра, розумна, знаходила спільну мову з колегами різного віку.
Шевченко Майя Тимофіївна – випускниця гімназії, вчитель хімії. Одній із перших в області було присвоєно звання «Старший вчитель». Давала дітям глибокі знання, вимоглива до себе і до дітей. Гордість школи – кабінет хімії, хімічний гурток.
Власюк Єгенія Степанівна – найкращий біолог міста. Високоосвічена, грамотна.
Семененко Галина Олександрівна – випускниця нашої школи, вчитель української мови та літератури. В гімназії навчалась вся династія: діти, внуки. Душа колективу, складала чудові вірші. Єдиний запис у трудовій книжці.
Мельник Людмила Григорівна – вихователь групи продовженого дня. Ерудована, неординарна особистість, оптиміст, пише вірші, співає, танцює і досі є учасниця хору ветеранів.
Гайдайчук Діна Миколаївна – випускниця нашої школи, вчитель початкових класів. Відповідальна, тактовна, комунікабельна,фахівець високого рівня. Більше 40 років пропрацювала на педагогічній ниві, єдиний запис у трудовій книжці.
Обополь Олена Кіндратівна – вчитель початкових класів. Добра, мудра, людяна.
Гнатюк Марія Макарівна – вчитель початкових класів, «наставник». Весела, жартівлива, чудовий кулінар.
Волошина Лідія Володимирівна – вчитель початкових класів. Мудра, виважена, добра.
Кравченко Галина Сергіївна – вчитель обслуговуючої праці. Порадниця, добросовісна, гарна господиня, чудово вишивала.
Яременко Олена Йосипівна – вчитель трудового навчання. Майстер своєї справи, глибоко володіла предметом. Колеги згадують, що «працелюбствуцієї людини немає меж. Толерантність – це лише одна з рис її характеру».
Голик Анна Петрівна – вчитель, «книжковий генерал». Ерудована, вимоглива.
(До слова запрошується)
Виконується номер художньої самодіяльності.
Ведучий
. До слова мудрих прихилися,
Де не ступнеш – знанням своїм ділися,
Навчаючись не дай думкам заснуть!
Там, де Знання, ти завжи першим будь! (Фірдоусі)
Ведучий. Ця східна мудрість є життєвим кредо людей цілеспрямованих, тих, про кого можна сказати – «інтелектуал».
Яременко Михайло Павлович – 37 років він виховує і керує, «вчитель від Бога», «наш тато». Мудрий, вміє дати слушну пораду, має феноменальну пам’ять, працьовитий, його цікавить будь- яка галузь нашого життя. Людина творча, з поетичною душею, висококваліфікований вчитель фізики.
Ведибіда Катерина Григорівна – 41 рік навчає дітей математики, єдиний запис в трудовій книжці. Весела, життєрадісна, старший товариш для учнів, гарно співає, «душа колективу».
Макарчук Валерій Миколайович – найдовше працює в місті вчителем музики, а в гімназії – 33 роки. Інтелігентний, вишуканий, манерний, самодіяльний композитор-аматор. Його пісні із задоволенням виконують учні гімназії, а «Гімназійна» - дійсно стала гімном нашої гімназії.
Діхтяренко Надія Петрівна – 36 років присвятила викладанню математики. Спокійна, врівноважена, у своїх вихованцях бачить майбутніх вчених.
Скоропад Лідія Іванівна – 33 роки навчає учнів математики, для неї «немає дрібниць». Добросовісна, скурпульозна в роботі.
Мазай Валентина Миколаївна – вчитель початкових класів. Ерудована, творча, енергійна, висококваліфікований фахівець, вимоглива як до себе, так і до інших, вміє організувати як дитячий так і педагогічний колективи.
Дубенко Леонід Юхимович – 37 років працює в гімназії. Сильний математик, фізик, чуджово грає в шахи.
Бондар Любов Степанівна – 29 років навчає математики гімназистів. Вчитель високого польоту, вміє зацікавити учнів розв’зуванням нестандартних задач.
Харитонюк Меланія Василівна – 32 роки працює в нашому навчальному закладі, 15 років – вчителем, 17 – бібліотекарем, «другий книжковий генерал». Відповідальна, компетентна, добра, щира, бібліотека під її наглядом схожа на зелений оазис в пустелі.
Гончар Марія Дмитрівна – 39 років у школі, «наша друга мама». Добра, турботлива, мудра, вимоглива, досвідчена. «Людина-довідник», візитна картка гімназії. Має власний шарм.
(До слова запрошується Марія Дмитрівна)
Виконується номер художньої самодіяльності.
Ведучий
. Минають роки, десятиліття… А гімназія, як і сто років тому, гостинно відчиняє двері для тих, хто бажає увійти до Храму науки.
Ведучий. З часом вона змінилася: по-сучасному обладнано кабінети, зміцнилася матеріально-технічна база, адже кожен клас облаштовано комп’ютером, а по всій гімназії діє локальна мережа Інтернет. Сторічну будівлю прикрашають нові «аркові віконечка», а справжнім оазисом затишку, вишуканості, стало шкільне подвір’я, яке милує око різнобарв’ям квітів і дзвінкими дитячими голосами.

Виконується номер художньої самодіяльності
Категорія: Загальношкільні заходи | Додав: Veronika (28.07.2011)
Переглядів: 1587 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!