Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи | [ Додати статтю ] |
Гість — радість у домі Мета. Вчити гостинності (виховувати вміння зустріти гостя, виявити до нього шанобливе ставлення, чемність тощо). Обладнання. Магнітофонний запис пісні І.Білозіра «Ласкаво просимо»; ілюстрація до казки «Вінні-Пух» (в гостях у кролика). Хід заняття 1. Слово вчителя. Про що ми поговоримо сьогодні, ви здогадаєтесь, коли прослухаєте пісню І.Білозіра «Ласкаво просимо». (Лунає пісня).
§ Отже, тема нашого заняття «Гість — радість у домі». Подивіться на цю ілюстрацію. 1. До якої вона казки? («Вінні-Пух в гостях у кролика»). 2. Згадайте, як Вінні-Пух із П'ятачком ходили в гості до кролика. 3. Що вони робили не так? (Прийшли в гості без запрошення, стукали у двері ногами, негарно поводилися за столом тощо). § А чи знаєте ви правила гостинності? Запам'ятайте: є правила для господарів, є — для гостей. Давайте їх пригадаємо. Уявіть, що наближається ваш день народження чи якесь свято, і ви чекаєте гостей. Треба все робити так, щоб гостеві було не гірше, ніж удома. Насамперед, слід допомогти гостеві зняти верхній одяг, шапку, подати домашні капці. Потім запросити його у кімнату. У двері першими проходять гості. їм пропонують найзручніші місця у кімнаті. Поки ви не сіли за стіл, спробуйте розважити своїх гостей і покажіть книжки, іграшки, ввімкніть музику, пограйте у спокійні ігри. § До речі, в які ігри можна грати в кімнаті? (Відповіді дітей). § А якщо ви самі прийшли в гості, як має себе поводити гість? (Відповіді дітей). Заходячи в дім, треба витерти ноги, обов'язково привітатися з усіма. Якщо в кімнату заходять дівчатка або дорослі, їм слід поступитися місцем. І ще — ніколи не сиди, розвалившись, поклавши ногу на ногу, не тримай руки в кишенях — це негарно і неввічливо. 2. Слухання вірша Г. Бойка «Некультурні хазяї». Обговорення прочитаного. 3. Вікторина «Чи знаєш ти...»
4. Гра «Шкідлива порада». Незнайко надіслав телеграму з порадами для вас: «Якщо товариш запросив тебе на день народження, залиши подарунок вдома. Він тобі і самому знадобиться. Ні з ким не розмовляй, тільки вибирай смачніше та їж». § Чи скористаєтеся ви порадами Незнайки? Чому? 5. Бесіда про правила вручення подарунків. § Чи любите ви одержувати подарунки? § А самі вмієте дарувати? Адже це — не така легка справа, як здається. Уявіть, що ваш знайомий приніс подарунки: хлопчикові — набір серветок для вишивання, дівчинці — автомат, а бабусі — водяний пістолет.
(Відповіді). | |
Переглядів: 4026 | Рейтинг: 3.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |