Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи | [ Додати статтю ] |
ПІДГОТУВАЛИ: КОТЕЛЬНІКОВА Л.Б., учитель Уманської гімназії №7, САВЧЕНКО О.В.,учитель Уманської гімназії №7 ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «СІМ ЧУДЕС УКРАЇНИ» МЕТА: ключові компетентності: формувати уміння спілкуватися рідною мовою, усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження, допитливість, прагнення пізнавати навколишній світ, відчуття себе частиною спільноти, уміння працювати у групі та самостійно, уміння конструктивно керувати емоціями, застосовувати емоційний інтелект, цінувати культурну спадщину свого народу, громадянську компетентність, уміння вчитися; предметні компетентності: -ПОЗНАЙОМИТИ УЧНІВ З 7 ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИМИ ЧУДЕСАМИ УКРАЇНИ, - РОЗШИРИТИ ЗНАННЯ ДІТЕЙ ПРО СІМ ЧУДЕС СВІТУ, -ДІЗНАТИСЯ ПРО МАГІЮ ЧИСЛА 7, -ДОСЛІДИТИ ПОХОДЖЕННЯ ТА ЕТИМОЛОГІЮ ФРАЗЕОЛОГІЗМУ «ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ», -УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ВИСЛОВЛЮВАТИ СВОЮ ДУМКУ, ПУБЛІЧНО ВИСТУПАТИ, ПРАЦЮВАТИ З КАРТОЮ, НАВИЧКИ РОБОТИ У КОМАНДІ , - ПОГЛИБЛЮВАТИ ІНТЕРЕС ДО ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ВЛАСНОГО НАРОДУ, - ПРИЩЕПЛЮВАТИ ГОРДІСТЬ ЗА МИНУЛЕ НАШОЇ КРАЇНИ ТА БАЖАННЯ ЗБЕРЕГТИ ЇЇ УНІКАЛЬНУ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНУ СПАДЩИНУ, ВИХОВУВАТИ ЛЮБОВ ДО РІДНОЇ ЗЕМЛІ.
ОБЛАДНАННЯ: прапорці для карт 49 шт., карти України 7 шт., презентації «Сім чудес України», «Сім чудес світу», малюнки дітей, маленький(21 шт.) та великий набори( 7 карток) роздрукованих чудес України, набір карток із назвами міст 7 шт., 7 булав, слова на кольорових листках, 2 м’ячики, 7 наборів LEGO, записи мелодій «Аркан», «Україна – це ти»( музика Т. Кароль)
ХІД ГРИ Ми раді вітати вас у нашій студії. В ефірі інтелектуальна гра « Сім чудес України». Трішечки історії, любі друзі ! У давньому світі число «7» вважалося священним. Це пов’язане з тим , що здавна було відомо 7 небесних світил: Сонце, Місяць та п’ять планет, знали вони і про 7 чудес світу. Піраміда Хеопса Найдавнішим з чудес світу і єдиним збереженим до наших днів, вважається піраміда Хеопса. Її висота становить майже 150 метрів. Її спорудили приблизно 2500 років до нашої ери! Висячі сади Семіраміди Сади неймовірної краси серед напівпустельного Вавилона. На голій піщаній рівнині була побудована піраміда форми, схожої на сходи. Кожен ярус був покритий родючим грунтом і засаджений різноманітними рослинами. З боку здавалося, що цей сад просто висить в повітрі. Сади Семіраміди були зведені приблизно в 605 році до нашої ери і до нашого часу, на жаль, не збереглися. Статуя Зевса Статую спорудили в V столітті до нашої ери. Висота сидячого Зевса була близько 15 метрів. На жаль, статуя згоріла під час пожежі в 476 році. Храм Артеміди Розкішний храм в турецькому місті Ефес був побудований в 550 році до нашої ери на честь богині Артеміди. Красива будівля з білого каменю проіснувала всього близько двохсот років і в 356 році до нашої ери була спалена . Мавзолей в Галікарнасі Мавзолей звели в середині IV століття до нашої ери в місті Галікарнас. Величезна цегляна споруда досягала висоти 46 метрів. Ззовні мавзолей був облицьований білим мармуром. Споруда простояла 19 століть і звалилася від сильного землетрусу. Колос Родоський Висота статуї бога Геліоса на острові Родос була близько 60 метрів, і, за свідченням сучасників, між ногами Колоса могли пропливати кораблі. Всього через 65 років після зведення під час землетрусу статуя підломилася в області колін, і Колос звалився.
Александрійський маяк Александрійський маяк був зведений в III столітті до нашої ери на острові Фарос біля єгипетського міста Александрія. Його висота досягала 135 метрів, а світло від нього поширювалося більш ніж на 60 кілометрів. Маяк простояв майже тисячу років, але в 796 році був сильно пошкоджений землетрусом.
