Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Як вибрати школу, щоб вчитися із задоволенням

Як вибрати школу, щоб вчитися із задоволенням

Батьки шестирічок повинні вирішити, де саме їх дитина проведе наступні 11 років, і відповісти на масу непростих питань. Наприклад, чи варто робити уроки разом з дитиною? Розібратися в цьому нам допомогла Ольга Холодова, вчитель вищої категорії.

Для дошкільнят

Зараз багато й традиційних шкіл, і з поглибленим вивченням предметів. Як у цьому розібратися? На що треба звернути особливу увагу?

Багато шкіл влаштовують дні відкритих дверей, де можна дізнатися про основні та додаткові навчальні програми. Там ви зможете зрозуміти, чи задовольнить вибраний навчальний заклад пізнавальні потреби вашої дитини. І подумайте, чи не вплинуть великі навантаження на ставлення маленької людини до навчання у школі. Познайомтеся з учителем, який буде набирати 1-й клас. Адже саме з ним вашій дитині доведеться спілкуватися більшу частину часу.

Що робити, якщо син боїться йти до школи?

Він просто не уявляє, як буде обходитися півдня без мами.

- Батьки часто захоплено обговорюють шкільні проблеми. Їх занепокоєння передається дитині. Не дозволяйте собі та іншим говорити: «не будеш робити зараз, в школі доведеться», «тебе взагалі в школу не візьмуть», навіть якщо дитині ще далеко до першого класу. Це не означає, що ви повинні розписувати шкільне життя як безперервне свято. Але про навчання треба говорити з повагою.

Пояснюйте дитині: для того щоб вчитися, треба докладати зусилля. Не завжди доведеться робити тільки те, що подобається. У школу треба ходити кожен день, тому що кожен урок-це відкриття нового, набуті нові знання.

Маленька людина повинна знати: ви любите його таким, який він є. Але це не означає, що ви не хочете допомогти йому стати краще. А для цього потрібно ходити до школи.

Що необхідно знати і вміти дітям, які йдуть у 1-й клас?

- Головне - соціально-психологічна готовність до школи. Важливо зацікавити дитину отриманням нових знань. Зверніть увагу на його уміння спілкуватися. Добре, якщо дитина легко вступає в контакт, визнає авторитет дорослих. У майбутнього першокласника повинна бути добре розвинена рука (тоді він впевнено володіє олівцем, ножицями), просторова орієнтація (вміння правильно визначати «вище-нижче», «більше-менше», «вперед-назад»і т. д.).

Дитина повинна вміти правильно перенести в зошит найпростіший графічний візерунок (наприклад, з книг), а також утримувати увагу на виконуваній роботі протягом 15-20 хвилин.

Для учнів молодших класів

У початковій школі у сина ввели економіку. Начебто пояснюють все на прикладах мультяшних героїв. Забавно, але навіщо? Тепер всіх у міністри фінансів почали готувати?

- Раніше економічні проблеми штучно відсувалися від школяра. Сьогодні життя вимагає, щоб учень навіть початкової школи вмів робити усвідомлений вибір, представляв призначення грошей, розумів, з чого складається бюджет сім'ї і школи, що таке ціна товару і від чого вона залежить, як створюється багатство і які його джерела.

Складовим елементом економічного виховання є формування в ранньому віці шанобливого ставлення до праці інших людей та її результатів.

Недолік економічного виховання нерідко виявляється і в тому, що діти недбало ставляться не тільки до об'єктів загального користування, а й до домашнього господарства, особистих речей.

Школяр просить допомогти виконати уроки. Я б рада, але раптом з-за цього він не зможе вирости самостійним?

- Якщо ви хочете, щоб дитина добре вчилася, їй потрібно допомагати. Тільки ваше бажання допомагати повинно бути щирим - спілкуйтеся з ним із задоволенням, а не відбуваючм повинність. Тоді дитина буде намагатися і заради себе і заради вас. І поступово постарайтеся давати дитині можливість проявляти самостійність.

У щоденнику сина раптом з'явилася двійка. Лаяти начебто погано. Може, просто не звертати на неї уваги?

- І сподіватися, що все владнається само собою? Можливо, такою оцінкою дитина домагається вашої уваги до себе. Серйозно, по-дорослому обговоріть з ним такий результат, але не сваріть. Спробуйте разом розібратися в причинах (просто не вивчив чи щось інше).

Можна поскаржитися на прикрість, яку він доставляє вам поганими відмітками, але обов'язкове правило - робіть це на самоті, не ставте дитину в незручне становище ні перед іншими дорослими, ні перед однолітками.

Що робити, якщо дитина важко звикає до школи?

- Проявляйте максимум терпіння і доброзичливості. Підкреслюйте його успіхи, навіть самі незначні. Не фіксуйте увагу на оцінках. Оцінюйте його бажання вчитися, старання. Не порівнюйте з іншими дітьми, не підкреслюйте, що хто-то робить це краще, особливо якщо бачите, що ваша дитина докладає багато зусиль. А забираючи дитину зі школи, запитуйте: «Що ти нового дізнався?», А не: «Що ти отримав

Домашнє завдання для батьків

Cерйозна робота повинна набувати форму гри - це сприяє розкріпаченню дітей. Спробуйте виконати з дитиною наступні нескладні завдання.

1. Відповідай: без якої музичної ноти не можна приготувати обід? Ношу їх багато років, а рахунку їм не знаю - що це? Що кидають, коли це необхідно, і піднімають, коли це не потрібно?

2. Заміни один приголосний звук так, щоб вийшло слово, що відповідає на питання «що?». Киска, коза, жук, сом, вужі, галка, качечка.

3. Постав літери в правильній послідовності і виключи зайве слово. Кохйе, сінет, іживт, луфобт.

/ Прим. редакції: особисто ми, будучи дорослими дядьками й тітками, відповіли далеко не на всі «нескладні» питання пані Холодової, нам дуже соромно /

Лист читача

Папина хитрість

Хоч офіційної співбесіди для майбутніх першокласників немає, серйозні школи все одно проводять тестування. Щоб не лякати свого сина майбутнім заходом, я сказав, що про нього - такого диво-малюка - дізналися в цій школі і дуже захотіли з ним познайомитися. У результаті він відчув себе зіркою і з усмішкою відповідав протягом години на всі питання педагогів.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (31.07.2010)
Переглядів: 1150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!