Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

Як жінці боротися з сірістю й одноманітністю в шлюбі?

Як жінці боротися з сірістю й одноманітністю в шлюбі?

Сірість й одноманітність зазвичай підкрадаються повільно, тихенько, але цих незваних гостей досить складно спекатися. Та не неможливо.
Вам, напевно, знайоме відчуття радісного збудження, яке охоплює людину, коли вона збирається прийняти у себе гостей або сам відправляється в гості. Сіра повсякденність як вогню боїться порушення звичного ходу подій.

Боїться вона і захоплень членів сім'ї, будь це музика, книги, шахи, розведення квітів або акваріумних рибок або навіть звичайне збирання сірникових етикеток. Театри, концерти, взагалі все, що сприяє нашому духовному розвитку, також здатне знищити одноманітність повсякденності. Іноді виявляється досить просто переставити місцями меблі, щоб внести до нашого побуту приємну різноманітність. Словом, способів, які можуть збагатити наше повсякденне життя, існує множина, і тут дуже багато що залежить від смаків і схильностей партнерів.

Проте головною умовою успішної боротьби проти засмоктуючої дії повсякденності була і залишається любов. Якщо вас і після двадцяти років сумісного життя здатний схвилювати букетик фіалок, який принесе вам чоловік просто тому, що наступила весна; якщо ви бачите, як він, широко розкривши очі, із захопленням дивиться на вашу нову зачіску; якщо ви в звичайному «торканні щоки губами» при розставанні перед роботою або при зустрічі після роботи здатні відчути красу поцілунку — значить, вам не загрожує болото повсякденності. І не забувайте, будь ласка, стежити за своєю зовнішністю. Дружина, здатна весь день провести на очах у чоловіка в бігуді, тільки щоб виглядати увечері в гостях привабливою, навряд чи може розраховувати на палку любов з боку чоловіка. Те ж стосується і косметики. Якщо ви на людях уміло підфарбовані, а удома абсолютно змиваєте косметику, щоб «обличчя трохи відпочило», можете бути впевнені, що таке «увага» до людей і неувага до свого чоловіка не викличе у нього ентузіазму.

Іншими словами, борючись із смутною повсякденністю, учіться бути вимогливою перш за все до себе самої. Дивлячись на вас, і ваш чоловік не дозволить собі розкисати у вашій присутності. А якщо ви завжди цікаві один одному, якщо ви бажані один для одного, якщо вам завжди є про що поговорити або навіть разом помовчати, то про яку смутну «повсякденність» може взагалі йти мова?

Іншим ворогом гармонійних відносин у сім'ї є деспотизм одного з подружжя. Деспотизм в сім'ї може виявлятися по-різному: він може бути смішним, а може бути і жорстоким. Але у будь-якому випадку деспотизм небезпечний тим, що, стаючи елементом повсякденності, здатний не тільки позбавити подружжя відчуття упевненості, але й убити саму любов.

Освідчення в коханні — одне з найсильніших емоційних збуджень. Причому форми, в яких відбувається освідчення в коханні, можуть бути самими різними — від жартівливих і до серйозних. Проте якщо ви з приводу і без питаєте чоловіка, що зробив щось не так: «Ти насправді мене любиш? Я бачу, ти мене остаточно розлюбив!» — таке «освідчення» в коханні не принесе вам ніякого щастя. Аліна до того замучила і себе, і свого чоловіка вічними докорами: «Я бачу, ти остаточно мене розлюбив!» — що, варто було чоловікові не повернутися до 9 годин вечора, у неї траплявся серцевий напад. Вона починала стукати в дверях сусідів, звати на допомогу, просила, щоб їй негайно викликали лікаря, а коли лікар приїжджав, вона просила залишити її саму, щоб її бездушний чоловік, повернувшись «невідомо звідки», міг побачити її труп, що остигнув. «Бездушний чоловік», робота якого дійсно потребувала зустрічей поза службовою обстановкою, почав водити Аліну на всі свої ділові побачення, які їй були нецікаві, вона відверто позіхала, квапила чоловіка додому, і той відчував себе перед колегами жахливо ніяково.

Ми привели приклад явно вираженої хворобливої підозрілості. Частіше деспотизм виступає в більш завуальованій формі, хоча теж починається з «з'ясування відносин»: «Ти мене ще любиш? Скажи, а я справді твоя єдина? Адже ти нікого не любив так, як любиш мене? А я все одно люблю тебе сильніше, ніж ти мене!» Потім «з'ясування відносин» приймає явну форму погроз: «Якщо ти мене залишиш, я не переживу цього! Скажи, у тебе з'явилася інша жінка? Я її знаю? Як її звуть? Якщо ти зрадиш мені, я уб'ю і її, і себе!» І нарешті, переростає в справжнісінький емоційний шантаж: «Якщо ти не повернешся сьогодні додому рівно в сьомій вечора, я закрию всі вікна і двері, заткну в квартирі всі щілини і відкрию газ!»

Абсолютно очевидно, що ні про яке скільки-небудь глибоке відчуття не доводиться говорити там, де панує атмосфера підозрілості і власницьких інстинктів. І навпаки, у сім'ях, де за партнерами признається право на повну особисту свободу, встановлюється атмосфера взаємної довіри і нічим не обмеженої любові.
Проявляючи пошану до партнера, ми тим самим проявляємо пошану до себе і тому не принизимося до негідної підозрілості. Довіра більше зобов'язує нас бути чесними один перед одним і перед собою, ніж підозрілість.

http://www.mama-tato.com.ua/

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (18.03.2010)
Переглядів: 1076 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!