Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Який вплив має вчитель на дітей

Який вплив має вчитель на дітей

 

Моя дитина вже в третьому класі. Спочатку вона хотіла ходити до школи, але зараз все складніше її вмовити. Скажіть, будь ласка, що могло так вплинути на її подальше навчання, і ,взагалі, як впливає вчитель на розвиток дітей з точки зору психології.

 

Хочу почати з того, що малюк сам має обирати школу і бути присутнім при знайомстві зі своїм майбутнім вчителем. Діти як коти, відразу відчувають, хто хороший, а хто їм не підходить, хто авторитетний, а хто авторитарний. Звичайно ж, за 3 хвилини і одну зустріч про це безглуздо говорити, тому що може позначитися минулий негативний досвід дитини. Негативні асоціації можуть лягти відбитком на нову людину. Але про це «шосте чуття» не варто забувати. Тим більше, що Вашій дитині доведеться багато годин на день контактувати з цією людиною (вчителем).

 

Також дітям треба пояснювати, що вони йдуть до школи не лише вчитися, а й спілкуватися з однокласниками, гратися з ними на перервах та після школи.

 

Згадуючи молодші класи, мимоволі пригадується перша вчителька - це один з найсильніших образів у нашій голові. Як звуть Вашу першу вчительку? На мою думку, кожен пам'ятає ім'я та по батькові «кумира» свого дитинства. Не знаю, чи несподіванка це для Вас, але фактом є те, що перший учитель має більший авторитет і визнання в 6-9 річної дитини, ніж батьки. І часті слова дітей у сторону батьків: «Мама (тато) ти не правильно показуєш (робиш)! Нас у школі вчать по-іншому!». І всі батьківські прагнення «обрубують» на корені. В той час як у дошкільному дитинстві майже кожен може пригадати як в пісочниці, на гральному килимку і навіть у дитсадку Ви могли говорити іншим дітям і дорослим «Так мама (тато) говорить ...». Батько - це перше, єдине і незаперечне джерело інформації. Проте вже в школі роль авторитета істотно змінюється.

 

Практично всі першокласники «фанатично» закохані в свою першу вчительку і беззаперечно їй вірять, і посилаються на її слова і правила. Для учнів молодших класів важливіше і вагоміші слова вчителя, ніж батьків.

 

Вплив учителя на дитину такий, що формує «юне бажання» ходити до школи. Також, подача матеріалу в молодших класах і заохочення за виконану роботу формує майбутній інтерес до наук.

 

Любов до мови, математики та інших предметів виникає саме на даному етапі розвитку дитини.

 

Також кожен може пригадати старші шкільні роки і вчителів. В основному викладачі в очах дітей діляться на хороших, поганих і тих, у кого можна прогулювати уроки. Перших діти люблять і поважають, других - недолюблюють або навіть ненавидять, а третіх - ігнорують, не сприймають, як вчителів, тому й не поважають. Як Ви думаєте, любов до знань і засвоєння предмета, за якого вчителя буде більше? А діти нерідко люблять в шкільні роки викладачів не поодинці, а цілими класами.

 

Тому можна вивести формулу: дитина + позитивна емоція = хороші знання і довга пам'ять.

 

Похвала і легкість викладання (доступність інформації,  що подається) - запорука успіху Вашого чада!

 

Також у школі можна помітити упереджене ставлення до дитини вчителем, вішання певних ярликів, стереотипів. Це потрібно попереджати. Якщо дитина не раз говорить про невідповідне ставлення до неї вчителем, і це не супроводжується істерикою через двійку за невиконане завдання, то Ви маєте поспілкуватися зі вчителем один на одинці з приводу цих ситуацій. І якщо чи вчитель, чи дитина були не праві – вони мають все розповісти про свої думки і почуття щодо цього випадку один одному, і як «дві дорослі» людини вирішити це питання. Це запорука довіри як дитині, так і вчителю.

 

Тож вибір школи та перші вчителі - це найважливіше рішення на наступні 12 років навчання Вашої дитини! Нехай цей відповідальний вибір буде не тільки Вашим, але й Вашого ШКОЛЯРА!

 

Боярченко О.І., психолог-консультант

http://rozumnik.jimdo.com/

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (07.06.2010)
Переглядів: 1440 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!