Наша країна – неймовірна. ЇЇ краса зачаровує.Україна має чудову архітектуру, якою можна довго милуватися. У 2007 році було визначено «7 історико-архітектурних чудес України». Хочеться дізнатися , у яких містах знаходяться ці чудеса? ЗАВДАННЯ «СКЛАДИ СЛОВО» 1 група вставити пропущені голосні К.м’.н.ць –П.д.льськ.й 2група перевертиш вїиК 3 група анаграма тиХон 4 група анаграма ївКи 5 група перевертиш ьнамУ 6 група мовний вираз СЕЛО-ЛО+ВА+100+ПОЛЕ-Е+Ь= 7 група ребус РІЖЖЯ ПО Що ж тепер про 7 неймовірних місць України, де повинен побувати кожен. ЗАПОВІДНИК « КАМ’ЯНЕЦЬ» ( ПРЕЗЕНТАЦІЯ «СІМ ЧУДЕС») ДІТИ ВІДЗНАЧАЮТЬ НА КАРТІ МІСТА ПРАПОРЦЯМИ 1 Кам’янець-Подільська фортеця – стародавня фортеця, розташована на скелі над річкою Смотрич. Перша писемна згадка про неї датується 9 століттям. Вона вражає своїм масштабом та красою. ( Діти , які інформують , відзначають на картіна дошці міста. Учасники команд прапорцями відзначають у групі на карті міста). «ХОТИНСЬКА ФОРТЕЦЯ» 7 Хотинська фортеця заснована у 13 столітті князем Данилом Галицьким. Під стінами фортеці проходило багато запеклих боїв та прославилась вона ПАРК «СОФІЇВКА» 3 Дендропарк «Софіївка» - пам’ятка світового садово-паркового мистецтва кінця 17 століття. Був створений за ініціативи графа Потоцького . Парк займає площу понад 160 гектарів, в ньому росте понад 2000 різних видів кущів та дерев. Краса природи парку не залишає нікого байдужим і до сьогодні. «СОФІЯ КИЇВСЬКА» 4 Софійський собор – православна церква, яка була заснована в Києві в 11 столітті князем Ярославом Мудрим. На стінах собору збереглося 260 квадратних метрів мозаїки та 3000 квадратних метрів старовинних фресок. «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА» 2 Києво–Печерська Лавра – це монастирський комплекс, який включає давні православні церкви, музеї та печери зі святинями. Це 144 споруди. Займає 23 гектари території. Це одна з найвідоміших святинь України. Занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. «ХОРТИЦЯ» 6 Острів Хортиця в Запоріжжі – найбільший острів на Дніпрі,який відігравав важливу роль у козацькій історії. Перші жителі оселилися тут 12 тисяч років тому. На Хортиці розташоване найбільше творіння природи «Запорізька миска» - це заглиблення в скелі діаметром півтора метри , в якому за легендою козаки варили галушки. «ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ» 5 Херсонес Таврійський ( сучасний Севастополь) – це місто, засноване греками, що проживали на цій землі в 5 столітті до нашої ери. Свого часу місто було потужним торгівельним та політичним центром. У Херсонесі можна побачити руїни давньогрецьких споруд та амфітеатр. РОБОТА З КАРТОЮ «МАНДРІВКА УКРАЇНОЮ»
Виберіть на карті , яке із названих міст ви б хотіли відвідати разом . Побудуйте маршрут з LEGO. ЗАБАВА У КОЛІ « МИ ЇДЕМО…» ( ДІТИ ПЕРЕКИДАЮТЬ М’ЯЧИК ОДИН ОДНОМУ І ВЕДУТЬ ДІАЛОГ)
-Ми їдемо в Умань. Що вам привезти? - Уггі, утеплювач для стін,убір головний, уайт-спірит, умивальник, узвар, узбецький плов, удава … - Ми їдемо в Хотин.Що вам привезти? -Халви ,халат, хрюшку, халабуду, хоробрість,хумус,хор, хрустики,хустинку… -Кавуна, крісло, краба, кран, кубики, квіти, кави, кішку, кіборга, косулю, кабана, кролика, квас, крендельки… - Зірочку, зіри, зайчика, зиму, змію, зебру, зрази… - Сир, сливовий сік, сурму, сонце,соловейка,сковорідку,сюрприз, «синеньких», скутер, слона, сіль, самокат,собаку, ската,самоскид… ЗАБАВА «ПЕРЕДАЙ БУЛАВУ» Діти підіймаються і стають в коло. Під музику ( мелодія «Аркан») швидко передають один одному булаву. Музика зупиняється. У кого булава , той і бере одну з карток з одним із семи чудес України і називає його. Яка команда першою закінчить називати , та і виграла. Ці 7 чудес України дійсно представляють унікальні історичні та культурні пам’ятки країни, які варто відвідати , щоб пізнати багатогранну спадщину України. Архітектурні споруди минулого вважали чудесами через їхню велич , масштабність та мистецьку цінність. Тепер , коли хочуть щось звеличити, вирізнити з-поміж інших його називають … Як же називають щось величне, грандіозне, неочікуване, фантастичне? LEGO-ЗАБАВКА (Учитель показує пірамідку LEGO блакитно-жовто-зелену. На дошці кольорам відповідають слова. Назвіть у цій послідовності слова і отримаєте фразеологізм.) Блакитний – ВОСЬМЕ Зелений - СВІТУ Жовтий - ЧУДО Склавши кольори діти називають фразеологізм «восьме чудо світу»). Отже , ви вже знаєте, що щось неймовірне, неочікуване, грандіозне , фантастичне називають … восьмим чудом світу. Підведення підсумків . Нагородження інтелектуалів.
Пісня « Україна – це ти». Слова Т.Кароль, М. Бровченка, музика Т.Кароль До нових зустрічей!
| |
Переглядів: 227 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |