Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Дитячий онанізм: норма чи патологія?

Дитячий онанізм: норма чи патологія?

Ви застали свою дитину за грою зі статевими органами? Ви були настільки шоковані, що не знали, як реагувати? Що це: розваги, розбещеність або хвороба?

Про шкідливість дитячого онанізму (мастурбації) ходить багато чуток, здебільшого необґрунтованих. Ще до року малюк починає вивчати всі частини свого тіла. Він не розуміє, що на тілі є «забороненими» місцями. Якщо ж ми нагадуємо йому про це, то його цікавість посилюється, і може перетворитися в патологічну звичку.

Частіше за все онанізм властивий активним дітям, «копуші» просто смокчуть пальця або край ковдри. Зазвичай батьки соромляться звертатися за порадою до фахівців. У той час як Ваша неправильна реакція може принести шкоду, покалічити дитині життя.

Як реагувати на дитячий онанізм?

Перш за все, якщо Ви раптом застали свою дитину за заняттям онанізмом, не треба непритомніти або кричати, тупати ногами. Необхідна витримка і тактовність. Якщо це маленька дитина, то постарайтеся спокійно, без емоцій переключити її увагу на щось інше.

З дитиною шкільного віку також необхідно вести себе спокійно, поговорити про це, коли вона буде в змозі Вас слухати. Але ні в якому разі не сваріть дитину і не залякуйте! Заспокойте її, запевніть, що Ви хочете їй допомогти, що не засуджуєте її, що це не вплине на Вашу любов до неї.

Після того, як перший шок пройдено, довірчі відносини з дитиною налагоджені, спробуйте зрозуміти, чому дитина займається онанізмом?

Чому діти займаються онанізмом?

Дуже часто самі батьки, точніше їхня поведінка породжує появу онанізму у дітей. Ось основні причини виникнення онанізму у дітей:

1.Неправильне виховання, коли дитина відчуває себе непотрібною, зненавидженою, одинокою. Її це настільки тяготить і мучить, що вона намагається відволіктися, щоб компенсувати одинокість. Якщо дитина в цей момент випадково виявить, що онанізм заглушає її занепокоєння, робить життя приємнішим, то вона свідомо буде займатися ним.

2. Недолік ласки, батьківського тепла, чутливість до розлучення з матір'ю. Дитина на знак протесту замикається в собі і шукає спосіб розряду. Онанізм стає своєрідною «розрядкою».

3. Якщо дитина дізналася про те, що в родині чекали на дитину іншого статі. Він хлопчик, а татові потрібна дівчинка ... переживання і страждання дитини також можуть знайти свій вихід через онанізм.

4. Насильницьке годування. Коли батьки воюють з малюком, впихаючи, змушуть все з'їсти. Це викликає тільки огиду до їжі. А якщо дитина не відчуває задоволення від прийому їжі, то включаються інші чутливі зони організму. Зона слизової губ і рота пов'язана з генетальною зоною. Якщо перша «мовчить», то порушується друга. Малюк починає чіпати статеві органи. Якщо Ви продовжуєте насильно годувати дитину, вона продовжує розряджатися. Звичка закріплюється надовго.

5.Недотримання гігієни, занадто тугий одяг, сверблячка в генетальній області при діатезах, опрілості призводить до появи специфічних відчуттів і бажанням викликати їх.

6. Фізичне покарання (шлепки, порка) сприяють приливу крові до генетальної області, невимушено сексуально збуджуючи дитину.

7. Наслідування старшим - якщо дитина бачила в кіно, випадково побачила батьків, або старших дітей з підвищеним статевим інтересом.

Що робити, якщо дитина займається онанізмом:

1. Знайдіть причину і постарайтеся її усунути.
2. Не годуйте дитину насильно.
3. Одягайте вільний одяг та нижню білизну.
4. Стежте, щоб дитина одразу засинала. При необхідності давайте заспокійливі відвари та мікстури.
5. Збільшіть фізичне навантаження дитини: спортивні секції, прогулянки на свіжому повітрі.
6. Частіше обіймайте, пестіть, цілуйте дитину. Приділяйте більше уваги.
7. НЕ сваріть, не залякуйте, не дорікайте, особливо при сторонніх.

Пам'ятайте, онанізм - це спосіб розрядки нервового напруження. Якщо він з'явився у Вашої дитини, шукайте джерела напруги.

Не надавайте онанізму зайвого значення. Ваші погрози для малюка страшніші, ніж онанізм. Саме вони, а не онанізм, здатні покалічити майбутнє дитини.

                                                                      За матеріалами mamochka.kz

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (07.05.2010)
Переглядів: 1633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!