Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Дитина за комп'ютером. Чи не варто задуматися батькам?

Дитина за комп'ютером. Чи не варто задуматися батькам?

 
Комп’ютер у сучасному житті вже не є  дивом технічної думки. Сьогодні він частка нашого буття.
Завдяки комп'ютеризованій діяльності, активно формуються властивості людини-діяча, що пов'язане з дуже високим рівнем моделювання, планування тощо. А саме, привабливість Інтернету не тільки для дорослих, але й дітей у тому, що на даний момент це — унікальний засіб комунікації. Тому не випадково, що приблизно 50% дітей, відповідаючи на запитання про свої інтереси й захоплення, згадують Інтернет, практично нарівні із заняттями спортом, прогулянками й спілкуванням з товаришами.
Однак, потрібно задуматися, адже захоплення Інтернетом не так небезпечно, як видається на перший погляд. Найчастіше батьки навіть не здогадуються про те, скільки годин проводить їхня дитина у всесвітній павутині і та які сайти відвідує. А це свідчить про те, що безконтрольний доступ спричиняє безліч проблем, а саме  пов'язаних з порушенням фізичного й психічного здоров'я дітей. Насамперед, це спричиняє до порушення постави й зору. Причина  -  у статичній викривленій  позі й мерехтінні монітора.
Дивлячись на комп’ютер, дитина напружується, витягає шию вперед, відкидає голову назад, щоб розглянути об'єкт, розташований прямо перед ним. Це підсилює прогин шийного відділу хребта, викликає напруга м'язів підстави голови й шиї, що обмежує кровотечу по судинах шиї й нормальне кровопостачання голови. У результаті, це спричиняє часті головні болі, болі в шиї, руках і кистях.
Слід пам'ятати, що надмірне навантаження на плечі й виникнення в наслідок цієї напруги м'язів плеча, може привести до сутулості й сколіозу, що усе більш часто відзначається медичними працівниками при обстеженні дітей.
Більшу заклопотаність викликає Інтернет-Залежність, яка виникає в користувача, коли він проводить за комп’ютером до 18 годин на день. Це психічний стан.  Звичайно до такого, щоб дитина перебувала біля комп’ютера доводити ніяк не можна.
Уважні батьки цілком можуть піймати грань переходу від звичайної роботи на комп'ютері до появи симптомів залежності. Це помітно, тому що дитина входить в Інтернет частіше в поганому настрої. При цьому, якщо його змушують раніше закінчити, у нього виникає почуття пригнобленості. Дитина починає приховувати від навколишніх, скільки часу насправді він проводить в Інтернеті.
Якщо більшість перерахованих симптомів помітно підтверджуються, то батькам необхідно розважливо задуматися про те, як допомогти своїй дитині.
Слід пам'ятати, що різкі заборони, обмеження в користуванні Інтернетом не дають реальних результатів, а найчастіше спричинюють до підвищення агресивності й відстороненості від батьків.
Тільки на рівні з усіма проблемами Інтернет-Залежності родині впоратися досить важко. Необхідно спільне зусилля вчителів, вихователів, соціальних психологів з проведення профілактичної роботи з дітьми.
Як правило, рекомендується перебувати за комп’ютером:
-    дітям 6-річного віку - 10-12 хвилин;
-    7-8 – річного – 15 хвилин;
-    9-12 – річного – до 20 хвилин, не більше 4-х разів на тиждень.
Все це правдиво, але варто замислитися, що у дітей на даний час нема
є альтернативи, або вулиця, або комп’ютер, а що краще, невідомо.
Герасименко О.О., провідний програміст методичного кабінету
Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (21.07.2010)
Переглядів: 5788 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!